numery nadwozia

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
karolmaly
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 19:35
Lokalizacja: kalisz

numery nadwozia

Post autor: karolmaly »

witam serdecznie. Właśnie zostałem właścicielem skarpeciochy i mam mały problem. Chodzi o numery nadwozia. W instrukcji jest napisane ze numer nadwozia znajduje się na belce oslaniającej resor oraz na tabliczce znamionowej. Owszem numer w dowodzie rej. zgadza się z tabliczką ale na belce nic nie ma. Wiec ma tam byc czy nie? Zauważyłem takze że nad zbiorniczkami płynu hamulcowego znajduje się jakiś numer. Nie odpowiada numerowi nadwozia w dowodzie rej. Co to takiego? Bardzo prosze o kilka slów na ten temat. Pozdrawiam i dziękuje.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

witam kolego te numery nad zbiorniczkiem nie maja znaczenia, ty szukasz nr ramy bo te w samochodach z rama sa istotne

sa 3 mozliwosci

-nie widzisz bo jest zasyfione wiec proponuje przejazdzke szczotka druciana na tej belce za chlodnica one powinny byc po prawej stronie samochodu blizej chlodnicy
-sa zaspawane bo ktos zmienial rame i nie ma wcale nr
- sa w innym miejscu np na tej belece czolowej ramy od przodu (pod zderzakiem)

moglbys podac model tej syreny to moze bym ci wiecej pomogl

kolejna sprawa to to ze nr nikt w zasadzie nie sprawdza a jak chce to nie wie gdzie sa wiec jezdz do mlodych diagnostow ( w razie czego rznij glupa pozdro ):)

[ Dodano: 2009-02-13, 20:45 ]
dla scislosci to nad zbiorniczkiem to nr nadwozia

to co ma byc na ramie to nr ramy (samochod z rama to podstawa sa nr ramy
Awatar użytkownika
Marek86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-13, 17:10
Lokalizacja: Margonin

Post autor: Marek86 »

Witam tak jak kolega napisał numer nad zbiorniczkami nikogo nie interere :faja musisz poszukać na ramie dla ścisłości jak stoisz przed autem to po lewej stronie po tej co akumulator i tak jak zostało to napisane na osłonie resora. A po prawej jak się w nim siedzi :helm u mnie po piaskowaniu ramy prawie też nic nie widać ale to już problem diagnosty ja mu powiem "Są o tutaj " :smiech
karolmaly
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 19:35
Lokalizacja: kalisz

Post autor: karolmaly »

dziękuje Wam za odpowiedż. Bedę szukał numeru bo chciałbym mieć zgodnośc numeru ramy z dowodem rej. w razie czego trzeba będzie odwiedzić znajomych diagnostów. Miałem podobny problem ale w motorze. Jedna cyferka się nie zgadzała z dowodem rej ale diagnosta rzekł "kto tak będzie sprawdzał" i poprawił numer na właściwy. Moja skarpeciocha to 105. Jezeli nie znajde numeru we wskazanych miejscach pozostanie mi nabicie ich na belce. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ojej niemow tak głosno kolego o tym co zamierzasz i co zrobił pan diagnosta....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
karolmaly
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 19:35
Lokalizacja: kalisz

Post autor: karolmaly »

Masz racje MOTONITA. Cii bo sie wyda.

[ Dodano: 2009-02-15, 16:28 ]
Słuchajcie Syreniarze. Znalazłem poszukiwany mumer. Musiałem poczęstować belkę szczotką i ukazał się mumerek. Mało tego że się ukazał ale jest zgodny z tabliczną znamionową i papierem. Serdecznie Wam dziękuje. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ