Pomysł na poprawę funkcjonalności

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Pomysł na poprawę funkcjonalności

Post autor: arturromarr »

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł odnośnie funkcjonalności forum podczas szukania jakiegoś technicznego zagadnienia i jestem ciekawy co o tym myślicie.
Ponieważ jest to forum motoryzacyjne, bardzo często szukamy w nim porad odnośnie jakiś problemów, niedomagań naszych aut. Często spędziłem sporo czasu szukając tematu na konkretny temat, bo wiedziałem ,że był a nie wyskakuje w standardowym szukaniu.
Pomyślałem, że wiele czasu można by zaoszczędzić, gdyby dział "technika Syreny" podzielony był dodatkowo na poddziały odnośnie konkretnych zespołów pojazdów.
Każdy zaczynając temat przypisywałby go odpowiedniemu podziałowi i całość stała by się bardzo posegregowanym kompendium wiedzy forumowiczów.
Jeśli np. szukamy czegoś o pompie paliwa to klikamy "układ zasilania" i mamy w jednym miejscu wszystkie napisane pokrewne tematy.
Nazwy działów można by zaczerpnąć z książki i ewentualnie dodawać inne przydatne po zasugerowaniu adminowi.
Mi się taki pomysł podoba a Wam?
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

temat sie zaczyna na temat a potem idzie dyskusja zupelnie o czym innym i w zyciu tego nie znajdziesz
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

No tak, ale bywa, że człowiek szuka czasem jednej jedynej informacji, wie, że gdzieś było i musi "kopać" po tematach.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Pomysł bardzo dobry, ja jak coś robię to zawsze pisze manuala też...i jak na razie wrzucałem wszystko do remontu mojej Pelasi:

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Re: Pomysł na poprawę funkcjonalności

Post autor: Marcin Hojan »

arturromarr pisze:Pomyślałem, że wiele czasu można by zaoszczędzić, gdyby dział "technika Syreny" podzielony był dodatkowo na poddziały odnośnie konkretnych zespołów pojazdów.
Każdy zaczynając temat przypisywałby go odpowiedniemu podziałowi i całość stała by się bardzo posegregowanym kompendium wiedzy forumowiczów.
Jeśli np. szukamy czegoś o pompie paliwa to klikamy "układ zasilania" i mamy w jednym miejscu wszystkie napisane pokrewne tematy.
Nazwy działów można by zaczerpnąć z książki i ewentualnie dodawać inne przydatne po zasugerowaniu adminowi.
Mi się taki pomysł podoba a Wam?

Chciałem dokładnie to samo zaproponować. Mam do poszukania kilka tematów i myśl o przerzuceniu 46 stron trochę mnie odstrasza, tym bardziej, że nie mam za dużo czasu. Dodatkowy podział ułatwiłby poszukiwania, przynajmniej haseł głównych - jak temat zejdzie na coś innego to trudno.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Już myślałem, że tylko ja mam takie odczucia. :)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

pomysl dobry tylko jak to posegregować o_O
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

najlepiej, tak jak proponował arturromarr, jakw w spisie treści książki napraw. Albo osobno mechanika, blacharstwo, lakiernictwo, tapicerstwo, rejestracja i osobny dzial pozostałe itp. itd. Troche roboty z tym bedzie, ale myślę, że warto.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Musiałby chyba Admin coś zarządzić.
Adminie gdzie jesteś? :)

PS:
Mam jeszcze jeden pomysł, ale to potem, zresztą chyba więcej zachodu by było.
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Jestem ZA. Na innych forach jest taki podzial i uwazam to za sluszne rozwiazanie.

Mysle ze podzial moglby istniec na 2 sposoby.
1. Taki jak zaproponowal Marcin Hojan
2. Oparty na Glince. I tak wszyscy tom bilie w domu mamy i do niej zagladamy jednak czesto opisy wniej nie wystarczaja i odwolujemy sie do forum. Mysle jednak ze ilosc podrozdzialow na forum mogla by byc mniajsza. Np uklad wydechowy do ogolnego dzialu silnik, zawieszenie to zawieszeine, nadwozie to i rama.
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Jestem w trakcje „kapitalki” Syreny. Chciałem skorzystać z doświadczenia forum, lecz wyszukiwarka tematów nie działa lub nie potrafię jej obsługiwać. Może ktoś mi powie, co jest prawdą?
baska
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-13, 12:24
Lokalizacja: Toruń

Post autor: baska »

Oczywiście zgadzam się, że porządek trzeba zrobić.
Wcześniejsze propozycje są dobre, a ja dorzucę jeszcze propozycje kategorii które są na... allegro: http://allegro.pl/search.php?string=syrena&category=620

Jarecki,
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=8254
stopiątka z siedemdziesiątego szóstego (robi się)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Ale chyba aminyny i mderatory nie kwapią się do zmian. :)

PS:
Jeszcze było by fajnie jakby klikając temat w okienku "ostatnie tematy na forum" odrazu wskakiwał na ostatnią stronę tematu. Tam się z reguły na bieżąco śledzi temat i bez sensu ciągle wskakiwać na pierwszą stronę długich tematów.
Kiedyś też myślałem, żeby był dział z tematami posegregowanymi jak w "ostatnich tematach" tylko bez limitu ich ilości. Często mam tak, że wiem że niedawno był temat który mnie interesuje, ale już wypadł z "ostatnich tematów" i trzeba szukać w jakim dziale był.

Ale czy "góra" jest gotowa technicznie i merytorycznie do zmian?
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

arturromarr pisze: Jeszcze było by fajnie jakby klikając temat w okienku "ostatnie tematy na forum" odrazu wskakiwał na ostatnią stronę tematu
I tak też się dzieje z tym że musisz klikać w pomarańczową ikonkę ze strzałką przy temacie, zamiast w tytuł
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Temat upadł we wrześniu, a ja kolejny raz odpisałem dziś na temat koloru Syreny, gdyż kolejny użytkownik założył kolejny podobny temat. Gdyby był podział tematyczny prawdopodobnie by tego nie było.

Czy zatem można zrobić taki podział ????
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
ODPOWIEDZ