Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Re: Święto Syreny

Post autor: aelfric »

[quote="lukaszLBN"]Dziś ten dzień, święto Syreny Sport, quote]

Godzina wpisu robi wrażenie :smiech

Rzeczywiście jest kilkanaście zupełnie nowych zdjęć, niezmiennie mnie cieszą takie znaleziska. W sumie Syrena Sport miała sporo szcześcia – liczba dostępnych zdjęć zbliza się powoli do setki (Warszawa Ghia nie ma żadnego). Czy to nie najbardziej obfotografowany polski prototyp?

Poza tym, w nowym artykule są bardzo przekonujące dowody ze Syreny NIE BYŁO na pochodzie (co i tak jest prawie pewne). Przejrzane zostały materiały filmowe z tego pochodu (wraz z odrzutami) oraz jego oficjalny scenariusz czy protokół. O aucie nie ma tam słowa – a powinno być.

Aelfric
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
Awatar użytkownika
vikadan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 486
Rejestracja: 2010-11-25, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vikadan »

Prezentacja - Syrena Sport - Warszawa 01.05.2012
http://youtu.be/1NjDglljo50

Fotki:
Syrena Sport

P.S. Panie Mirku - GRATULACJE
:) KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :) KRÓLOWA POLSKICH SZOS :)
http://syrena.nekla.pl/forum/album_pers ... er_id=3096
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Byłem, oglądałem. Na temat repliki mam swoje zdanie, ale wydaje mi się, że trzeba przyznać- wsparcie ze strony AKL było niesamowite. Pojawienie się dużej ilości samochodów z Lublina i samo zabezpieczanie imprezy- chylę czoła.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

tez bylem...to prawda,duzo aut z lublina ale ogolnie z szumnie zapowiadanego zjazdu to lipa.. :F ale syrena sport ma za to piekny dzwiek,i za to szacun :ok3
Awatar użytkownika
niedduzy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-11, 22:08
Lokalizacja: lublin

Post autor: niedduzy »

Niezależnie od własnej opinii na temat samochodu Mirka Mazura warto zerknąć na relacje z prezentacji:
http://classiccarslodz.pl/index.php/odw ... reny-sport
http://www.stadobaranow.pl/?p=27600
niedduzy
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

tak a propo ostatnich wydarzeń:
Obrazek
:piwo brawo panie Mirku!
"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Syrena.Sport pisze:tak a propo ostatnich wydarzeń:
Droga Koleżanko - ja chyba widziałem Koleżankę na prezentacji lubelskiego pojazdu i zauważyłem wielkie podobieństwo Koleżanki do jednego mastersyna z tego forum. Zresztą koleżanka jest też strasznie podobna do paru innych takich jak on.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
boorys83
-#Junior
-#Junior
Posty: 115
Rejestracja: 2011-10-07, 18:17
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: boorys83 »

wielkie brawa i szacunek !!!! może nie jest w 100% oryginalna ale jest to pierwszy skończony projekt SS i za to się należą gratulacje

Proszę się nie przejmować innymi dużo gadają a nic nie robią....
jeszcze raz GRATULUJE
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Nie było mnie..ale gdy patrzę na zdjęcia to jestem pełen pozytywnego szoku i szacunku, że p.Mirek dokonał tego! Wykonał replikę od A do Z ( mimo odstępstw od orginału do których wiele osób się czepia..... :npowiem ) i jest to osoba dla której nie istnieją rzeczy niewykonalne ! :ok3 Jest to pierwsza replika i mam skromną nadzieję, że nie ostatnia :oops: ALE jest ! :)
Poświęcenia by tego dokonać moim zdaniem nie da się opisać prostymi słowami. Tym bardziej, że to on sam z własnej kieszeni sfinansował to wszystko.
Widok na relację z budowy gdy p.Mirek mozolnie dociera własnymi rękami bryłę swojej repliki - jeszcze jakiś niecały rok temu - przyprawiał mnie do rutyny bez końca na sam widok..! Przypomniałem sobie jak ja kiedyś docierałem szpachlę na swojej syrenie szykując ją pod lakier i w tą myśl mogę wyobrazić sobie o wieele mozolniejszą i dokładniejszą pracę p. Mirka.
Dlatego jeśli ktoś sądzi, że SS p. Mirka to spaprana robota - to się b.mocno myli, bo zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy ile trzeba determinacji, zaangażowania oraz silnej woli podczas pracy nad takim projektem, gdyż zapewne nigdy by ten ktoś nie zabrał się do tego typu pracy.
Oczywiście możliwe, że się mylę... :P

Moim zdaniem p. Mirek zasługuje na szacunek i uznanie a to,że robi pospolite ruszenie w mediach... Kto na jego miejscu w większym lub mniejszym stopniu by go nie zrobił...??! :wink: :helm


Panie Mirosławie gratuluję panu!!!! :ok3 :)
jureksar
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-02, 22:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jureksar »

Witam wszystkich swoim pierwszym postem!
Dzięki uprzejmości pana Mirosława Mazura od dziś każdy może sobie posiedzieć we wnętrzu tego pięknego samochodu, zapraszam wszystkich serdecznie: http://VirtualCars.pl/?car=syrena-sport

Pozdrawiam!
WirtualneSamochody.pl
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

jureksar to jest po prostu rewelacja!
"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Model 1:43

Post autor: aelfric »

Mam już model z „Auta PRL” muszę powiedzieć, że jak na tak małą skalę i tę cenę jest nie tylko fajny, ale wręcz rewelacyjny! Absolutny highlight, którego bym się nie spodziewał – miniaturowy znaczek z literą N, prawidłowej wielkości i kształtu, nawet z właściwą czcionką, oraz czytelne logo fso wytłoczone na kołapakach (ma 1 mm średnicy!). Ale przede wszystkim, zarysy i kontury nadwozia i dachu są naprawdę bardzo dobrze oddane – w tym zarys drzwi i to kłopotliwe przetłoczenie od drzwi do przedniego błotnika, o tak nieregularnym przebiegu. Poza tym: wycieraczki w tę tronę co trzeba, dwa bardzo czytelne logo fso na masce (troszkę za duże), piękne kołpaki, czytelna i dobrze umieszczona tablica, fotele jak w oryginale, dobrze odtworzone i nawet lekko odstające jak w oryginale tylne lampy. Są również rury wydechowe „jak w Corvecie”.
Twórcy nie dali się nabrać na rysynek Grochowskiego, i auto tak jak oryginał ma sylwetkę odwróconego klina (górna, a nie dolna linia nadwozia jest równoległa do podłoża). Nieźle wypada też kolor – gdzieś pośrodku między koralowym a la Alfa Romeo, a czerwienią.

Wady, jeśli już trzeba jakieś znaleźć – lampy przednie sa chyba ciut za małe (ale może mi się wydaje). Migacze przednie na pewno powinny być troszkę bardziej ku środkowi, końcówki rur wydechowych o ok. 1,2 mm bardziej do tyłu (x 43= przesunięcie w realu o ok. 5 cm). Dolna krawędź nadwozia nie jest srebrna. W całości srebrne jest za to boczne przetłoczenie, a takie nie było, jednak można to uznac za świadomy zabieg – dzięki temu jest w ogóle widoczne. Poza tym, może tylko mój egzemplarz, ma trochę za mocno podniesiony tył – krawędź błotnika za mało nachodzi na oponę, i cały tył jest odrobinę za wysoko w górze. Spróbuję to skorygować. To wszystko drobiazgi.

Aha, jedyne poważne przeinaczenie w artykule, to faktycznie ten „francuski silnik”. Ten opis jest zgodny ze stanem wiedzy o silniku sprzed 2-3 lat. Jednak przypomnijmy sobie jakie gnioty (i w jakiej ilości) pojawiały się do tej pory w prasie i TV/UKF. Całość artykułu jest do przyjęcia, choć szkoda że ten ważny szczegół im umknął.

Generalnie, wielki pozytyw, i ja ze swojej strony dziękuję za staranność.

pozdrowienia

Aelfric
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

Małe jest piękne! :)

Obrazek

aelfric - zapraszam do kontaktu przez fanpage www.sportsyrena.pl Jeden z breloczków czeka na Ciebie. Jeżeli chcesz oczywiście :) :) :)

[ Dodano: 2012-05-03, 12:05 ]
coś dla miłośników nietuzinkowej biżuterii ;)

[ Dodano: 2012-05-03, 12:13 ]
Obrazek
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Artiplast...
Wyjątkowo dobrze oddane postacie :))

Leżę i kwiczę :))

@ aelfric - jak to który... ten najprzystojniejszy w środku :)

:helm

[ Dodano: 2012-05-03, 13:33 ]
... za tych co na marsie :piwo

[ Dodano: 2012-05-03, 14:19 ]
Świeża fotka z warsztatu...
Dużo gadam to coś powiem ;)

Mała inwentaryzacja w modelach:
Jest ich teraz 5.
2 modele 1:5 - jeden z gliny, jeden wykonany za pomocą przekrojów
2 modele 1:4 - jeden skończony (biały) drugi skończony i zniszczony :) ... (szary) poddaliśmy go crash testowi :) posłużył do sprawdzenia chemii na model 1:1

No i ostatni, najciekawszy i największy w skali 1:1, ale ten zobaczycie dopiero za jakiś czas.
Niedługo będzie można go obejrzeć i pomacać...

Obrazek
jureksar
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-02, 22:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jureksar »

Jeszcze raz witam, rzutem na taśmę jeszcze jedna wersja syrenki w wirtualu, model 101:
http://VirtualCars.pl/?car=syrenka-101

Pozdrawiam wszystkich
WirtualneSamochody.pl
Zablokowany