do czego te tuleje

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek104
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-06-05, 21:23
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

do czego te tuleje

Post autor: piotrek104 »

panowie do czego te tuleje 1. 2 SZT TULEI TO 32X39 mm
2. 1 SZT TULEI TO 27X49 mm
3. 4SZT ŚRUBY 14X64 W TYM 16 mm GWINT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rampampampam.........

104 72r
125p 89r
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

to znaczy ty się pytasz do jakiego samochodu-------czy się pytasz do czego w Syrenie (bo masz takie części od Syreny i nie wiesz do czego ). Nie chce mi się mierzyć, ale jeśli są to cześci do Syreny--to oczywiście są to silentbloki do wachacza i śruby do tego, a ten dłuższy to do ucha resoru silentblok. Nie możesz sobie przyłożyć u siebie i sprawdzić ?
Co do wymiarów to mogą byc nieco różne w zależnosci od producenta i często należy je schemrać żeby wogóle wlazły w swoje gniazdo.........
Awatar użytkownika
piotrek104
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-06-05, 21:23
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: piotrek104 »

problem w tym ze nie moge przymierzyc bo jesem 2000 km od mojej syrenki i nie mam takiej mozliwosci .za to jest mozliwosc zebym to kupil tylko chce byc pewny ze to to co potrzeuje.dzieki za odpowiedz
rampampampam.........

104 72r
125p 89r
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Żeby zamknąć ten wątek rozsądnie...... :-) wziałem i zmierzyłem jakieś nówki prywaciarskie, czyli tuleje , inaczej silentbloki, i mi wyszło tak::
Średnica to 32 mm.
Długość: dla krótszych to 40 mm,,,,,,,,dla dłuższych to 48 mm.
Natomiast dziura na śrubę ma średnicę 15 mm.
I trzeba dodać ,że te wymiary mogą trochę sie różnić tj. tak około 1,,,,2...milimetry, no bo prywaciarze już tak chrzanili ostatnio że sodoma i Gomora.
Jak widać-----niektóre dane ci pasują.....:-))))) Nie mierzyłem długości śrub, bo one zawsze są do dobrania z czego innego, zresztą można tu tolerować odchyłki byleby nie były za krótkie.
PS. bywa że silentblok jest za chudy i wchodzi pod naciskiem palca..........Wtedy wystarczy go nasmarować klejem typu Distal i po 24 godz. jest dobrze. Wybić taki wklejony udaje sie łatwo. Problemem jest wybijanie z resora na samochodzie.....często pęka ucho resora, więc nie wybijamy tylko wycinamy piłką do metalu pomagając se przecinakiem.
Awatar użytkownika
piotrek104
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-06-05, 21:23
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: piotrek104 »

Dzieki za pomocne (zwlaczsza z tym resorem)informacje .tuleje juz zamowilem i mam nadzieje ze bedzie oki
rampampampam.........

104 72r
125p 89r
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Od czego pasuja silentbloki do przedniego resora ??? jakoś nie mogę znaleźć takiej info na forum.
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
ODPOWIEDZ