Hanieby okres dla Syren - lata 90-siąte

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A dzisiaj mix skin+punk=kuk... jedno ugrupowanie na wjejeskiej
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Widelec pisze:A dzisiaj mix skin+punk=kuk... jedno ugrupowanie na wjejeskiej
riki tiki nie chcemy tu polityki :piwo:
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A gdzie tu politykę widzisz??? :> :>
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Trzy posty wyżej :npowiem
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Tam jest tylko ułamek tego co widzę i ani grama pochwały, albo pogardy dla kogokolwiek, dla jakiejkolwiek postawy, czy też dla jakiejkolwiek opcji politycznej. Szkoda tylko, że żadnemu z Was nie przeszkadza to np tutaj:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... start=2475 gdzie aż wrze od politykowania, albo tu:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 06&start=0 albo jeszcze gdzie indziej, mam przytaczać?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

piotrek104 pisze:Tak z ciekawości ile juz masz spisanych?
na dzień dzisiejszy około 980 sztuk :) po numerach ram :)

[ Dodano: 2016-11-12, 09:17 ]
p.s: my polityki tu w ogole nie chcemy :P

a wogole liczyliście - wspominaliście gdzie kiedyś stały syreny na mieście ?

np pod tym blokiem stały dwie, jedna 105 druga 104 i miła numer rej ABC 1234 a tam stała taka o numerze CDE9876

zauważcie, syreny bardzo utkwiły (nam/mi) w pamięci, mimo że przez cały okres produkcji zrobiono ich lekko ponad 600 000 a współczesnych tyle to sie rocznie klepie....
one były jak folklor, jezdziły dymiły i smiedziły albo sie psuły i ciągle były naprawiane... albo jak już się skończyły to leżały i gniły...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ja baaaaaardzo dobrze pamiętam gdzie stała jaka Syrena podobnie jak teraz przy okazji chodzenia po mieście zapamiętuję Maluchy, CC i Polonezy.
W porównaniu z rówieśnikami a nawet z niektórymi starszymi mam wręcz fotograficzną pamięć do takich rzeczy tj. gratów i ruder :grinser
Mogę nie rozpoznać na ulicy laski którą zapoznałem dwa tygodnie wcześniej ale pamiętam rozkład pomieszczeń w remizie zburzonej w 2001 roku czy gdzie stała jaka buda zieleniak 20 lat temu :devil3
Kiedyś z samochodami było o tyle ułatwione zadanie że było mniej pojazdów które ludzie dłużej trzymali. Jeśli np. od 3-4 roku życia przechodziło się do dziadków obok białego klasyka przerobionego na MR'a z czarnym dachem czy siwej 105 z bagajem i doniczkami to niejako samoistnie wrastały one w pamięć.
Z roku na rok niszczały, pojawiały się jakieś nowe patenty, zaprawki aż w końcu znikały albo stały rozwalone.

P.S. Czy ktoś w ogóle jeszcze pamięta zaglądanie do samochodów po drodze ze szkoły w celu odczytania z licznika jak szybko jedzie i dociekania do czego mogą służyć różne patenty Januszów? :)
W tej konkurencji przodowała oczywiście Syrena. Obrotomierze, kontrolki, klawisze od Polda, naklejki z gumy Alf, gołe baby, różańce la lusterku, balkoniki. Zaraz po nich były 125p ===obowiązkowo wyposażone w bursztynową gałkę z karocą, aż nazywaliśmy to gałką "fiatową".
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ