Czy warto kupić i remontować?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Żymełka
Posty: 22
Rejestracja: 2009-05-25, 19:56
Lokalizacja: Kępno/Osiny
Kontakt:

Czy warto kupić i remontować?

Post autor: Żymełka »

Witam. Dzisiaj byłem obejrzeć syrenę 105L. Syrena jest bez dokumentów do gruntownego remontu. Silnik i skrzynia podobno zicher (tak mówił właściciel). Wycenił ją sobie na 700zł + 300zł za połówkę syreny jakbym chciał wziąć na części do syreny.

Czyli cena 1000zł i jak sobie znajdę jakieś blachy jeszcze do niej na szrocie to dostane je gratis.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

ta połówka o wiele ładniej wygląda :)
cena nie jest chyba wygórowana jak tył jest w takim stanie i wszystko sie chyba nadaje na przełożenie
bardziej sie nie da utargować?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

troche zmęczona.... ja bym po negocjował w cenie.... ale nadaje sie do remontu.... w sumie dużo nie zostało i trzeba brać co jest
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Jakiejkolwiek nie kupisz i tak będziesz robił remont, jak dla mnie cena nie jest zła, tym bardziej, że w pakiecie masz ten tył i blachy.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Marcin Hojan pisze:Jakiejkolwiek nie kupisz i tak będziesz robił remont, jak dla mnie cena nie jest zła, tym bardziej, że w pakiecie masz ten tył i blachy.
Przychylam się do zdania przedmówcy :ok3
motomania na luzie
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

"Boże chroń Anglię!", a przy okazji niech i Ciebie

Post autor: AMPIR »

...niezbyt przemyślanego zakupu!!!

Witam,
...i jak zwykle dla wielu ODBUDOWA tej strychniny -TO MAŁY PIKUŚ!
Ja natomiast radziłbym głębokie przemyślenie zakupu tej kupy żelastwa i korozji. I ta "okazyjna cena" wcale taką okazyjną nie nie jest. Cóż bowiem zosatnie z tej podstawowej syrenki po w miarę uczciwym piaskowaniu, a co tak - rzetelnie podchodząc do tematu - z tej połówki?...
Jeśli masz na prawdę wiele wolnego czasu, sam wile prac blacharskich i mechanicznych wykonasz, masz zapas nowych blach i części mechanicznych - to możesz próbować (ale jest to w zasadzie perspektywa budowy od podstaw). Jeśli dodatkowo nie masz pojęcia o mechanice i kasy w nadmiarze - t sobie daruj ten zakup.
Takie jest moje skromne zdanie.
I szukaj spokojnie, bez emocji dalej a na pewno coś znajdziesz zdecydowanie lepszego za niewiele większe pieniądze...

Ale oczywiście możesz to - co powyżej - potraktować jako marudzenie starszego człowieka i już jutro sfinalizować sprawę zakupo pokzanego na fotkach autka.

Wybór należy do ciebie Kolego!

Pozdrawiam
AMPiR

Pozdrawiam
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witam!!!
Trochę Syrenkę ruda zjadła ale jest jeszcze do uratowania
Próbuj jeszcze coś utargowac z ceny i kupuj bo aby znaleźc Królową w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze to trzeba miec fart. Mając dwa tyły da radę zrobic jeden przyzwoity a reszta jak zawsze wyjdzie w praniu.Idealne Syreny do kupienia były...w Polmozbycie :grinser . Powodzenia!
Księciu
arti 08
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-11-12, 19:42
Lokalizacja: Halinów

Post autor: arti 08 »

Dla mnie dobry materiał do odbudowy.W tej cenie nic lepszego nie kupisz.czy ta połówka syreny nie ma papierów. :ok3
syrena 105l 1979 fiat 125p 1300 1976
wartburg 1,3 1990 fiat 126p 1977
warszawa 223 1971
audi 100 c3 1984
żuk 1969
polonez truck 1996
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: jerzynka1223 »

A JA SIE WSTYDZIŁEM WKLEJC ZDJECIA a tu widze takiego strucla no a reanimacja bardzo kosztowna jakby to była 102 to bym sie niezastanawiał ale 105 w luksie.Pozdrawiam i daj sobie spokój zeby jeszcze papiery były.Ale twoja sprawa szukaj po wioskach ale tam tez juz ich niema Ale szukaj
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

nie wiem jak wyglada na zywo ale ze zdjec wnioskuje ze moze byc z niej ladny kwietnik tudziez pomnik tlenku zelaza 1000 zl za syrene bez papierow , bez podlogi , bagaznika to chyba przesada lepiej dodac drugi 1000 i kupic cos co jezdzi ma hamulce i dokumenty . i tak jak napisal ktorys z przedmowcow gdyby to chociaz 103... zdecydowanie odradzam chyba ze na dawce organow
tak na marginesie min. 200 wydasz na lawete narobisz sie naklniesz i moze ci w polowie pracy nie wystarczyc zapalu
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

przychylam się do wypowiedzi Pana Ampira.
Można sobie myśleć - kurde fajnie by było przelansować się czasem taką odpicowaną Syrenką. ALE:
po pierwsze primo - Syrenka sama się nie zrobi, więc jeśli nie masz 2 -3 lat wolnego czasu - daj se spokój - no chyba że za jakiś czas zobaczymy ja rozebrana na alle... z opisem "niestety z braku czasu....
po drugie primo - Syrenki pod płotem nie zrobisz, więc jeśli nie masz ogrzewanego garażu niedaleko miejsca gdzie mieszkasz a w nim podstawowych narzędzi + kątówka, migomat, kompresor - daj se spokój
po trzecie primo - za darmo Syrenki nie zrobisz, więc jeśli nie masz stałego dochodu pozwalającego na włożenie w to rdzawe hobby 300 - 400 zł miesięcznie, lub 10 000 na kupie - daj se spokój.
po czwarte i chyba najważniejsze primo - zastanów się czy działasz pod wpływem chwili i impulsu, czy chęć robienia Syrenki dorastała razem z Tobą.
Ogólnie - nie wierz w bajki typu: silnik i skrzynia są zicher - skoro nie możesz się autem przejechać. Syrenka to auto poprzedniej epoki, gdzie auta zajeżdżano do końca. Patrząc na zdjęcia - stała trochę w ogrodzie u właściciela, bo złomiarz jej przecież w serduszka nie pomalował. A dlaczego stała?? - odpowiedz sobie sam
Da się ją chyba zrobić, choć roboty od jasnej cholery. Z tego gratis tyłu - wiele nie odzyskasz - może klapę tylną i jeden błotnik - reszta jak tylna oś się nie psuje.
Spróbuj uruchomić silnik (wyczyść przerywacze, świece, zalej wachy do gaźnika, zapłon do akumulatora na krótko i spróbuj kablami) jak zapali - znaczy, że silnik jeszcze nie umarł do końca. Jak nie odpali - będzie pretekst do targowania ceny, bo silnik miał być zicher.

PS: zastanów się 2 razy - papierów nie masz, da stanu dobrego dużo Syrence brakuje. Jeśli naprawdę chcesz mieć takie auto o bardzo dużym współczynniku odwracalności głów przechodniów - odkładaj kasę i szukaj - nie czepiaj się pierwszego napotkanego wraku. Ja tak zrobiłem a teraz muszę kupić drugą Syrenkę jako dawcę karoserii.....
Ale jednak wybór należy do Ciebie, bo to Twoje pieniądze.
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

zgadzam sie troszke trza by z niej utargowac zeby sie opłacalo ale wsumie druga syrena ( ten tył ) to zawsze troszke czesci i by mozna sie pokusic w odbudowe choc kosztowna ona bedzie
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: jerzynka1223 »

a co tam widzisz w tej polowce ciekawego chyba ze lubisz zbierac puszki po piwie.Sa ładniejsze egzemplarze a z tego co widze to moja 104 jest jeszcze w dobrej kondycji.
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

wiadomoze ze sa i leprze ale jak ktos chce i wie jak sie zabrac za remont to nie z takiego czegos sie da zrobic cudo
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Z jednym co powyżej zostało napisane się zgodzę, remont pociągnie kasę na pewno.

Wiem, że sa syreny w lepszym stanie, ale z takim podejściem jakie część osób zaprezentowała to lepiej od razu połowę Syren wysłać do huty a za 10 lat szukać ich jak dziś szukamy 104 , 103, 102, 101 a o 100 juz nie wspomnę.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
ODPOWIEDZ