Dobór lakieru - prośba o pomoc

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Dobór lakieru - prośba o pomoc

Post autor: gazela »

Witam,

mam prośbę o pomoc w doborze lakieru jednoskładnikowego, który będzie jak najbardziej zbliżony odcieniem, do prezentowanego na zdjęciu poniżej..

Obrazek

Jestem zupełnym lajkonikiem w tym temacie, więc proszę o pomoc!
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeśli jesteś z Warszawy, to nie kombunuj, tylko....

Post autor: AMPIR »

..Kolego,
pojedź na ul. Połczyńską (przedłużenie Wolskiej) jakieś 2-3 km. za Szeligowską po prawej stronie jakieś 3 km (tak ca na przeciwko wjazdu centrum handlowego i stacji benzynowej) była mieszalnia lakierów.Tam dorabiali mi m.in. przed laty lakiery do syreny bosto i do zaprawek na 105-ce. Mieli tam również jednoskładnikowe p o l s k i e lakiery, twarde i na podstawie części (np. pokrywki wlewu paliwa lub Twojego życzenia czy próbki np, na blasze dorobili taki odcień jaki chciałeś - i co najważniejsze t a n i o, nawet na to jakie wtedy obowiązywały ceny.
Nie jest to daleko dla Ciebie może warto by było tam pojechać i to spróbować odszukać?...
Pozdrawiam
AMPiR
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Dziękuję, z pewnością się tam wybiorę..Każdy trop jest dobry..Czy tam mieszają lakiery, żeby dobrać odpowiedni odcień czy szukają wśród ''gotowych'' lakierów?
na stronie alefiat.pl są wzorniki lakierów malca..jedyne ''zbliżone'' wg mnie to 43081 Turchesa Farfalla. 408 Blu Adriatico chyba już zupełnie nie..
rodriguez
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-05-24, 19:24
Lokalizacja: Wawa

Post autor: rodriguez »

gazela pisze:Dziękuję, z pewnością się tam wybiorę..Każdy trop jest dobry..Czy tam mieszają lakiery, żeby dobrać odpowiedni odcień czy szukają wśród ''gotowych'' lakierów?
Trzeba pozostawić w mieszalni polakierowany materiał porównawczy.W przypadku Syreny klapka paliwa odpada, więc całe autko pozostaje na kilka godzin.
Dobieranie wygląda tak, że podstawą jest najbardziej zbliżony odcieniem lakier, który potem jest modyfikowany przez pracownika.Efekt końcowy zależy od oka fachowca, a nawet pogody.Dobierany lakier kładzie się na elemencie z oryginalnym lakierem, lekko podsusza i porównuje przy naturalnym świetle dziennym.Dlatego dobrze żeby nie było wtedy pochmurno.Tak proces dobierania lakieru wygląda w mieszalni na Radzymińskiej.
ODPOWIEDZ