OC i przegląd gdy auto stoi

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
steve13

OC i przegląd gdy auto stoi

Post autor: steve13 »

Czy konieczne jest płacenie oc i przeglądu jeśli syrenki się nie użytkuje?
(jest zarejestrowana z białymi tablicami)
Jakie konsekwencje grożą za nieopłacanie oc? gliny zrobią mi kontrolę auta w moim własnym garażu?, a może od razu przyślą komornika żeby skonfiskował auto? A może jak za parę lat bede chciał se kupić oc to będą mi kazać zapłacić za poprzednie lata z odsetkami?
To jest zwykłe naciąganie, po co mi OC jak nie jeżdżę po drogach? (zresztą moja maszyna ma tak mały przebieg, że szkoda nabijać kilometry na liczniku)
Pytam się o to bo widzę że sporo osób ma po kilka wehikułów nigdy nie używanych - ekstremalny przykład to "stodoła cudów" zapełniona syrenkami po brzegi - i nie wierzę żeby właściciel płacił za każdą sztukę składki OC i jeździł na przeglądy.
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Właśnie niedawno to przerabiałem. OC płacisz za posiadanie pojazdu mechanicznego, a nie za jego użytkowanie. Dlatego musisz opłacić OC w dniu zakupu auta. Przeglądów nie musisz robić, skoro nią nie jeździsz.
Radzę płacić, bo teraz powstał jakiś organ, który ściga za niepłacenie OC. Oni współpracują z Urzędami Komunikacji i później będziesz miał problemy przy przerejestrowywaniu.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Mateusz

Post autor: Mateusz »

istnieje mozliwosc nieplacenia oc podczas remontu samochodu. tzn z tego co wiem trzeba sie udac po opinie do rzeczoznawcy. warunkiem uzyskania takiego dokumentu jest 15 lat od zakonczenia produkcji i ponad 25letnie auto. nie jestem do konca pewnien czy wszystko co napisalem jest w 100% zgodne z prawda, no ale coz- stram sie pomoc 8)
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Mateusz pisze:warunkiem uzyskania takiego dokumentu jest 15 lat od zakonczenia produkcji i ponad 25letnie auto
Jest to opinia, że pojazd jest unikatowy i ma znaczenie dla rozwoju motoryzacji.
Jeśli masz pojazd 40 letni lub starszy możesz nie płacic bez żadnych opinii.
ODPOWIEDZ