jaki płyn hamulcowy wlac ??

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

jaki płyn hamulcowy wlac ??

Post autor: zibi86 »

witam mam dylemat jaki płyn wlac nigdzie nie moge dostac tego DA Dot 4 jest rzadki zastanawiam sie dot 3 poradzcie cos bo nie wiem wkoncu jaki plyn wlac prosze o wypowiedz tych co maja u siebie wlane i jak sie spisuje??
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A dlaczego koniecznie chcesz wlać DOT 4?. Czy jeździsz tak ostro że ci się DOT 3 gotuje :>
U mnie DOT 3 hamuje jak żyleta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

tak sie obawiam ze dot 4 bedzie za rzadki.Az tak ostro nie mam zamiaru jezdzic :D to wleje dot3 mam nadzieje ze bedzie wporzadku dzieki za info
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

ja w swoje adele nalałem da-1 i jakos hamulce mam i to brzytwa ale szybciej jak 60 nie jezdze [szkoda adel ]
kombi
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

jaki uzyjesz taki bedzie zasada jest taka ze nie wszystkie sie ze soba mieszaja po prostu odkrec odpowietrzniki (po kplei ) grawitacja usunie plyn jak bedzie pusto to nalej jaki chcesz odpowietrz i jezdzisz DOT 4 ci polecam najlepiej dba o elementy gumowe i powoli sie starzeje nawet 10-15 letni potrafi byc klarowny
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Podczepię się pod temat. Sprawa wygląda tak- nowa pompa hamulcowa, wszystkie cylinderki wymienione na "nówki" nigdy nie używane. Wlewać DA1, czy DOT3?
syrena to nie samochód.
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

mateusz napisał
Podczepię się pod temat. Sprawa wygląda tak- nowa pompa hamulcowa, wszystkie cylinderki wymienione na "nówki" nigdy nie używane. Wlewać DA1, czy DOT3?
ja tez chętnie chcialbym znac odp bo umnie wszytko jest nowe ale z tego co widze chłopaki co piszecie moge spokojnie wlac ten Dot3 czy Dot4 tylko jak to sie ma do tego co mateusz pisze
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja mam zalany DA-1 i wszystko dziala elegancko:)
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

ja chyba bym lał DOT-a mniej żrący... Jak kupowałem DA-1 w sklepie to przed podaniem sprzedawca pytał do czego to bo nikt tego nie używa... DA-1 na zardzewiałe śruby polecam :) Jak się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ;)
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

jakie to ma znaczenie , wazne zeby byl jakis tam plyn ,,,ja leje najtanszy i tez jedzie syrena jest przystosowana do wynalazkow kipskiej jakosci:)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja leje DOT-4 nawet jest na nim napisane do samochodów Żuk itd :D
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Ja do swojej poprzedniej 105ki stooswałem, podobnie jak w PF125p DOT3. Moim zdaniem jest on wystarczający, a przeznaczony jest do układów hamulcowych w tego typu samochodach, gdize jest np. uład z hamulcami bębnowymi. DOT 4 gotyuje się przy większych temperaturach więc myślę, że nie ma sensu go stooswać w syrenie.
Początkowo do syreny kupiłem płyn DA - 1, jednak stwirerdziłem, że użyję go jedynie do podnośnika hydraulicznego, a do syreny kupiłem DOT 3. Po co mam stosować, coś co powstało 50 lat temu, podczas, gdy za tą samą cenę mogę mieć płyn znacznie nowszej generacji? Takie jest moje zdanie :)
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Zdecydowanie polecam lać DOTy 3 lub 4. Wszytsko już zostało napisane, więc tylko podsumuję. Dot 3 ma niższą temperaturę wrzenia (szybciej się zagotuje) niz dot 4 - ale w przypadku Syrenki to jest bez znaczenia.
Płyny klasy DOT są mniej agresywne dla gumy, niż płyny DA.
W przypadku nowych częsci lub remontu układu - zapomnieć o DA1 a lac DOTy :D
WAŻNE: jeśli tylko uzupłęniamy płyn w starym układzie, w którym już był jakiś płyn - tzreba sprawdzic jaki. DOTy są mieszalne między sobą (np był dot 3, można lac smiało dot 4), ale absolutnie nie można mieszać DA1 z DOTami! Jeśli był w układzie DA1 to można "dociagnąć" do czasu remontu na nim i tylko dolewki robić, ale przy skałdaniu hamulców od zera lepiej użyć DOTów.
Jesli ktoś ma DA1 a chce zmienić na DOT, ale nie ma potrzeby rozbierania układu - to trzeba cały układ dokładnie przepłukać - np denaturatem.
DA1 jest czerwono-pomarańczowy i śmierdzi bardziej, mocniej, niż DOT 3 lub 4 - które to są najczęsciej niebieskie lub zielone - to tak na wszelki wypadek, gdyby ktos nie wiedział, co ma wlane :wink:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Nic dodać, nic ująć. Opisane jasno i klarownie. Lać DOT :faja
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

Nic dodać, nic ująć. Opisane jasno i klarownie. Lać DOT
I o to mi chodziło dzieki za porady chłopaki :piwo: szkode ze wirtualne:D
ODPOWIEDZ