Hamulce

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

michalalex, zaznaczyłem że to na zdjęciu jest do zamontowania na prawą stronę samochodu, dlatego że w przypadku lewej strony widok ze zdjęcia będzie błędnym montażem. Bynajmniej ja to tak rozumiem i chciałem się upewnić.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Tylko se mimośrody lekko przekręć żeby szczęki poszły na max. do środka.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Gieroy pisze:Tylko se mimośrody lekko przekręć żeby szczęki poszły na max. do środka.
Bęben hamulcowy się mieści więc chyba nie ma sensu tego ruszać. W przypadku ustawienia jak w literaturze (dwie kropki patrzą na siebie) jest problem z zamontowaniem bębna. Musiałem obydwie śrubki na zewnątrz lekko rozkręcić.
Zresztą chyba coś jest nie tak z tymi oznaczeniami u mnie bo jak dwie kropki patrzą na siebie to dwie szczęki nie są ściśnięte na max do środka.

A i sprawdzasz metodą na kredę opisaną w książce układ szczęk względem bębna czy już nie trzeba.
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

Lesiu pisze:
Bęben hamulcowy się mieści więc chyba nie ma sensu tego ruszać. W przypadku ustawienia jak w literaturze (dwie kropki patrzą na siebie) jest problem z zamontowaniem bębna. Musiałem obydwie śrubki na zewnątrz lekko rozkręcić.
Zresztą chyba coś jest nie tak z tymi oznaczeniami u mnie bo jak dwie kropki patrzą na siebie to dwie szczęki nie są ściśnięte na max do środka.

A i sprawdzasz metodą na kredę opisaną w książce układ szczęk względem bębna czy już nie trzeba.
tzn ze pewnie założyłeś źle te blaszki na mimośrodach które wchodzą w szczękę
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

W ogóle to fajne masz te mimośrody, ja mam bez tej kropki, płaskie... widocznie w 104 jeszcze o to nie zadbali.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ