CEPIK-Blad diagnosty przy odczytywaniu przebiegu

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

CEPIK-Blad diagnosty przy odczytywaniu przebiegu

Post autor: widelec77 »

Witam

Sprawdzilem historie mojego auta w CEPIK -warszawa M20 na bialych tablicach.

Przebieg auta w tej chwili wedlug licznika to 26 310

Niestety to co ujzalem w historii pojazdu to jakies kpiny.

Diagnosci zczytywali przebiegi blednie podajac olbrzymie przebiegi,zczytywali ta ostatnia czerwona cyfre w metrach na liczniku i wklepywali przebiegi 260 000 tak prawie co rok.

Dwoch zczytalo tylko licznik poprawnie!
Rece czlowiekowi opadaja normalnie :( ostatnie 2 przeglady tez z przebiegami ponad 260 000.

Na kazdej stacji sklep i tylko w glowie maja prezenciki,rabaty,zetony na myjnie itd wszystko na szybko :evil: wstukali przebiegi z kosmosu i teraz rob co chcesz :(



Co z tym zrobic?
Mial juz ktos taki przypadek?
dayer41
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-18, 20:12
Lokalizacja: ZLW

Post autor: dayer41 »

Cześć, generalnie cały ten CEPIK to jakaś żenada. Mój szwagier remontuje sobie VW Golfa z 85r, przebieg przez tyle lat nieokreślony, w między czasie ze 2-3 razy był wymieniany licznik (na wersję US w milach i spowrotem). Diagności co roku pisali przebieg jak leci, raz w milach raz w km.
W historii pojazdu rok po roku ma przebiegi 250000, 120000, 168000 itd :D
Ani policja, ani żaden diagnosta, ani CEPIK nie podświetlił, że jest coś nie tak. Policja kontrolowała go już nie raz, nawet raz stracił dowód za brak przeglądu i tez temat w ogóle nie wypłynął.
Reasumując, nic Ci chyba nie grozi, jedynie nerwy, że ktoś sztucznie w papierach nabił Ci przebieg :cry:
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Bylem rano na 3 stacjach tam gdzie byly robione przeglady.

Na pierwszej tam gdzie mialem przeglad robiony ostatnie 2 lata pod rzad o dziwo nie bylo zadnego problemu zmienili przebieg w cepik-blad diagnosty uznali bez problemu, pomylka przy odczycie .

Natomiast w dwoch nastepnych stacjach gdzie przeglady byly robione kilka lat do tylu spotkalem sie z buractwem na najwyzszym poziomie.
Dali mi odrazu do zrozumienia ze jak nie robie przegladu dzis to tam sa drzwi............Twierdza ze w CEPIK nie mozna nic zmienic i ze ten diagnosta co robil te przeglady w tamtych latach juz tu niepracuje itd...
Gosc-diagnosta do mnie mowil caly czas ze smatphonem przy nosie wygladalo to komicznie,machnolem reka na to wszystko....
ODPOWIEDZ