syrena 104

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

syrena 104

Post autor: jerzynka1223 »

Witam jestem tu nowy wiec prosze o zrozumienie.Wiec udało mi sie zakupic syrene 104 z 69 r syrenka w miare dobrym stanie brak progow i troche pognite błotniki czuje ze dowymiany,i podloga nadgnita z przodu.Mam problem z przesłaniem zdjec wiec moze jutro.
104 kompletna prawie brak siedzen komplet, ale nachodzie tylko pali na dwa gary wiem bo kiedys mielismy 105 w domu i grzebałem z ojcem w soboty lub po szkole.
MAM PYTANKA idzie jeszcze kupic blache i jak zarejestrowac wyrejestrowane auto oraz czy ma ktos namiary na uszczelki bo allegro drogie a musiałbym wszystko odnowic i potrzebne były by gumki do tłoczkow jak ktos ma namiary to poprosze
Z podziekowaniem
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Nie mam syrny, ale z tego co na forum to raczej można blachy dostać. A co do rejestracji wyrejestrowanego, zakładam, że masz dowód. W skrócie, musisz załatwić u rzeczoznawcy, papier, że twój wóz ,,posiada wartość historyczną" , lub ,, jest unikatowy" dla histori motoryzacji. Ja na to pierwsze junaka rejestrowałem, bo też się okazał wyrejestrowany. Z tym papierdem idziesz do rejestracji i reszta tak jak przy normalnej procedurze. Tylko , że w Twoim urzedzie moga tego nie wiedzieć, ale każ im zacytować przepis o ponownej rejestracji pojazdów i wtedy się dowiedzą :grinser
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

104

Post autor: jerzynka1223 »

wiesz a mam pytanie bo były w aucie ładnie zawiniete w gazete 4szt ramek chromowanych tylko ze maja srednicy 15 cm i maja otwory na śrobke tak tez pewnie sie je montowało i to mnie zajnteresowało ale niewiem do czego sa moze jakis motor.
Niewiem ale sa ładne i w bardzo dobrym stanie myslałem ze od fiata ale,polonez bo sa 4szt niekojarze do jakiego auta zakładano takie osłony wiec moze motor.Pozdrawiam

oto te zdjecia
a tak wyglada jeden prosze o pomoc opis wyzej a ide zrobic zdjecia autka ale to wieczorem wysle bo jade nad jezioro
Ostatnio zmieniony 2009-08-02, 13:00 przez jerzynka1223, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

cześć ta strona ci pomoże wejdź na inne produkty http://www.zawieszenia.com/
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jedz na ulice koscielna!!!! w poznaniu na jezycach tam jest sklep "guma" zaraz przed tym tunelem ceglanym na solacz i tam sporo gum dostaniesz do tloczkow napeweno
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

witam. Gratuluje zakupu Syrenki ;) i czekam na zdjęcia. pewnie ze blachy są do kupienia. ja np ostatnio kupiłem nowy próg za 10 zł od takiego Dziadka. jest tego jeszcze sporo tylko tutaj niektórzy chcą za to kosmicznych pieniędzy. widziałem progi za 100zl sztuka. tak wiec zależy od szczęścia ;) ale nie zrażaj się bo Syrena jest warta pracy, czasu, pieniędzy i w ogóle :) pozdrawiam.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

gumy

Post autor: jerzynka1223 »

PawelOlesno pisze:witam. Gratuluje zakupu Syrenki ;) i czekam na zdjęcia. pewnie ze blachy są do kupienia. ja np ostatnio kupiłem nowy próg za 10 zł od takiego Dziadka. jest tego jeszcze sporo tylko tutaj niektórzy chcą za to kosmicznych pieniędzy. widziałem progi za 100zl sztuka. tak wiec zależy od szczęścia ;) ale nie zrażaj się bo Syrena jest warta pracy, czasu, pieniędzy i w ogóle :) pozdrawiam.
Witam na Koscielnej juz nic do syrenki nie maja wiec niefatygujcie sie koledzy.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

musisz pogadac z ta baba ,, taka szeroka :),,, jak ich podusisz to powinni to sciagnac na nastepny tydzien ,, ja zamowilem oslony przegobow i harmonijke ostatnio gumki do cylinderkow tez powinny byc !!!!
syrena104
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-10, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Syrenka

Post autor: syrena104 »

Jako że świerzo odebrałem po remoncie swoją ukochaną srytkę życzę Ci mnóstwo... cierpliwości. Moją kupiłem 30 grudnia 2004. Teoretycznie naprawa trwała prawie 5 lat ale tylko część tego okresu efektywnie. Przez resztę czasu szukałem chętnego który by się podjął renowacji mojej ruinki. Z blachami zewnętrznymi nie miałem większego problemu, przednie błotniki każdy blacharz dopasuje Ci od 105-ki. Gorzej ze środkiem. Podłogę i bagażnik mam dorobioną a więc nieoryginalną, bo nie znalazłem taniej a płacić 1000 PLN za podłogę jakoś mi się nie uśmiechało. Pierwotnie chciałem sam remontowac samochód ale z braku czasu i miejsca oddałem ją do warstatu Pana Kazia. I dobrze zrobiłem. Ilość problemów z jakimi się musiał zmierzyć z całą pewnością by mnie przerosłą. A tak ma samochód mechanicznie supersprawny. Silnik złożony z nowych gratów, hamulce, etc wszystko nowe. Hula przepięknie bez problemu dochodzi do stówy. mam to na zdjęciu!
Mogę sobie pozwolić na taką odrobinę szaleństwa bo kupiłem nowe opony i radzę Ci zrób to samo. Opon w stylu mało używane z cyckami z czasów PRL, po prostu nie wolno zakładać - to grozi śmiercią lub kalectwem! Chyba jednak największy kłopot to wszelkiego rodzaju zdobienia. na allegro za listwy boczne, progowe zapłacisz jak za zboże!
A teraz parę przykłądowych cen: złożenie silnika, regeneracja wału, planowanie głowicy - 500PLN, dorobienie tapicerki na boczki - 500PLN. renowacja felg (piaskowanie i malowanie) 75PLN za sztukę. Nie podaję kosztów lakierowania i blacharki bo tu nie ma stałych cen. Podobnie Pan Kazio - zapłaciłem 4 tys. Ale biorąc pod uwagę zakres prac jaki wykonał i jego pomysłowość nie uważam abym przepłacił. A poza tym jazda srytką - bezcenne.
Trzymaj się chłopie i nie poddawaj bo naprawdę warto! To najpiękniejszy prezent jaki mogłem sobie wymarzyć na 40-te urodziny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
hamer_mocne
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-27, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hamer_mocne »

Toż to chyba syrena z ulicy przasnyskiej która później stała w łomiankach, myślałem że już nic z niej nie będzie. Mam racje że to ta? Jak tak to wielki szacun za remont, tylko kolor tamten miała ładniejszy.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a stoją jeszcze te syrenki pod mostem poniatowskiego?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witam!!!!
Widac że Bestia całkiem,całkiem pod względem blacharskim!
Gratulacje!!!!
104 jest coraz mniej ! Szacun! Pozdrawiam!
Księciu
syrena104
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-10, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: syrena104 »

hamer_mocne pisze:Toż to chyba syrena z ulicy przasnyskiej która później stała w łomiankach, myślałem że już nic z niej nie będzie. Mam racje że to ta? Jak tak to wielki szacun za remont, tylko kolor tamten miała ładniejszy.
Dokładnie ta sama! Mam nawet oryginalny rachunek zakupu na ob. Czesława P. z 27.02.1970r. Straszny był (mam nadzieję że jeszcze jest) z niego pomysłowy Dobromir. Szpachli i plasteliny więcej na niej było niż blachy. Kolor to trochę dzieło przypadku ale jednego nie można mu odmówić: rzuca się w oczy jak należy.

Zapraszam do odwiedzenia mojego albumu na:

http://picasaweb.google.com/kupieolej/S ... directlink#
Awatar użytkownika
hamer_mocne
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-27, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hamer_mocne »

Właśnie przeglądam zdjęcia uznanie za wykonaną robotę i pociechy w użytkowaniu.
syren pod mostem już chyba nie ma.
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

Srytek pod mostem nie ma, jedna z nich stała u mnie na osiedlu, ale zabrała ją straż miejska.
ODPOWIEDZ