Repliki małych kierunków do starszych modeli Syrenek.

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Repliki małych kierunków do starszych modeli Syrenek.

Post autor: Yanosik »

Witam. Poniewaz przednie kierunki czasami dostępne na allegro osiągają astronomiczne ceny myślę o zrobieniu replik. Gumy sa dostepne, klosze tez można znaleźć a ostatnio sie pojawiły repliki na allegro w przystępnej cenie. Pozostaje do zrobienia oprawka zarówki i ozdobna ramka. Myslał już ktoś z czego dorobic oprawkę? Wyślałem nad obcięciem oryginalnej z tych wielkich i brzydkich kierunków od nowszych modeli syren, sęk w tym, że one lekko odstaja i raczej nie zmieści sie żarówka 21W. Ozdobną ramkę zlecę do wykonania znajomemu tokarzowi z aluminium, po wypolerowaniu nie bedzie jej można odrożnić od chromowanej, jak i repliki trudno będzie bez demontażu odróżnic od oryginałów.
Przydałoby mi sie zdjecie oryginalnej ramki. I wie ktos może, czy żaróweczki 15W są w małych bańkach też, czy tylko w tych co 21W?
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

jest takie specjalne aluminium, które raz zapolerowane już nie zaśniedzieje - jeśli masz dostęp - sprobój dotoczyć z tego - bo jak dorobisz z normalnego to raz na miesiąc będziesz musia lpasta polerską przejechać.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

poszukaj dokładnie w tym dziale - był duży temat o dorabianiu ramek do jajeczek. jakieś dwa lata temu.
ODPOWIEDZ