Pomoc w zakupie Syreny

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Zablokowany
Awatar użytkownika
Reksio
Posty: 16
Rejestracja: 2016-08-15, 12:46
Lokalizacja: Polska

Pomoc w zakupie Syreny

Post autor: Reksio »

Dzień dobry,

Obecnie mam trochę więcej czasu, więc powróciłem do mojego dawnego pomysły zakupu Syreny. Przeglądając strony www natknąłem się na dość ciekawe ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/syrena-105-bo ... 651a2f1987

Sprzedający pisze, że jest ona do remontu ale podkreśla, że nie ma tragedii.
Również co bardzo ważne zapewnia tani transport.
Mam odłożoną pewną kwotę na zakup auta, a na remont myślę, że rodzina się dołoży.
Jako, że byłby to mój pierwszy zakup pewnie pojechałbym z mechanikiem. Dużo czytałem jak sprawdzać samochód przed zakupem: silnik nie powinien być umyty i nabłyszczony sprayem. Sprawny silnik ma być suchy, ale naturalnie zakurzony. Nie powinien mieć problemów z rozruchem. Obroty muszą być równe, nie powinny falować. Będę zwracał również uwagę na szczeliny między elementami nadwozia, które powinny mieć taką samą szerokość po obu stronach samochodu. No i na koniec szyby. W samochodzie bezwypadkowym będą wyprodukowane przez jednego producenta, powinny mieć także jednakową cyferkę oznaczającą tą samą datę produkcji. Ale i tak nic nie zastąpi wizyty w profesjonalnym warsztacie - tylko czy mechanicy znają się jeszcze na Syrenach?
W związku z tym mam do Was pytanie - czy ta Syrena jest warta zainteresowania i warto ją kupić?
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Zdecydowanie warta. Nie wiesz ile mają sztuk bo pare wziąłbym dla siebie?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Reksio
Posty: 16
Rejestracja: 2016-08-15, 12:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reksio »

Gieroy pisze:Nie wiesz ile mają sztuk bo pare wziąłbym dla siebie?
Muszę Cię zmartwić - dzwoniłem do właściciela i do niedzieli mam ją zarezerwowaną.
Ale jak bym się do tego czasu nie zdecydował to zawsze możesz ją kupić.
klima87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-16, 20:59
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: klima87 »

Reksio pisze:Dużo czytałem jak sprawdzać samochód przed zakupem: silnik nie powinien być umyty i nabłyszczony sprayem. Sprawny silnik ma być suchy, ale naturalnie zakurzony. Nie powinien mieć problemów z rozruchem. Obroty muszą być równe, nie powinny falować. Będę zwracał również uwagę na szczeliny między elementami nadwozia, które powinny mieć taką samą szerokość po obu stronach samochodu. No i na koniec szyby. W samochodzie bezwypadkowym będą wyprodukowane przez jednego producenta, powinny mieć także jednakową cyferkę oznaczającą tą samą datę produkcji.
Ale chyba nie będziesz się stosował do tych wytycznych przy zakupie syreny? Moim zdaniem nie ma co liczyć na szczeliny, ITP na własnej skórze przekonałem się, że najważniejszym kryterium przy zakupie syreny jest to czy trzyma się wszystko kupy :). Po prostu Porządnie ja kopnij jak się nie rozleci może być bazą. Ważne żeby było do czego spawać :)
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Reksio pisze:Muszę Cię zmartwić - dzwoniłem do właściciela i do niedzieli mam ją zarezerwowaną
Nie chcę Cię martwić ale tylko tak Ci się zdaje. Wystarczyło pare tysięcy i właściciel szybko zmienił rezerwację :devil3
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

wiesz co Ci co Tobie tu radzą to szkoda słów widać że trypel jakich pełno po rozbiórce mało co dobrego zostanie.Zobacz to dziwię się że jeszcze jest

http://allegro.pl/syrena-r20-i6717943624.html#thumb/6

Brak dokumentów to nie problem a blacharka w kupie i w miarę kompletna
Zablokowany