Znaleziono 512 wyników

autor: Kangur
2026-06-07, 20:02
Forum: Pochwal się...
Temat: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER
Odpowiedzi: 1102
Odsłony: 796938

Re: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER

Babciu.. tego się nie pasuje luzem, tylko na aucie.. Tak sobie zaglądam i myślę - 3 tygodnie pasowania a potem cięcie..
No ale pewnie źle kumam ,człowiek się całe życie uczy, heh
autor: Kangur
2026-04-13, 16:44
Forum: Zloty, Rajdy
Temat: A jakby tak w przyszłym roku rajd w Bielsku?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 60800

Re: A jakby tak w przyszłym roku rajd w Bielsku?

Wizytówka 8 Śląskiego Zlotu Syren!
Organizatorzy załatwili nam wjazd na "dach Wisły" - na teren kompleksu Skolnity wjechało ponad 20 Syren :idea:
_20260413_163739.JPG
Było to niezwykle przeżycie!
:D
autor: Kangur
2026-03-10, 14:15
Forum: Pochwal się...
Temat: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER
Odpowiedzi: 1102
Odsłony: 796938

Re: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER

SyrHarMer pisze: 2026-03-08, 20:10 (..) Nie mówiąc już o tym ile lat szukałem oryginałów żeby ostatecznie moja 101-61 z dł.kl. stała się w całości ORYGINAŁEM !
A silnik?? :?:
:wink:
No i nie wiemy jak wygląda Twoja.. dolna osłona ręcznego..
:idea:
autor: Kangur
2026-02-17, 19:32
Forum: Sprzedam
Temat: 2x Syrena 103
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 9606

Re: 2x Syrena 103

Czyli jakie pojazdy są obecnie dostępne osobno?
autor: Kangur
2026-02-16, 20:19
Forum: Pochwal się...
Temat: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER
Odpowiedzi: 1102
Odsłony: 796938

Re: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER

SyrHarMer pisze: 2026-02-15, 11:30 Trochę starych zdjęć fabrycznych z 1961 roku - oczywiście Syren 101-61. Na pewno nie wszyscy te zdjęcia widzieli..
A propos Romanie, jak zgromadziłeś tyle fajnych zdjęć Stojedynki z epoki.. 🤔
Ja już od 15 lat zbieram i takich nie uzbierałem..
:?:
autor: Kangur
2026-02-15, 13:19
Forum: Pochwal się...
Temat: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER
Odpowiedzi: 1102
Odsłony: 796938

Re: SYRENA 101-61 dł.kl. - remont kapitalny - SYRHARMER

Roman fajne zdjęcia Stojedynek fabryczne, tylko że ja tam widzę wszędzie klamki gładkie a Ty chcesz założyć starsze z ryflami od mojej Setki, niedobrze.. 🤔
:idea:
autor: Kangur
2026-02-04, 10:09
Forum: Historia Syren i Warszaw
Temat: Ciekawe egzemplarze w Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie (100, 101 etc.)
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 14513

Re: Ciekawe egzemplarze w Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie (100, 101 etc.)

Żeby nie było, wiem jakie dokonania ma to muzeum, ale to jeszcze bardziej potęguje smutek że można góry przenosić a Syreny dwucylindrowe traktuje się tak niedbale, a nie chodzi o szczegóły, wycieraczki itd, ale takie rzeczy jak zderzaki od 105tki (nie chodzi i miejsce ułożenia kłów bo całe są do ban...
autor: Kangur
2026-02-04, 08:42
Forum: O Wszystkim - sprawy motoryzacyjne
Temat: Oczom syreniarza nie umkną te kształty...
Odpowiedzi: 521
Odsłony: 589657

Re: Oczom syreniarza nie umkną te kształty...

Tak! 😁 Brawo Wójt,
SyrHarMer i Babcia, powtórzcie jeszcze materiał, bo nie będzie promocji do następnej klasy :P :wink:
autor: Kangur
2026-02-03, 21:31
Forum: Relacje z remontów
Temat: SYRENA 104 z 1966r
Odpowiedzi: 746
Odsłony: 669892

Re: SYRENA 104 z 1966r

W pełni zgadzam się z przestawioną opinią, miałem przyjemność poznać i swego rodzaju zaszczyt długo rozmawiać z Szefem Chromaru, gdzie trafiłem po raz pierwszy rok temu z częściami ostatniej Syreny. Pan Radosław poświęcił mi nadmiar czasu, a jak wiadomo czas to też pieniądz, chapeau bas :wink: Roman...
autor: Kangur
2026-02-03, 15:44
Forum: O Wszystkim - sprawy motoryzacyjne
Temat: Oczom syreniarza nie umkną te kształty...
Odpowiedzi: 521
Odsłony: 589657

Re: Oczom syreniarza nie umkną te kształty...

..sezon 2026 został otwarty :idea:
A przy okazji : czego brakuje Syrence?
:wink:
_20260203_154039.JPG
autor: Kangur
2026-02-02, 01:23
Forum: Relacje z remontów
Temat: SYRENA 104 z 1966r
Odpowiedzi: 746
Odsłony: 669892

Re: SYRENA 104 z 1966r

SUPER DAWID nie jestem biegły w tym, wręcz ledwo nadążam w pracy za tą po..... technokracją, ale tu na tym forum to naprawdę łatwe, tylko trzeba wejść we wprawę.. Przyznaję, że pierwszy raz było błądzenie, to trzeba klikać na dole w pole "załącznik" i na początku mi nie wyszło, ale idę tym...
autor: Kangur
2026-01-30, 16:09
Forum: Historia Syren i Warszaw
Temat: Ciekawe egzemplarze w Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie (100, 101 etc.)
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 14513

Re: Ciekawe egzemplarze w Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie (100, 101 etc.)

Andrzej jak to nie zależało.. A obojętnie czy im tam zależało czy nie zależało, każdy robi ze swoją własnością co chce! Tylko że Muzeum, ma ogromną misję społeczną! Wystawianie takich "wariacji na temat " fałszuje historię i uderza wprost w takich jak ja, zbyt ofiarnie walczących o przywró...