Przedprototyp syreny 104

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

pająk
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-08-31, 23:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pająk »

Podobny (taki sam?) zamek miała seria próbna Mikrusów (14 sztuk) z drugiej połowy 1957 roku. Zdjęcia przyciąłem z uwagi na rozmiar.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poszukuję informacji i części do polskich przedwojennych pojazdów.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

I jednocześnie bardzo przypomina zamek stosowany w tym samym czasie w drzwiach autobusu San H01A
endriu125
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 223
Rejestracja: 2013-12-05, 02:44
Lokalizacja: Grójec

Post autor: endriu125 »

i ten mikrus ma klameczkę, która jest w tym katalogu - nie mogłem jej do niczego przyporządkować :-) - ale to chyba nie oryginał
pająk
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-08-31, 23:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pająk »

Endriu, oryginał na 100%, porównaliśmy z archiwalnymi zdjęciami. Z Mikrusami było tak, że dział zaopatrzenia WSK Mielec kupował niektóre elementy partiami u zewnętrznych dostawców. I tych zamków kupiono tyle, żeby starczyły na serię próbną. Później była zmiana (nie wiem czy u dostawcy czy WSK zamawiało już gdzie indziej) i dalsze Mikrusy mają inne zamki (zresztą też modyfikowane z czasem, ale nie zewnętrznie).
Poszukuję informacji i części do polskich przedwojennych pojazdów.
endriu125
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 223
Rejestracja: 2013-12-05, 02:44
Lokalizacja: Grójec

Post autor: endriu125 »

ok - pytałem - bo na mikrusach to się nie znam :oops:
Z tego co jednak zauważyłem, to klamka wewnętrzna w mikrusie siedzi jakby w samym zamku - a ten zamek z katalogu ma dodatkowe ramię, które tę klamkę odsuwa
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

zapraszam do kontaktu pm jeżeli ktoś jest zainteresowany nietypowymi klamkami montowanymi w prototypowych Syrenach - mamy małą bombę w temacie Syreny Sport :)
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
ODPOWIEDZ