Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

Syrena.Sport pisze:Zaprzeczam istnieniu wielu kont (za wyjątkiem rambo8wTV)

mamy tutaj do czynienia ze swojego rodzaju manipulacjami jednej z grup odbudowy SSki idących agresywnie i po trupach do wyłączności prac i publikacji...

Gdy zajdzie taka konieczność* ujawnimy publicznie pewne (bardziej hardkorowe) treści z podaniem imion i nazwisk. W świetle prawa korespondencje elektroniczne traktowane są jako dokumenty.

sami staliśmy się celem ataków, wiemy, że wśród użytkowników for internetowych przeprowadzane są prywatne korespondencje z takimi planami.

Podczas jednej z rozmów telefonicznych członka stowarzyszenia pod którym jesteśmy wyszło też, że ekipa wiodącego magazynu o classycznychAutach zamierza "zbombardować, zniszczyć" białostocki projekt. Cóż, wsparcie prawne otrzymaliśmy w razie czego.

Projekt odbudowy Syreny Sport będzie realizowany przy MUZEUM NA WĘGLOWEJ czy się to komuś podoba czy nie (a dla niektórych jest solą w oku ojj jest)

Były także próby zastraszania, anonimowe telefony z pogróżkami - o dziwo wszystko nagle ustało gdy powiadomiliśmy kilka osób w tym dziennikarzy motoryzacyjnych. Ciekawe.

P.S. 2. jesteśmy nastawieni pokojowo do innych osób/ekip, w przeszłości to z naszej strony zazwyczaj wychodziły inicjatywy współpracy/informowania o innych próbach ożywienia Sporta, budowane miesiącami dobre relacje zniszczył pewien pan z 3miasta.

P.S. 5. Zgodnie w ekipie projekt Syrena Sport uważamy, że ś.p. pan Cezary byłby bardzo zniesmaczony poczynaniami i celami jednej z drużyn.

Zdaje się że nie tylko mnie odebrało mowę.
Przypomina mi się film Shutter Island („Wyspa tajemnic”) z Leonardem Di Caprio. Kto widział, będzie wiedział o co chodzi.

pozdrawiam ze smutkiem i zadumą nad condicio humana...

Aelfric
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 20:30 przez aelfric, łącznie zmieniany 1 raz.
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
gigant84
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-14, 13:13
Lokalizacja: Capoeira
Kontakt:

Post autor: gigant84 »

Do tej pory całej tej dyskusji przyglądałem się z boku. Szczerze... temat do zamknięcia. To co tu się wyprawia. Na początku wszyscy jechali po każdym kto wyszedł z inicjatywą odbudowy Syreny Sport "ustaw się w kolejce", "następny co by chciał wszystko na gotowo" itd. Póżniej gdy COŚ się zaczęło dziac w tym temacie, pierwsze zdjęcia z porgramów komputerowych, szkice, render itd.itp. WSZYSCY dopingowali, chwalili, trzymali kciuki. Teraz gdy sie okazało, że projektów jest kilka zaczęła się nagonka. Bo ten jest taki, śmaki, owaki, proporcje złe. Każdy ma prawo do zrobienia swojego auta. Czy model będzie wierną kopią to już jest indywidualna sprawa ludzi, którzy nad danym projektem pracują. Mogę się założyć, że gdyby parę lat temu "wódka" i tylko ona wzięła się za odbudowę Syreny Sport wszyscy byście piali z zachwytu. Nieważne jak bardzo dokładnie byłaby odwzorowana. Liczyłoby sie to, że ktoś w koncu ruszył do przodu w tym temacie. A teraz??? Modeli robionych jest kilka i wszystkie i tak zostaną pojechane na forum. Zawsze znajdą się jakieś trole które będą biadolić "o uszczelka ma inny profil niż miała w oryginale, do dupy ten projekt" Wielka szkoda, że wszystkie ekipy razem nie pracują/ pracowaly przy jednym projekcie. Mleko się rozlało. Jak mowi stare przysłowie "Mając dwa zegarki nigdy nie wiesz dokładnie, która jest godzina"

I na koniec... dajcie już spokój z tym opluwaniem się nawzajem na forum. Docencie to co robią inni. Zaglądałem na wasze forum od dłuższego czasu. Kiedyś fajnie czytało sie ten temat. Domysły, mity itp. Teraz wolę wejść na FB i na spokojnie obadać co kto w swojej pracowni rzeźbi, bez głupich komentarzy, domysłow i szpiegowania konkurencji. Pozdrawiam was wszystkich.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

widzisz Kolego to się nazywa Polska wojenka, patrzeć wilkiem na każdego kto zrobił (bo mówmy o tym co już jest zrobione i jeździ) .....

popieram ze temat jest do zamknięcia
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jakbym budował replike SS to spokojnie u siebie bym rzeźbił, info ma swoim FB z postępu prac i tyle. Po co dyskutować z innymi na forum. Nie szkoda czasu? Zamiast zmarnować pare godzin na śledzzenie tematu i odpisywanie lepiej cos zrobic z własnym projektem.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kozak90 pisze:Zamiast zmarnować pare godzin na śledzzenie tematu i odpisywanie lepiej cos zrobic z własnym projektem.
Dokładnie.. Ewentualnie na koniec się pochwalić i przedstawić relację z każdego etapu..
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

Mariusz pisze:.....

popieram ze temat jest do zamknięcia
Po namyśle, zdecydowanie POPIERAM zamknięcie tego wątku. Myślę że jakaś granica została przekroczona, i nie ma co już dalej tego ciągnąć. Uważam także milczenie innych regularnie piszących użytkowników za wystarczająco wymowne.

Dawniej było to ważne czy wręcz jedyne większe źrodło informacji o Syrenie Sport (na pewno tak było kiedy rejestrowałem się na forum pod koniec 2009 r). Teraz są niezliczone artykuły, Wikipedia, reportaże, facebook, strony poszczególnych projektów. Formuła się wyczerpała.

Dziękuję kolegom za dyskusję.

z pozdrowieniami

Michał (Aelfric)
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
gigant84
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-14, 13:13
Lokalizacja: Capoeira
Kontakt:

Post autor: gigant84 »

Można by ten temat pozostawić tylko dla os., które biorą udział w odbudowie Syreny Sport. Byłoby bardzo fajnie gdyby każda ekipa przedstawiła się. Napisała coś o sobie, wrzucila kilka fotografii z postępów prac itd. Byłem milo zaskoczony jak po tych wszystkich ostatnio wrzucanych bezsennsownych informacji ktoś wrzucił zdjęcia z postępów prac nad kołpakiem od Sport. Dla takich postów zostawmy ten temat. Miłoby bylo gdyby pojawily się odnośniki do stron ekip, które budują Syrene. Ja np. znam tylko dwie a wiadomo, że projektów jest więcej. Pozdrawiam was wszystkich.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

gigant84 pisze:Byłem milo zaskoczony jak ... ktoś wrzucił zdjęcia z postępów prac nad kołpakiem od Sport.
:ban
Czy nie da się tego chwasta wyrwać raz na zawsze?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
gigant84
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-14, 13:13
Lokalizacja: Capoeira
Kontakt:

Post autor: gigant84 »

Nie rozumiem o co chodzi? Proszę mi odpowiedzieć co napisałem nie tak jak trzeba? Jeśli uważa Pan, że się podszywam pod kogoś to się grubo Pan myli. Wystarczy spojrzeć na datę kiedy się pierwszy raz zarejstrowałem na tym forum. Właśnie przez takich krzykaczy jak Pan ten temat zszedł na psy. Jednak temat definitywnie do zamknięcia. Szkoda.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Jak tu ktoś zaczyna pisać od niedawna i jeszcze na dodatek promuje tego od dekla to jest automatycznie podejrzany. Ja nie jestem detektywem Rutkowskim żeby patrzeć na daty rejestracji.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
gigant84
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-14, 13:13
Lokalizacja: Capoeira
Kontakt:

Post autor: gigant84 »

Nikogo nie promuję proszę Pana. Po prostu wśród tych wszystkich bezsensownych wpisów nareszcie pojawił się jakiś konkretny materiał. Mnie nie interesują "wasze" wojenki, jestem obok tego wszystkiego, dlatego taka mała jest moja aktywność w tym temacie. Mnie interesują postępy nad odbudową tego auta. Podejście, "patenty", sposoby, technika i mechanika. To mnie interesuję. Sam obecnie od kilku lat pracuje nad odbudową motocykla i sporo mnie to pracy kosztowało, kosztuje. To za co wzięło się te kilka osób w Polsce jest dla mnie niewyobrażalne. Podziwiam ich i trzymam kciuki za wszystkich, ale za jedną ekipę trochę mocniej. Lepiej będzie dla mnie jak chyba znowu pozostanę w cieniu was wszystkich i będę się przyglądał. Wrogów [mam nadzieję, że nie mam na tym forum, bo kogo] i obelg [takowe jeszcze nie padły] pod moim adresem nie potrzebuję. Zdjęcia z prac nad odbudową mojego motoru chętnie umieszczę na waszym forum zaraz po zakończeniu. Pozdrawiam, cześć!
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

gigant84 Grzesiek Szurek kope lat znowu zaczynasz te gierki? oj stary wyluzuj i odpuść myślisz ze nikt sie nie skapnoł?
Mateo
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

I bardzo dobrze :ok3
motomania na luzie
gigant84
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-14, 13:13
Lokalizacja: Capoeira
Kontakt:

Post autor: gigant84 »

Tylko tyle mam na swoją obronę: http://oldtimery.com/index.php?option=c ... f=9&t=3630 Proszę zamknąć ten temat lub usunąć wszystkie moje posty, "bana" nie potrzebuję. Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

czt syrena sport na tym zdjeciu leci bokiem?
Obrazek
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Zablokowany