olej...

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

olej...

Post autor: Żuczek »

Jak wiadomo... tak tak.. nieowlno wylewac stargo oleju pod płot.. .- podobno.. wiec wpadlemna pomysl aby po kubeczku (o,2) dolewac syrence na pełny bak.. czy jej bedzi eto przeszkadzalo..? bo jesli bedzi ebardzioj kopcic to nawet lepiej..;) a mam starego oleju z kilku aut.. sporo litrow..;) a lubie jak mi syrenka kopci..;) a ona jak na złosc tego nierobi na zwyklym miksolu w dobrych proporcjiach.. oczywisci eneichce go lac zamiast"mixolu" tylko jako dodatek..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Wlewaj , ino przefiltrowany, bez opiłków. 8) Ja na regenerowanym wale zrobiłem 6000 w shl, a lałem półsyntetyk, wiec jak cos ma chodzic to go olejejm nie zabijesz.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Olej w benzynie to konieczność dla Syreny ,ale co za dużo to nie zdrowo, wszechobecny nagar murowany, a i przepalony z mikro wtrąceniami chyba nie pomoże zbytnio silnikowi. Dobrym pomysłem jest spalanie w piecu węglowym CO jako dodatek o ile ktoś takiego używa.
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Mikrusiarz pisze:Olej w benzynie to konieczność dla Syreny ,ale co za dużo to nie zdrowo, wszechobecny nagar murowany, a i przepalony z mikro wtrąceniami chyba nie pomoże zbytnio silnikowi. Dobrym pomysłem jest spalanie w piecu węglowym CO jako dodatek o ile ktoś takiego używa.
... o właśnie., np. na rozpałke. Polać starą szmate i ogień. Albo dzrzwi do stodoły zakonserwować, bo do paliwa nie nie nie
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Poszukaj jakiejś firmy która ma ogrzewanie na przepracowany olej i po sprawie.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

dokładnie, przyjmą każdą ilość, a jak masz dużo to nawet sami przyjadą do Ciebie po olej.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

oczywiście ten post to żart..........kolega pisze o olejach jakie ma z wielu samochodów---czyli o olejach przekładniowych lub o olejach typu silnikowego (smarującego) gładź cylindra.
Większośc tych olejów nie rozpuszcza sie w benzynie, w zasadzie nie powinny się spalać także.
Dolanie ich do benzyny w Syrenie oznacza zniszczenie silnika oraz gromadzenie się syfu w zbiorniku na dole na maxa. Nagar---to mało powiedziane.Juz nie mówię o zawartości w nich związków siarki.......
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

mam piec na olej przepracowany, można ogrzać warsztat prawie darmo ,zamierzam też przerobić piec który ogrzewa dom, tylko pytanie czy znajdę taką ilość oleju w okolicy
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

taeda pisze:Większośc tych olejów nie rozpuszcza sie w benzynie, w zasadzie nie powinny się spalać także
Zapewniam cię, że wszystkie są rozpuszczalne w benzynie i wszystkie się palą.
Co nie zmienia faktu, że dolewanie ich do mieszanki grozi znacznym skróceniem trwałości silnika (szlamy, nagary i koksowanie).
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

wszystkie sie palą.... polecam zrobienie pieca na olej tak jak wspominał kolega wyżej. wcale to nie trudne a można sobie elegancko ogrzać garaż :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

taaa tylko wczesniej sprawdzic zuzycie oelju w takim piecu np. na godzine - zeby nie wyszlo ze oleju braknie po tygodniu palenia.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

eh.. a ja tak lubie jak mi syrenka kopci.. i myslalem ze przy okazji upieke 2 pieczenie na jednym ogniu..;) :ok3
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Masz piec miałowy? Podlej miał olejem i po sprawie. Pali się ładnie i jak miał się trafi bardzo podły to ratuje sytuację :]
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

u siebei w domu pale Koksem tagze wlac to ja mam w sumie gdzi e.. al ezałozylem ten temat bo chcialem pododawac go do syreny w celu powiekrzenia kopcenia jej z ruru bo bardzo mi si eto podoba.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Chcesz kopcenia, to na ssaniu jeździj. Tylko po jakimś czasie silnik powie papa.
ODPOWIEDZ