Ściągacz do bębna hamulcowego przód

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
mokry
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-05, 12:27
Lokalizacja: Łódź

Ściągacz do bębna hamulcowego przód

Post autor: mokry »

Czy ktoś z Łodzi lub okolic dysponuje ściągaczem do bębna hamulcowego przedniego?
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Taki ściągacz masz w każdym garażu. W swoim zapewne też. Do ściągnięcia bębna są potrzebne 3 takie same śruby M6 albo M8 (nie pamiętam ale to sobie zmierzysz na bębnie) z gwintem po całości. Długość mniej więcej tyle co szerokość bębna.
Przed całą procedurą opukaj młotkiem bęben i zluzuj mimośrody. Zarówno górne jak i dolne. Następnie odkręć trzy śrubki na śrubokręt płaski. Trzy pozostałe otwory oczyść z rdzy najlepiej jak dasz radę. Psiknij w nie jakimś środkiem penetrującym lub od biedy olejem albo naftą i wkręć trzy śruby o których pisałem na początku. Wkręcaj je równomiernie i z wyczuciem uważając żeby ich nie ukręcić albo nie zniszczyć gwintu. Jak gwinty w otworach były bardzo zarośnięte rdzą co jakiś czas (mniej więcej co obrót, półtorej) wykręć śruby, wydmuchaj syf z otworu i wkręć ponownie.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

a ja ściągacz sobie zrobiłem z jednej piasty, która miała wywalony kanałów na klin. Trzy dłuższe twarde śruby m8 i jedna spora z nakrętką jako śruba centralna
ODPOWIEDZ