Mam pytanie dotyczące mojej Syreny R20

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
mechanik
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-10, 18:52
Lokalizacja: Hadykówka

Mam pytanie dotyczące mojej Syreny R20

Post autor: mechanik »

Mam Syrenę r20 i co dziwne w dowodzie rejestracyjnym ma wpisany rok produkcji 1964 czy to wogule jest możliwe ?? Słyszałem ze taki rodzaj tych samochodów był produkowany od roku 1970.
Awatar użytkownika
Fso104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 92
Rejestracja: 2008-04-04, 13:06
Lokalizacja: Guhrau

Post autor: Fso104 »

Zaczęły się w 74 i taką pewnie masz...
Tak mi się wydaje czy ktoś przybijne moje info? mam racje?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi
RaDeK ŚrodA
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-02-12, 17:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: RaDeK ŚrodA »

a może jest to Syrena 104 która miała kiedyś zmienione nadwozie na model R20 i stąd ta zmiana??

sprawdziłem w kilku źródłach i okazało się że model R20 był produkowany od 1972 roku
mechanik
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-10, 18:52
Lokalizacja: Hadykówka

Post autor: mechanik »

a w jaki sposub to sprawdzić czy ona jest właśnie tak przerobiona ze 104 na r20?? są jakies znaki szczegulne które ją wyróżniają?? podkreślam ze wygląda jak zwykła r 20 :D
Korni
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2007-12-23, 10:51
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Korni »

Sprawdź, czy masz te takie sprężyny w lampach do samoregulacji pod wpływem ciężaru (regulacja luster w lampie) dokładniej tego nie nazwę. Popatrz na tabliczkę znamionową, może tam coś znajdziesz
Jak łazisz łamago nie ukrzesana, aniołku fruwający po jezdniach, Co to do nieba się spieszy, czy jak??
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Pewnie pomyłka. Ja mam w dowodzie mojej R 20 rok produkcji 66 :D
RaDeK ŚrodA
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-02-12, 17:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: RaDeK ŚrodA »

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 1b26#62361
to jest link do tematu dotyczącego różnic między Syrenami 104 a 105 a od 105 do R20 to już nie daleko :D może to coś pomoże
pozdrawiam :piwo:
mechanik
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-10, 18:52
Lokalizacja: Hadykówka

Post autor: mechanik »

kurcze no ja juz sam niewiem moze ktos chce ja kupić ?? ja nie mam czasu za bardzo bawić sie w remont :( a ona na prawde jest warta uwagi silnik pracuje jak igła a cała syrena jest w stanie technicznym dobrym tylko potrzebne jest jej malowanie bo jest poobdzierana ale nigdzie niema rdzy :)
MSiemieniacki
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-31, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MSiemieniacki »

RaDeK ŚrodA pisze:a może jest to Syrena 104 która miała kiedyś zmienione nadwozie na model R20 i stąd ta zmiana??

sprawdziłem w kilku źródłach i okazało się że model R20 był produkowany od 1972 roku
Najłatwiej rok produkcji sprawdzic po numerze ramy/podwozia. w "Automobiliście", w numerze 97 i 98 były dwa obszerne artykuły o Syrenie. Była też tabela z numerami podwozia w poszczegółnych latach. Wg. prawa "samochód" to ta część, która posiada numer (jak rama) a reszta to części zamienne. Skoro w dowodzie wpisano `66, to z tego roku jest rama, a nadwozie, jako część zamienna pewnie sobie jakiś "badylarz" wymienił na praktyczniejsze.
Dwa takty, trzy cylindry, czterdzieści koni... NIKT SYRENY NIE DOGONI!!!
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

mechanik pisze:kurcze no ja juz sam niewiem moze ktos chce ja kupić ?? ja nie mam czasu za bardzo bawić sie w remont :( a ona na prawde jest warta uwagi silnik pracuje jak igła a cała syrena jest w stanie technicznym dobrym tylko potrzebne jest jej malowanie bo jest poobdzierana ale nigdzie niema rdzy :)

Wrzuć jakieś fotki i podaj cenę
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

mechanik, oglądałem tą syrene na allegro i to jest chyba przekładka ze 103: biała kierownica, blaszana osłona licznika i różne takie białe. zarzuć numerem ramy, to sie upewnimy.
ODPOWIEDZ