Lusterka?

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Lusterka?

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Postarajcie mi sie odpowiedziec na jedno pytanie :D Jakie jest lepsze lusterko do zamontowania na drzwi :?: O powierzchni wypuklej, czy plaskie :?: Glinka pisze, ze lepsze jest wypukle a w Auto Swiecie czytalem, ze lepsze sa plaskie :? Z kolei np. w Audi czy VW czesto spotyka sie plaskie lusterka z malym lusterkiem wypuklym w rogu. Ja mialem plaskie, ale niedawno byla impreza na miescie i tak sie trafilo, ze akurat jacys pop*(&*%% wracali przez moje osiedle. Prosze o pomoc :roll: :wink:

PS. Oczywiscie lusterka beda obowiazkowo w kolorze nadwozia z przyklejonymi elektronicznymi kierunkami :D :wink:

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

W wypukłym, tzw. sferoidalnym, masz większy kąt widzenia, ale za to obraz jest nieco zniekształcony i fałszuje odległość. A płaskie to wiesz, bo miałeś :D .
We współczesnych samochodach często spotyka się układ, że lewe jest zwykłe, a prawe sferoidalne. Chodzi o eliminację tzw. martwego punktu. tzn. w płaskim lusterku nie widać pojazdu którego już nie widać w lusterku wstecznym, a jeszcze nie widać w bocznym (jest to moment w którym przód jego przedniego błotnika jest mniej więcej na wysokości twojego tylnego błotnika)... uff.
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Najlepsze pewnie będzie takie jakie miałeś. Nie będziesz się musiał przestawiać.
ODPOWIEDZ