Syrena 105 !

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ

Generalny remont ?

Zdecydowanie tak !
8
18%
Raczej tak
3
7%
Absolutnie nie !
34
76%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Konserwacja trzyma się jak Dzwon Zygmunta, prawidłowe podejście, nie zrywać :) Widać, że dziadek dbał o Syrenkę. Ładna Zipa :ok3
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

Wojt pisze:A cóż to jest to na podłodze ???
jest to prawdopodobnie z tego co dziadek mówi jakaś włóknina do konserwacji. nie wiem czy takie w ogóle istnieją ale w połączeniu z tym lepikiem który jest z nią zmieszany tworzą idealną separacje od blachy podłogi ;) coś jak były z tego kiedyś takie siatki albo worki dawno dawno temu. teraz też się takie spotyka.
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

A nie zbiera się tam wilgoć, pod tą konserwacją??? Ja miałem coś podobnego to jak zdzierałem, to wilgoć i ruda :/ Ale może u Ciebie jest inaczej. A jakie masz blachy i numery??:)
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

może pokost lniany z wkłokanmi konopi ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

drobson, ale jakie blachy i numery ;> ??

[ Dodano: 2013-07-31, 19:29 ]
wilgoc sie nie zbiera w zadnym miejscu ;)
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Zgadzam się z tym, że konserwacje z epoki są najlepsze, jeżeli ktoś robił to z sercem. Teraz z uwagi na ochronę środowiska wielu preparatów stosować nie można.
Tapicerki jak pisze KIEROWCA, u tego tapicera są najtańsze. Na żywo nie widziałem, ale po zdjęciach widać, że robi to na prawdę starannie. Gumy na podłogę można dostać nowe z tym wzorkiem i sobie podocinać. Widziałem coś takiego u Mikrusiarza. Minus jest taki, że te prążki są wszędzie, a w oryginale w niektórych miejscach guma była gładka. Można by to spróbować jakoś pościnać na gładko. Ale moim zdaniem najlepiej zregeneruj sobie jakoś te gumy, które masz. Syrena nie ma dużego przebiegu, więc nie powinny być powycierane. Pewnie masz popękane... Ale jeżeli tak to można to ładnie naprawić u wulkanizatora. To jest przecież normalna guma. Bieżnikuje się opony, łata dętki, to i dywaniki można zregenerować. Możesz sobie też kupić różne preparaty na allegro dla wulkanizatorów i popróbować z regeneracją.
Co do dywaników to np. w Komforcie coś wybierzesz. Jak będziesz docinał to nie według starych wzorów tylko na nowo dopasowuj, bo nie będziesz zadowolony. Te stare były docinane nierówno, a widać to dopiero jak się nakleja nowe.

Jak tam silnik? Odpalił?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

tak tapicerka od Pana Stanisława jest super, a dywaniki posiadam z komfortu ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

michalalex, jeszcze nie probowalem odpalic. zalalem nafty pod swiece i jak znajde czas dzisiaj albo jutro to wyciagne aku z mojej vectry i pokrece. dziadek twierdzi ze od strzala odpali. ale wiadomo, cos moglo sie zestarzec i dupa. z tymi dywanikami dobry pomysl. a guma jest na prawde tak zniszczona ze nie ma co ratowac. poprzyklejala sie do konserwacji i dlatego odchodzila w kawalkach.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jak zalałes to to od strzała nie bedzie;p;p
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

motonita, wypadało zalać po ponad 20 latach postoju :> tak czy siak "musi odpalić"

[ Dodano: 2013-08-01, 21:50 ]
Dziś pasta polerska poszła w ruch. efekty widoczne na przykładowym zdjęciu. został jeszcze tylko zderzak ;) niestety nie dało się tego extra wypolerować bo części mają swoje lata ale jest o niebo lepiej :majk
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ŻMIJA
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-27, 11:29
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: ŻMIJA »

Klamka wypolerowana jak trzeba. Czym to robiłeś? Pamiętaj, że po paście polerskiej można "przelecieć" kostką która dodatkowo nadaje elementom chromowanym dodatkowego blasku. Dotyczy to również polerowanego aluminium. :D
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

ŻMIJA, na początku troszkę obczyściłem papierem ściernym 800, później pasta polerska lekkościerna na filc i dremelem raz raz i wypolerowane. później specjalną pastą do chromu i aluminium . zderzaki przeleciałem szlifierką, także papierem 800 i później pastą do chromu. w efekcie świecą się jak przysłowiowe jaja psu ;D :lol:
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Właśnie, czym polerujesz? Wg. mnie najlepsza jest pasta polerska zielona i polerowanie mechaniczne filcem na szlifierce stołowej, polerce lub nawet na szlifierce kątowej. Zwłaszcza może Ci się przydać do aluminium. Mogę Ci odsprzedać za 3 zł 100g - wystarczy na kilka Syren i na zapas. Mam tego dużo, bo ciągle coś poleruję w domu. Dawniej wyrzucałem pieniądze na drogie badziewie, które niewiele daje, ale niedawno poznałem tę pastę i mogę polecić.

[ Dodano: 2013-08-01, 22:37 ]
minio, a papier 800 nie porobił mikrozarysowań? Jak dla mnie trochę za ostry. Nawet ślady po 1500 są dla mnie zauważalne i ciężko to spolerować.

[ Dodano: 2013-08-01, 22:41 ]
Wybacz, że się czepiam, na punkcie polerowania mam świra, ale ta klameczka jest zdecydowanie do poprawy. Nawet na zdjęciu widać zarysowania i mam nadzieję, że to nie od papieru. Do chromu tylko i wyłącznie papier 2000 i polerowanie. Aluminium to można zaczynać od 400, bo się wyrówna, ale chrom jest cienki!!!
Syrena 104, Syrena Bosto
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

michalalex, tego bardziej nie wypolerujesz. to jest jakiś badziew ponieważ pod warstwą brudu widnieją pęknięcia" lakieru ?! " tak jakby metal zaczął powoli rdzewieć i robiły się malutkie wypustki.

ps. papier 800 nie narobił rys. jeżeli już coś to malutkie gładko się wypolerowały. kiedyś wrzucę zdjęcia wypolerowanego zderzaka.

[ Dodano: 2013-08-01, 22:48 ]
na klamce to nie są ryski, ale pęknięcia .
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Wypustki przez które wychodzi rdza to faktycznie nie da się nic z tym zrobić, chyba, że oddać do chromowania. Takich pęknięć chromu jak na klamce to w 104 nie spotkałem. Żeby spolerować ryski po papierze 800 to musiałeś nieźle się z tym namordować pastą. Chyba, że też na dremelu? Ale przyjrzyj się dobrze pod światło czy przypadkiem nie ma śladów.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ