RADIO

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

RADIO

Post autor: KIEROWCA »

Jakie radio nadaje sie do montazu w Syrenie 105L :?: Tylko blagam, nie Piszcie, ze Safari... :) Chodzi mi o jakis bardziej "profesjonalny" sprzet, zeby mozna bylo chociaz posluchac kaset :) :idea:

PS. A tak nawiasem mowiac to Safari spotykam takze w maluchach, a maluch ma przeciez minus na masie, wiec o co chodzi :?: 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

przyjrzyj sie numerom safari.Jest chyba z 8 safari!w wartburgach maluchach i tym podobnym sprzecie
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Witam
władować możesz każde radio jakie ci sie podoba.
Nawet jeśli masz + na masie
obudowa radia jest na minusie, polecam zaizolować całą obudowe, albo dorobić jakąś plastikową szuflade, kable z radia czerwony(+)do masy, czarny(-), najlepiej z bezpiczników albo akumulatora.
jeśli chcesz władować jakiś mocny sprzęt typu, tuba, wzmacniacz, itp. to tak sę nie da, zawsze przy mocnym basie zabraknie ci prądu.
Najlepiej władować alternator,na mase (-) i kłopot z głowy, nie będziesz miał strachu, ze spalisz radio. nie jestem pewien czy można zmienić polaryzacje mając prądnice.
Na masie masz (+) czy (-) :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To wszystko?
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Raczej to wszystko
jak masz (-) na masie
to po zaizolowaniu radia lub po wykonaniu plastikowej szuflady, podprować jeszcze minus na obudowe.
Jak coś źle zrobisz to poczujesz ładny zapach spalonej końcówki.
Polskie drogi mają wiele dziur zrobić to musisz tak aby radio nie latało bo przetrze ci się taśma i będzie pssssssss :( .
Pozdrawiam DaneK
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Maly wypad na miasto (no a raczej na parkingi) uswiadomil mi ze do Syreny 105 na 100% jest SAFARI 2 a w maluchach i Fiatach SAFARI 5/SAFARI6.

Co do tego radia to nie chce montowac nie wiem czego w sensie TUBA, wzmacniacz 8) Chodzi mi raczej o jakies nowoczesne radio powiedzmy do 300-400 PLN i "normalne" glosniki.
Jakies propozycje :?: :o

PS. Gdzie wlasciwie jest optymalne miejsce na glosniki i ile jakiej mocy moge ich zamontowac :?: :D 8)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Gość

Post autor: Gość »

Co do Safari i plusa na masie, były produkowane Safari przystosowane do montażu w Syrenie czyli z plusem na obudowie. Może dlatego zwykło się mówić Safari..
mixol

zmiana polaryzacji (BIEGUNOWOSCI) W SYRENIE TO NIE PROBLEM

Post autor: mixol »

jezeli ktos bedzie zainteresowany to napisze o tym maly artykul. ogolnie rzecz biorac wystarczy zrobic 2 razy zwarcie na regulatorze napiecia. jednak diabel tkwi w szczegolach. operacja zajmuje 1,5 minuty i mamy plus lub minus na masie...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Do Mixol: Oczywiscie, ze KTOS bedzie zainteresowany :o Czekamy na arta o radiu :idea:
Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Gość

Post autor: Gość »

A tak ode mnie to Wesolych Swiat... :D :o
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Moze ktos napisac jakiegos bardziej szczegolowego arta o montazu radia do Syrenki :?: :!: :idea:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Danek__105 pisze:Witam
władować możesz każde radio jakie ci sie podoba.
Nawet jeśli masz + na masie
obudowa radia jest na minusie, polecam zaizolować całą obudowe, albo dorobić jakąś plastikową szuflade, kable z radia czerwony(+)do masy, czarny(-), najlepiej z bezpiczników albo akumulatora.
.....
Wszystko OK poza jednym małym drobiazgiem. Mianowicie pewnie będziesz chciał słuchać radia. W tym celu pewnie masz antenkę w lewym błotniku. No i ta antenka ma + na masie a odizolowane radyjko będzie miało - na masie. No i przy wkładaniu antenki będzie małe zwarcie :twisted: Tak więc radziłbym odizolować także antenkę, tzn. ona zwykle jest takim metalowym płaskowniczkiem ściskana do błotnika, więc to już będzie mały problem żeby to dokładnie odizolować od błotnika i jednocześnie podłączyć do niej "-" z akumulatora. No i żeby po jakimś czasie tego odizolowania ch... nie strzelił bo zniszczymy aku, chyba że zabezpieczymy bezpiecznikami, ale komu bedzie się chciało....

Co do samego radia to ja mam Safari 2. Nie odbiera żadnej stacji poza jedną i to tak że trzeba naprawdę wytężyć słuch żeby coś usłyszeć. Być może to wina głośniczka, nie wiem jaką rezystancję wyjściową ma to radio, więc jeśli ktoś miałby do niego instrukcję to proszę żeby się podzielił tą informacją. A może padła końcówka mocy, jeżeli o czymś takim można mówić w takim przedpotopowym radiu :D
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
ODPOWIEDZ