przednie reflektory

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

przednie reflektory

Post autor: Żuczek »

jak demontuje si e owe przednie lamy z aut i czyt da sie j e rozebrac tak aby wyczuscic odbłynik.. i jesli tak tojak..??
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
graba01
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-07-25, 01:36
Lokalizacja: radziejów

Post autor: graba01 »

hej jesli chodzi o lampy przod do syreny to na poczatek na dole masz srubke na ramce odkrecasz ramke i widac klosz masz dwie srubki ktore podtrzymuja klosz tak zwana rownowaga klosza odkrecasz je - łapiesz za klosz i przesuwasz go w lewoi wysuwasz jedna strone lub jesli haczykiem usuniesz sprezyne ktora jest pod kloszem masz klosz lampy na kabelkasz odwracasz klosz zdejmujesz 2 kable odbezpieczasz zapadki i wyjmujesz oprawke z zarowka i masz dostep po srodka a jesli tak nie chcesz to mozesz wykroic uszczelke od przodu przy szkle i zdjac szybke ale osobiscie nie polecam jesli napisałem cos nie tak niech koledzy poprawia tylko tyle wiem ciezko to opisac powodzenia
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witam!!!
W kwestii demontażu kloszy z odbłyśników to może byc trudna sprawa.Są one wklejana na specyfik przypominający swą konsystencją zaschniętą pastę głuszącą, która mocno zespala oba elementy.Demontaż szyby w takim układzie może skończyc się uszkodzeniem klosza lub pogięciem odbłyśnika o ile ten nie jest skorodowany.Na naszym forum jeden z kolegów podał link do firmy WESEM, gdzie można zakupic w rozsądnej moim zdaniem cenie kompletne wkłady reflektorów zarówno na żarówkę R2 jak i na H-4.Podaję link:http://sklep.wesem.pl/3/6...typu_zuk/honker. Tel.0-12-278-12-95. Koszt wkładu na żarówkę R-2 jeśli dobrze pamiętam to niecałe 30,- złotych.
Pozdrawiam !!
Księciu
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Lepiszcze spajajace odbłysnik z szklem przypomina ten klej kltórym sie szyby wkleja w nowszych samochodach .
Mozna próbować rozdzielić te elementy ale tak jak pisał przedmówca grozi to zniszczeniem reflektora.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

czyli jest to mneijewiecej taki samspecyfik jak spajajacy klosz w polonezie..? jesli tak to powinno si eudac. bo w polonezie mi sie udalo.. p- pytam bo jeszce nei zdemontowalem lampy zeby to zobaczyc..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

nie wiem czy jest sens regenerować lampy skoro można nabyć w drodze zakupu lub przejęcia nieużywane z epoki lub kupić nowe w sklepach motoryzacyjnych, żadna regeneracja nie da tego efektu co nowe reflektory,jak jestes zainteresowany odezwij się na priv
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

nie dzieki. mam tez inne lampy . ale chce te udanie rozkleic. wyczyscic. i złozyc.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
graba01
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-07-25, 01:36
Lokalizacja: radziejów

Post autor: graba01 »

jest to mozliwe ale trzeba naprawde odpowiedni klej
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witam!!!
Gdy wymieniałem klosze w reflektorach od Poldka,które wyłapały kamienie do wklejenia nowych kloszy użyłem silikonu bezbarwnego a ostatnio użyłem poliuretanowej masy uszczelniająco-klejącej.Po zastygnięciu klosze reflektorów trzymały się mocno w obudowach i były szczelne. Tak więc jest z czego wybierac.
Księciu
ODPOWIEDZ