zniknela syrena- pomocy!!!!

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
mateusz

zniknela syrena- pomocy!!!!

Post autor: mateusz »

panowie!!!
ukradziono syrene, ktora jest wlasnocia cobry. stala na warszawskich jelonkach. znikla niedawno- prawdopodobnie w tym tygodniu.
syrena nie miala silnika model 105 ze skrzynia w podlodze- reczny jak w 104- przerobka dokonana przez poprzedniego wlasciciela
Obrazek
Obrazek

jesli ktokolwiec cos wie, prosze sie kontaktowac pod nr 887232387
syreniasz@op.pl
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

dla mie to dziwne kto mogl ukrasc syrene bez silnika ;)? wg mnie to srednio mozliwe bo co na hol czy laweta:)??? a nie jest to czasem sprawka strazy miejskiej albo tym podobnej instytucji oczyszczajacej parkingi z aut nieuzywanych?
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
mateusz

Post autor: mateusz »

moze, nie dalej jak dwa tyg temu przestawialismy ja z cobra...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

A miała przegląd, bo jak nie to lepiej zapomnijcie o jej odzyskaniu,
Samo holowanie to koszt koło 500zł do tego dochodzi cena za każdą dobę postoju.ok 30zł.
Za jakiś czas zostanie pewnie wystawiona na licytacje, a jak nikt jej nie odkupi to pójdzie na złom. mam znajomego złomiarza co już raz opróżniał policyjny parking. .Masę fajnych części można wykręcić niestety nie było żadnej sarny...
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Ale jeśli miała opłacone oc to nie mogą jej wywieźć. Gorzej jeśli nie miała, wtedy szukajcie jej na parkingach policyjnych.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

ja bym popytal w strazy miejskiej...
Awatar użytkownika
cobra19_men
-#Junior
-#Junior
Posty: 151
Rejestracja: 2005-01-23, 23:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cobra19_men »

jak mogla jom strasz sciognoc ona tam stala od paru miesiecy a ifo zadnych nie bylo bo byla pod stalom opiekom starego wlasciciela byla zamknieta wiec nikt sie nie dostal do srodka to poprostu kradziesz na poczotku tygodnia prubowano skrasc mojom 1 syrene pod domem
wracajoc z pracy dzwi byly otwarte na rosciesz cale szcescie akumulator byl wyjety a i przy stacyjce bylo grzebane wiec powiem jedno uwarzajcie na swoje wozy ja jacde po 103 ale nie postawie jej pod domem wszystko wstawiam do stodoly tam bede spokojny bo kto sie zblizy jak tam 4 psy som::P:P ta jak sie nie znajdzie to trudno mialem jom robic na jesieni jak skocze remot syreny mata ale trudno:(( silnik zrobiony bedzie na zapas
mam Syrenę 104 z 1969
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Nie mozna tego tak zostawić! Trzeba skrzyknac Syreniarzy z Warszawy i zrobic jakies poszukiwania! Tego typa co to zrobił trzeba przykładnie ukarac bo Syreny sa coraz bardziej pozadane i niektóre skór..... wesza w tym biznes :evil: :evil: I takie rzeczy beda sie powtarzac! Co wy na to??
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Maateusz pisze:Nie mozna tego tak zostawić! Trzeba skrzyknac Syreniarzy z Warszawy i zrobic jakies poszukiwania! Tego typa co to zrobił trzeba przykładnie ukarac bo Syreny sa coraz bardziej pozadane i niektóre skór..... wesza w tym biznes :evil: :evil: I takie rzeczy beda sie powtarzac! Co wy na to??
Ciebie chybo pogieło na maxsa! :crazy: !!!!!!
Jaki biznes? jak w dobrym stanie z dokumetacją można kupić za około 1000zł.To raczej biznes dla złomiaży :!: .
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

A jak ginie fura z zamkniętego parkingu i cieć nic nie widział to
raczej miał w tym udział.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Otóż nie. Mówisz tu o uczciwym przypadku. Ale są jeszcze tacy ludzie jak handlarze :!: W miare jak Syrene bedzie coraz trudniej zdobyc ceny beda szły w góre. A poza tym może i tym razem to robota złomiarzy ale co byś powiedział jakbyś wyremontował do stanu igła swoją Syrene dużym nakładem finansowym i pracy, i by ci ją ukradli :?: Też robota złomiarzy :?:
mateusz

Post autor: mateusz »

powiem szczerze- jak bym dorwal takiego skurwysyna to bym rece z miejsca polamal. ehhh- idiotow nie brakuje- trzeba patrzec teraz uwaznie po szrotach i skupach zlomu
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

no coz, jesli miala papiery to trzeba zglosci na policje kradziez. wtedy jesli wyplynie na zlomie to po numerach dojda co i jak. jesli nie miala papierow - zapomnijcie o odzyskaniu, nawet jak ja wypatrzycie na pobliskim zlomie. z tym, ze jak dl amnie teoria zlomiarzy jest dosc naciagana - bo do tego trzeba lawete, watpie zeby ja pchali, bo to sie rzuca w oczy. acha - syreny odbudowanej zlomiarze nei rusza, bo taka zapewne jest legalna z ppapierami i mozna miec smrod z policja. a ta nie wygladala na taka, niestety. ani na zadbana ani zarejestrowana. ja bym jeszcze ruszyl tropem, komu zalezalo na miejscu parkingowym tam gdzie ona stala i co tam teraz siedzi...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

papieju pisze:no coz, jesli miala papiery to trzeba zglosci na policje kradziez. wtedy jesli wyplynie na zlomie to po numerach dojda co i jak. jesli nie miala papierow - zapomnijcie o odzyskaniu, nawet jak ja wypatrzycie na pobliskim zlomie. z tym, ze jak dl amnie teoria zlomiarzy jest dosc naciagana - bo do tego trzeba lawete, watpie zeby ja pchali, bo to sie rzuca w oczy. acha - syreny odbudowanej zlomiarze nei rusza, bo taka zapewne jest legalna z ppapierami i mozna miec smrod z policja. a ta nie wygladala na taka, niestety. ani na zadbana ani zarejestrowana. ja bym jeszcze ruszyl tropem, komu zalezalo na miejscu parkingowym tam gdzie ona stala i co tam teraz siedzi...
Nie wiem, czy kolega wie, ale jak potna "Syrene z papierami" na zlom to prawdopodobnie pozbeda sie tabliczki i innych nr. minuta roboty fleksem :cry:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Witam!

No, coz moze nie zabrzmi to optymistycznie, ale raczej nie ma juz nadziei na odzyskanie tej Syreny- przy obecnej wszechdeprawacji :!: :?:
Nie wiem, z jakiej jestes dzielnicy Warszawy a poza tym nie orientuje sie dobrze w topografii stolicy :D ale musze powiedziec, ze jak w tamte wakacje zajechalismy przelotem z kolega na Targowek to wychodzac ze sklepu spotkalismy grupke szczeniakow z propozycja "umycia" [no a raczej porysowania szmata samochodu :evil: ] Odmawiajac ryzykowalismy oberwanie kamieniem :!: na szczescie nie mieli dobrego cela :roll: Poza tym w jednej bramie nie pamietam na jakiej ulicy widzialem wcisniete pod trzepak totalnie zdewastowane i obrzucane kamieniami kabine od R-dwudziestki i zielonego Zaporozca, totalna rozwalka i czesci porozwalane w podworku. Zajrzenie do bramy skonczylo sie zaczepnym komentarzem stojacych w poblizu rudery i wozka na kolach od WSK-i zlomiarzy cytuje: "A czego wy tu kur... szukacie :?: :!: " Moze bysmy im wygarneli co nieco ale musielismy sie wycofac na z gory upatrzone pozycje z powodu kilkunastoosobowej grupki panow w dresach stojacych po drugiej stronie podworka. Poza tym na pradze natknelem sie na zlomiarzy tachajacych na wozku przod od zielonego Fiata- przednia czesc upier... od zderzaka az do przegrody czolowej, nawet kierownica wystawala. Stad moje podejrzenia, ze Syrena moze takze skonczyc w ten sposob.
Syrena byla w dosyc zlym stanie a wiec wskazuje to wlasciwie tylko na robote zlomiarzy bo:

- wykwalifikowani zlodzieje odpadaja z wiadomych wzgledow,
- na czesci nikt by nie kradl [chyba, ze jakis psychol]- za duze ryzyko;
- pospolici zlodzieje wracajacy z imprezy probowaliby odpalic no a jesli nie miala silnika to znalazlaby sie pare ulic dalej z wybitymi szybami i wyrwana stacyjka;
- nie wykluczone, ze jakis handlarz mogl podpierzyc Syrene, pozniej wywali tylko ten hak holowniczy, przemaluje i bedzie probowal wcisnac na Allegro na aukcji z serii "Pojazd robiony jako praca dyplomowa bez papierow i prawa rejestracji, nalezy traktowac jako zbior 90% czesci do Syreny." Takze zapamietajcie znaki szczegolne- kierunki na blotnikach, mocowanie recznego, uklad wgniecen na tylnym blotniku itd.
- no a zlomiarze- oczywista sprawa wypatrzyli ja sobie wczesniej, ze stoi w nienajlepszym stanie moze mysleli ze to jakiegos dziadka i nikt nie bedzie szukal [przeliczyli sie skur...] mogli ja nawet normalnie przepchac- bo komu rzuci sie w oczy widok typkow pchajacych w nocy zdezelowana Syrenke :?: :!: :?: Kazdy by pomyslal, ze to jakies menele jechali w nocy z impezy i pchaja do CPN-u albo ze im poloska strzelila. Poza tym w nocy chodzi malo ludzi.

Zreszta duzo takich pospolitych samochodow latwych do kradziezy tj. malce, skarpety, DF-y, Skody itd. jest celowo kradzionych przez grupy huliganskie i po pozbyciu sie rejestracji i tabliczki sa w przeciagu kilku dni normalnie rombane na zlom w podworkach gorszych dzielnic. Ile to juz widzialem w swoim miescie stojacych przez kilka dni takich anonimowych samochodow bez rejestracji przy ktorych krecily sie "grupy"- strach przejsc obok i sie popatrzec. Nie musze chyba mowic, ze za pare dni autka znikaly. W jednym podworku w ten sposob zostaly "skasowane" w przeciagu trzech lat 3 wiejsko stjuninkowane duze Fiaty, Wartbi, Lada i totalnie zgnity bialy Ford Fiesta. Tego ostatniego nie zdazyli juz porombac na zlom to przepchali na druga strone ulicy i zniszczenia dokonaly okoliczne bachory.
Wszystkiemu winne wysokie ceny zlomu :!: :(

Ze trzy lata temu byl straszliwy wlam do piwnic w bloku w ktorym aktualnie mieszkalem- ode mnie ktos sie nie bal i zaje... skladaka, lewarek, prostownik, kolpaki i troche innego sprzetu- no i nie musze chyba mowic ze do dzisiaj zadna z tych rzeczy nie trafila do mnie.

To samo w jednym samochodzie z sasiedniego bloku wybili szybe, akurat przechodzil patrol i zlapal ich na goracym uczynku i zgadnijcie- sprawcow zwolnili a wlasciciel musial wstawiac szybe w srodku zimy na wlasny koszt, ale "mala szkodliwosc czynu" :!: :(

Jednemu dziadkowi z mojego osiedla zapier... bardzo ladnie utrzymanego czerwonego Komarka. Zwineli normalnie spod bloku i spod klatki, o 20 godzinie!!! Mial dziadek pecha, ze akurat zle sie czul tego dnia i nie zapial klodki na zembatce przy tylnym kole bo i tak planowal wyjsc wieczorem i wprowadzic go do piwnicy. I wiecie co mu powiedzieli, jak zglosil na policje :?: "Pojsc poszukac przy lasku, moze gdzies porzucili :!: "

No troche sie rozpisalem, jednak takie sa niestety przykre realia. Zobacz ile ginie w Polsce co roku szwabowozow i nie wraca nigdy za zachodnia granice. Jaka jest w ogole wykrywalnosc kradziezy :?: Bardzo prawdopodobne, ze zglaszajac te kradziez na policje dostaniesz po prostu kartke maszynopisu i na tym koniec. Zeby byc pewnym odzyskania samochodu musialbys byc kims naprawde wplywowym i jeszcze musialoby zginac cos naprawde rzucajace sie w oczy Merc, BMW to co innego.

Zawsze kiedy slysze o czyms takim przypomina mi sie odcinek Borewicza jak urzadzali oblawy na zlodziei samochodow- szkoda, ze tak nie jest w rzeczywistosci...

Tak, czy inaczej polowanie na zlomiarzy i handlarzy trwa- pilnujcie takze Allegro i otoMOTO bo tam tez trafiaja sie czesto autka bez papierow. Nie wykluczone, ze jak sprawa przycichnie ktos bedzie probowal sprzedac czesci albo caly samochod a wiec zapamietajcie fotki i znaki szczegolne.

Mysle, ze troche pomoglem i Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ