samochód bez pasów bezpieczeństwa a przewożenie dziecka

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

pasy

Post autor: Lech »

Ja wożę w mojej syrence na tylniej kanapie swoje dzici. Auto, które fabrycznie nie zostalo wyposażone w pasy bezpieczeństwa poprostu ich nie musi posiadać, a policja niema prawa Ci nic zrobić. Stacja diagnostyczna sprawdziła Twój pojazd pod względem technicznym, zaakceptowali oryginalność pojazdu i sprawność techniczną więc jest OK.
Jak przemieszczam się tylko z synem to pozwalam mu siedziec nawet z przodu, no i wtedy dla bezpieczeństwa oczywiście jeździ zapnięty pasem. :piwo:
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Witam Kolegów,

W dniu dzisiejszym spotkało mnie miłe zaskoczenie mianowicie otrzymałem oficjalną odpowiedź na mojego e-maila w sprawie dzieci w naszych syrenkach z komendy stołecznej ruchu drogowego.

W załączniku przesyłam pisemko z którego jasno wynika że możemy wozić na tylnej kanapie nasze pociechy :)

pozdrawiam serdecznie,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Z tego wynika, że ci którzy zarejestrowali pojazd po 30 czerwca 1993 muszą mieć pasy bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

wg mnie w odpowiedzi jest pewna nieścisłość, a mianowicie przepis odnosi się do pierwszej rejestracji pojazdu a nie ogólnie do rejestracji (np. po wcześniejszym jego wyrejestrowaniu) idąc Twoim tokiem rozumowania, po zakupie autka i nowej rejestracji trzebaby uzywać pasów bezpieczeństwa w naszych cudeńkach a to mało możliwe :)
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

I tak syrta bez pasów jest bezpieczniejsza od 126p z pasami. Kiedyś jeden gośc mi opowiadał, jak przy 60 km/godz. wprzywalił czołowo w słupa- przeżył, dzięki ramie skarpety, a w 126p pomimo pasów taka kraksa to śmierć.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Anna
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-20, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Anna »

Lech pisze:wg mnie w odpowiedzi jest pewna nieścisłość, a mianowicie przepis odnosi się do pierwszej rejestracji pojazdu a nie ogólnie do rejestracji (np. po wcześniejszym jego wyrejestrowaniu) idąc Twoim tokiem rozumowania, po zakupie autka i nowej rejestracji trzebaby uzywać pasów bezpieczeństwa w naszych cudeńkach a to mało możliwe :)
a mi się wydaje, a uczucie to w zasadzie graniczy z pewnością, że wyrejestrowanej syrenki nie da się już powtórnie zarejestrować...
dlatego mowa jedynie o pierwszej rejestracji
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
ODPOWIEDZ