prosze o pomoc

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

prosze o pomoc

Post autor: arturromarr »

Witam
Mam pytanie odnosnie zakupu samochodu.
Porzedni wlasciciel ponad miesiac temu kupil samochod i olacil podatek lecz nie przerejestrowal go na siebie.
Ma wiec dowod na poprzedniiego wlasciciela i umowe zakupu.
Czy bylyby jakies problemy z przerejestrowaniem auta na mnie i czy jak go kupiie to bede mogl nim jeechac zani przerejestruje na siiebie. Slyszalem ze na przerejestrowanie jest miesiac ale skoro tego nie zrobil to nie powinna byc moja sprawa, tylko czy nie mialbym klopotow i czy moglbym dojechac auutem do domu (oc i przeglad sa wazne)
Prosze o pilna odpowied. Moze znacie taki przypadek.

Pozdrawiam
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

walkowane milion razy :szukaj:
Awatar użytkownika
intruder
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2006-04-25, 18:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: intruder »

tak, mozesz jezdzic i bez problemu przerejestrujesz :D
"Samochody Syrena charakteryzują się bardzo dobrą statecznością oraz dobrą kierowalnością"
(Z.Glinka "Jeżdżę samochodem Syrena")


SYRENA 104 '71
FIAT 125p 1300 '77
JUNAK M-07 '58
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ja miałem tak, że dwóch poprzednich właścicieli nie przerejestrowało- żadnen problem, jeszcze jak pani z okienka zobaczy w dowodze, że to syrenka to masz luz
pozdro
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Nie powinno być problemów. Wytłumacze to dokładnie jutro.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Mateusz pisze:ja miałem tak, że dwóch poprzednich właścicieli nie przerejestrowało- żadnen problem, jeszcze jak pani z okienka zobaczy w dowodze, że to syrenka to masz luz
pozdro
no nie wiem czy taki luz, mnie powiedziała ze ma być ciągłoś umów.... :x
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

Kumpelek pisze:mnie powiedziała ze ma być ciągłoś umów....
bo to jedyna rzecz ktorej sie czepiaja reszta ich nie obchodzi (chyab ze pojazd byl zakupiony za cene wieksza niz 1tysiac zlotych)wtedy trzeba zalatwic skarbowke jelsi cos zle napisalem prosze mnei poprawidz w koncu z biurokracja nie amm tak wiele doswiadczen jak co niktorzy urzytkownicy forum :faja
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ciągłość umów miałem od pierwszego właścicela. tylko był problem, bo u poprzednich właścicieli jakieś skur%$wiele zniszczyły tablice rejestracyjne, nawet nie został kawałeczek. No i pani w okiendu zrobiła wielkie halo, że nie mam tablic, co się z nimi stało, itp. No to jej tłumaczę, że nie mam pojęcia, bo kupiłem auto bez nich. W końu wytłumaczyłem jej, że istnieje coś takiego jak oświadczenie i dalej jakoś poszło...
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
intruder
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2006-04-25, 18:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: intruder »

bo to jedyna rzecz ktorej sie czepiaja reszta ich nie obchodzi (chyab ze pojazd byl zakupiony za cene wieksza niz 1tysiac zlotych)wtedy trzeba zalatwic skarbowke jelsi cos zle napisalem prosze mnei poprawidz w koncu z biurokracja nie amm tak wiele doswiadczen jak co niktorzy urzytkownicy forum :faja[/quote]

teraz juz wogole sprawa oplaty w sarbowce wydzialu komunikacji nie interesuje, przynajmniej tak jest w Pabianicach :D
"Samochody Syrena charakteryzują się bardzo dobrą statecznością oraz dobrą kierowalnością"
(Z.Glinka "Jeżdżę samochodem Syrena")


SYRENA 104 '71
FIAT 125p 1300 '77
JUNAK M-07 '58
Awatar użytkownika
Jarek104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-08-15, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jarek104 »

Jedyny warunek przy przerejestrowaniu to ciaglosc umow, mozesz miec nawet swoja umowe z poprzednim wlascicielem sprzed roku, nie ma to zadnego znaczenia
Wazne jest tylko, zebys mial wazne OC i przeglad w dniu odbierania twardego dowodu

Jechac takim autem mozesz spokojnie, nikt ci nic nie zrobi :)
W poszukiwaniu Syreny...
ODPOWIEDZ