Pytanie o numery nadwozia

(karoseria, blachy, lakierowanie)
sztyrlitz1
Posty: 19
Rejestracja: 2009-04-23, 11:36
Lokalizacja: Wrocław i okolice

Pytanie o numery nadwozia

Post autor: sztyrlitz1 »

Witam, chciałem zapytać się doświadczonych użytkowników syren o numery nadwozia. Z tego co mi wiadomo to syrena oprócz tabliczki znamionowej ma wybity numer na środku ściany grodziowej na wybrzuszeniu...

Czy jest to numer, który powinien być w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "nr nadwozia"????,

Czy jest może tak jak w warszawie, a zatem numer nadwozia(kasty) nie ma nic wspólnego z odpowiednikiem nr VIN a w dowodzie rejestracyjnym jest numer umieszczony przy podłużnicy w okolicy prawego przedniego koła...(numeracja nadwozia warszaw przy prawym przednim słupku była stworzona na potrzeby ewidencyjne fabryki, i zakładów ubezpieczeniowych,, które zamawiały same kasty a resztę przekłądano z aut powypadkowych...) Swoją drogą, tak też chyba powinno być w przypadku syreny, bo właśnie ona ma oddzielną ramę i nadwozie, natomiast warszawa to konstrukcja samonośna, i nie da się wyodrębnić jako takiego podwozia, które stanowiłoby samodzielną całość...I jeszcze jedna uwaga...w syrenie 105 z 1978 roku zauważyłem, że nr na ścianie grodziowej jest bity na mniej więcej eliptycznej, tak jakby wprasowanej blaszce...zatem analogicznie do warszawy, może to być nr ewidencyjny na potrzeby fabryki a nie wydziału komunikacji... co z kolei wskazywałoby na konieczność umieszczenia jeszcze innego numeru - odpowiednika VIN. z kolei w syrenie 104 z 1971r. jest to numer wybity bezpośrednio w blasze ściany grodziowej... jak jest u Was, a jak być powinno??
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

nadwozie syreny (kasta) to częsc zamienna tak jak np. silnik czy żarówka, nie musi widniec w dowodzie rejestracyjnym, jako VIN służy numer ramy.
FSM Syrena 105L 1980r
sztyrlitz1
Posty: 19
Rejestracja: 2009-04-23, 11:36
Lokalizacja: Wrocław i okolice

Post autor: sztyrlitz1 »

tak też myślałem, proszę mi jeszcze powiedzieć, gdzie znajdę nr ramy...domyślam się, że jest on "na ramie", tylko w którym miejscu????
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Numer ten znajduje się na... hm... poprzeczce, w której siedzi przedni resor, za chłodnicą, po lewej stronie. Glinka podał rozmieszczenie tych numerów dość dobrze, z tego co pamiętam w szczególności w "Jeżdźę samoochodem Syrena". Ja mam z koleji taki problem, żę mam w dowodzie wpisany numer andwozia, a nie mam numeru ramy... ciekawe, czy w trakcie przeglądu nie będzie stanowiło to problemu o ile w ogole diagnosta będize wiedział gdzie znajduje się ten numer :)
sztyrlitz1
Posty: 19
Rejestracja: 2009-04-23, 11:36
Lokalizacja: Wrocław i okolice

Post autor: sztyrlitz1 »

czy jest to numer "bity" na ramie, czy może jest to tabliczka znamionowa na nity? mam glinkę, ale obsługę syreny 104, i tu nie natknąłem się na info o numerach...dzięki, jeszcze raz sprawdze w dużym glince...w warszawach było podobnie...numery nadwozia ze w zględu na lokalizację szybko ulegały korozji, a diagności wpisywali numery kasy w miejsce nr nadwozia...bałagan niesamowity...Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-26, 09:43 ]
w jeżdżę samochdem syrena 104 z 1970 r autorstwa Glinki nie ma info na ten temat...pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Skan z instrukcji obsługi Syreny 105 z 73roku
Obrazek
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

To, co jest opisane w instrukcji jako numer podwozia, ma się znaleźć w dowodzie rejestracyjnym. Ten numer jest też wybity na tabliczce. Chyba, że coś było kombinowane.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Nie chcę śmiecić nowym tematem - jaki powinien być na tabliczce numer na części zamienne do 105L ?? - trochę pilna sprawa....z wiadomych powodów - jutro muszę oddać narzędzia :)
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

nie wiem czy jeszcze Cię to poratuje, ale u mnie w 105L (rok 1976) numer na części zamienne to "020"

za to mam inną zagwozdkę - obok numeru ramy (tego na belce za chłodnicą znajdującego się między 2ma jakby gwiazdkami) ale do góry nogami mam wybity jeszcze jakiś inny numer - któs ma podobnie czy tylko u mnie jest taka kombinacja?
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

ja tez tak mam ze poza numerem ramu mam jeszcze jakis inny numer i tez niewiem co to jest
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

a ja mam w dowodzi etak( nr identyfikacyjny vin/ nr nadwozia ( podwizia) i mam 606486082

jest to nr budy czy ramy. ? ale skoro jets napisane nadwozia lub podwizia to wydaje mi si eze jak bedzi eto czy to to niebedzie problemów.?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

u mnie jest tak:
na belce ramy, za chłodnicą, jest wybity między 2-ma gwiazdkami nr ramy: *342744*
ten numer mam też na tabliczce znamionowej w rubryce pt. "typ i numer podwozia" oraz w dowodzie rejestacyjnym w rybryce "nr podw. - nadw." (mam stary typ dowodu)

oprócz tego, na ramie mam wybity numer 116040 - nad numerem ramy i "do góry nogami"

numer budy (ten wybity na ścianie czołowej) to u mnie 329186

w dowodzie mam też numer silnika 275118 ale silnik to już już chyba 3ci mam założony

Moja Syrena to 105L z zakładu FSM, a rok to 1976 (czyli pierwszy w którym wyszła wersja L)

Zuczek a Twoja z którego jest roku? Numer, który podałeś jest 9-cio cyfrowy, a wszelkie numery które są u mnie są 6-cio cyfrowe...
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tak tez mam stary dowod i nr silnika w nim.

moja jest to "FSM - BIELSKO B. Syrena 105"

z 1980 roku - nie jest to jednak Lka.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Może to coś pomoże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

KAPITANIE WITKO TEN SCAN JEST ZŁY I NIEZGODNY Z PRAWDA

Zuczek a ten numer nadwozia jest napewno nie tak

mozesz miec po 606 odstep jako numer koloru lub czesci zamiennych i to by sie zgadzało jezeli masz syrenke z 80 roku.

Tak wynika z mojego małego spisu numerów
P.S: mozecie sie dołaczyc do spisu, był bym wdzieczny
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ