Okładzina hamulcowa zrobiła się czerwona i śliska

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita, mam zamiar kupić całe hamulce od Żuka nowego typu, ale potrzebuję na teraz mieć to ogarnięte jak najtańszym kosztem, a nie dwa razy robić to samo.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wiec kup syrenowe szczeki... no ja tez nie lubię wydawać kasy no ale kurde....... chłopie jak ci zblokuje koło i sie wpierdzielisz w coś to .....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
premek
Posty: 16
Rejestracja: 2013-06-02, 09:35
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: premek »

motonita ma święta rację. Oszczędzaj na chromach, czy innym zbędnym badziewiu, ale na hamulcach?
Poza tym to raptem równowartość paliwa na kilkadziesiąt km.
Kupuj nowe i wymieniaj czym prędzej. Jak Ci Twoje życie nie miłe to pomyśl, że możesz jechać tą samą drogą co ja z moją tygodniową dzidzią.
Już się nie mogę doczekać...
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Teraz to przynajmniej wiadomo jaka jest przyczyna. Spróbuję najpierw obciąć tą czarną okładzinę do takiego rozmiaru jak ma być i zobaczymy. Nie chcę nic mówić, ale jeszcze w latach 80-tych poprzedni właściciel normalnie jeździł tą Syreną i dawał radę... Te okładziny musiały zachowywać się tak samo, jedynie mógł trochę zniwelować znoszenie przez regulację.
Akurat na hamulcach nie oszczędzałem, bo mam nową pompę, przewody, wszystkie cylinderki i śruby oczkowe, do tego przetoczone tylne bębny.
Wymienić jest łatwo, ale to też się musi dotrzeć i nieraz jedno do drugiego nie chce się dopasować. Zanim się dotrze to będzie hamowało gorzej niż teraz, bo nie mam tej maszynki do szlifowania okładzin, której rysunek jest w Glince.
Przednie bębny też nadają się do przetoczenia, tylko były ciężkie i nie chciało mi się targać do przetaczania. Teraz jak jeździłem Syreną Mikrusiarza to stałem się zwolennikiem hamulców od Żuka z samoregulacją. To jest +10 do bezpieczeństwa :grinser
Dlatego już ich nie będę przetaczał tylko wymienię razem ze wszystkim.

[ Dodano: 2013-07-05, 23:29 ]
premek, to musisz pamiętać, żeby omijać powiat krakowski ziemski, bo dalej się nie zapuszczam

[ Dodano: 2013-07-05, 23:32 ]
To chyba będą takie hamulce od Żuka?
http://allegro.pl/tarcza-hamulcowa-tyl- ... 46848.html
Tylko dlaczego to jakoś tak niesolidnie wygląda, jakby rzemiosło?
Syrena 104, Syrena Bosto
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturek »

Witam

A mnie przychodzi do głowy jeszcze jedna myśl
- jeśli ściąga na prawo => mocniej hamuje prawa strona => sprawdzić lewą stronę - czy tam nie ma jakiegoś problemu = słabo hamuje (np. nieszczelność lub zabrudzenie szczęk)

pozdrawiam
Arturek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Sprawdzałem obie strony i zacząłem od lewej. Nic niepokojącego nie zauważyłem, aczkolwiek na przeglądzie się przyczepili właśnie o lewy hamulec. Na kanale diagnosty ustawiłem szczęki, bo rzeczywiście coś było nie tak. Później jak jeszcze chłodno było to ładnie równo hamowały obydwa. Pierwsze problemy zaczęły się w upalne dni. Mam roboczą teorię, że efektywność czerwonej okładziny zależy w dużej mierze od temperatury.
W sobotę skróciłem trochę okładzinę na prawym hamulcu i nie ściągało. W każdym razie mam okładziny od Ciebie, jeszcze raz wielkie dzięki, i po prostu założę komplet nowych na przód, wtedy będę miał pewność, że jest w porządku.
I tak będę myślał o hamulcach od Żuka nowego typu, ale to jak uda mi się tanio dostać nowe.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, na złom i szukać kompletu ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ