przeszczep hamulców

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Dokumentacji fotograficznej nie robiłem ale jeżeli nie będzie to dla Ciebie zbyt puźno zrobię foty hamulców przy wiosennym przeglądzie fury.


pozdro
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Wiosna będzie w sam raz :ok3
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

dzido111 pisze:Natomiast żeby z tyłu zamontować tarcze kotwiczne od żuka trzeba pokombinować mój mechanik wytoczył dystanse na tokarce a ja zamówiłem dorabianą specjalną na zamówienie linkę ręcznego
Wiesz może co dokładnie nie pasuje z tyłu? Chodzi o mocowanie tarczy do belki ?
Myślałem, że z tyłu wystarczy wymienić szczęki i bęben.
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

witam,

tarcze kotwiczne do hamulców z samoregulatorami są inne niż syrenowskie posiadają inne profile i wyrzeźbienia trzeba dotoczyć dystans do tylnej belki który spowoduje że nic nie będzie przeszkadzać, dodatkowo linkę hamulca ręcznego trzeba dorobić na zamówienie ponieważ od strony bębnów musi mieć końcówki żukowskie długość i przód musi mieć od syreny za linkę dałem już nie pamiętam ale coś poniżej 100 pln (chyba 80) w autolince w jankach natomiast z przodu trzeba było dorobić tulejki do przewodów hamulcowych żeby połączyć cylinderek z układem hamulcowym od syreny (w innych miejscach wyjścia)

to chyba na tyle będzie cieplej - będzie przegląd mojej hogaty - będą też fotki

pozdróffka
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Czy jak mam tarczę i cylinderki z samoregulacją od żuka to reszta z przodu będzie pasowała?
Chodzi mi o mocowanie tarczy do piasty i syrenowski bęben. Gdzie można kupić czy dorobić w Łodzi rurkę pomiędzy dwoma cylinderkami?
Czy do tyłu trzeba kupić wszystko tzn. tarczę, szczęki, cylinderki i bęben, żeby mieć samoregulację? Czy bęben w Zuku jest z tyły ten sam co z przodu (czy pasowałby też z przodu od Syrenki), czy cylinderki są inne niż Syrenowskie?
ODPOWIEDZ