spis czesci potrzebnych do podrozowania syrena

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
nexgen
Posty: 9
Rejestracja: 2007-11-18, 17:53
Lokalizacja: Gdansk

spis czesci potrzebnych do podrozowania syrena

Post autor: nexgen »

Witam
wlasnie koncze remont 105 wiekszosc czesci zamontowalem nowych z allegro (prawie wszystkie dostepne) ale i tak chce zebrac komplet czesci zamiennych i widzialem gdzies tutaj taki fany spis czesci ktore procz homo-niewiadomo trzeba wozic w bagazniku ale nie moge tego odszukac moze ktos wie gdzie schowana jest ta lista??? pozdrawiam
nexgen 105
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

to ile dales za te czesci na allegro jak wiekszosc to nowe,,, 20 tys ?

nie chce cie martwic ale nowe czesci do skarpety to

a - odrzuty z produkcji bo cos nie tak- lekkie gowno
b- prewaciarskie bedziewie -super gowno ktorego nie warto brac w łape najlepsze sa te ktore sa w twojej skarepecie

czemu homo niewiadmo??? ja przejechalem juz 15 tys bez zerwania po poznaniu

warunek musi byc dobrze1 smarowany, 2fabryczny i 3madrze uzywanu +4odpowiednio zalozony w stosunku do krzyzaka 90 st

co brac ze soba ???ja nic nie biore procz wiaderka z kilkoma narzedziami i tak bez sensu bo srednio sie przydaje , a ty robisz wprawe na kaukaz??? ze szykujesz sie na wymiane homo na chodniku pod sklepem bo mi by sie nie chciało

ps co sie psuje??? -zalezy jak lezy generalnie pierdy a przy odrobinie kombinowania do chaty wrocisz prawie zawsze
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

na te urywajace sie przeguby to najlepsza byla lyzka do opon, ewentualnie jakis wielki srubokrent w bagazniku jak ktos ma za ciezka noge.
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

taaa zwlaszcza jak wywali dziure w masce :)
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

pare razy zdazylo mi sie doczlapac do domu z napedem na jedno kolo i lyzka w przegubie przy skrzyni ale uwiazana do resoru linka i nic sie nie stalo jednak dzisiaj to chyba bym juz tak nie zrobil bo syrena nabrala na wartosci troche i jakos szanuje ja strasznie.
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jak ktoś jeżdzi dobrze i rozważnie to przejeździ ze 100 lat na orginalnych przegubach bezawaryjnie.
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

i tu sie z toba zgodze. jak bym mial syrene od nowosci to napewno 100 lat bym nia mogl jezdzic bezawaryjnie. niestety moja odkupilem ze zlomowiska z wielkim czerwonym napisem KASACJA w dowodzie.
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

masz wozic wszystko- doslownie wszystko
podnosnik
klucze 10 13 17 22 24 i inne najlepiej komplet
kombinerki
sznurki, druty
noz
obowiazkowo przegub
kolo zapasowe
przerywaze, cewki, kondensatory
pasek klinowy
swiece
szczotke druciana, agrafke
srubokret
lyzke duza

no wszystko wszystko wszystko..w syrenie caly bagaznik ma byc w czesciach inaczej sie nie dojedzie :]...
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Ja bym dodał do tego silnego pasażera który popchnie jak będzie potrzeba :grinser ale ze pasażer to nie cześć ani narzędzie wiec można sobie odpuścić :grinser
Z doświadczenia wiem ze zazwyczaj jest potrzebne coś, co akurat leży w garażu na półce :grinser
Pozdrawiam
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

ja zawsze jak oddalam sie od domu syrena o wiecej niz 200m to biore lawete z druga syrena i jak jedna sie popsuje to robie zamiane :) + sililnik i skrzynia w bagazniku na zapas
Awatar użytkownika
Marek86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-13, 17:10
Lokalizacja: Margonin

Post autor: Marek86 »

ja zawsze jak oddalam sie od domu syrena o wiecej niz 200m to biore lawete z druga syrena i jak jedna sie popsuje to robie zamiane :) + sililnik i skrzynia w bagazniku na zapas

Ale to chyba świadczy tylko i wyłącznie o właścicielu i w jakim stanie ma skarpetę
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

Marek86 pisze:Ale to chyba świadczy tylko i wyłącznie o właścicielu i w jakim stanie ma skarpetę
- pisze takie glupoty bo jakiemus leniwcowi nie chce sie glinki czytac i zaklada taki pusty temat , odnosnie mojej skarpety to malo w takim stanie widzialem ale jak by co to zaparaszam do oceny (syrena 104 reaktywacja, pochwal sie )
nexgen
Posty: 9
Rejestracja: 2007-11-18, 17:53
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: nexgen »

Jack pisze: pisze takie glupoty bo jakiemus leniwcowi nie chce sie glinki czytac i zaklada taki pusty temat
mysle ze post nie jest pusty, a co do leniwca to ciesze sie ze jestem na tyle leniwy by nie malowac bloku silnika na wiejska czerwien. Pozdrawiam (Pcim dolny) bez obrazy dla pcima :)
nexgen 105
ODPOWIEDZ