Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post autor: m.a.t.i »

Chyba taka jak wiekszosci osøb: fajnie ze zrobił niefajnie ze tak troche mało szczegøłowo
P.S wczoraj byłem na tej prezentacji i miałem dopytac o to co mnie ciekawiło ale Pan Mirek był tak okupowany przez dziennikarzy ze chyba to odłoze na za jakis czas. Szkoda ze mimo takiej ładnej pogody hardtop nie był sciagniety
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

dach był założony przez cały czas, może w Warszawie będzie bez dachu, zobaczymy
"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

... a zatem w Lublinie były 2 Syreny.Sport.
Samochód Pana Mirka jest bardzo popularny w mediach, jak to zauważyłeś Syreno.Sport. Najlepiej ujął to Pan Mirek. Nie ważne czy się podoba czy nie, ważne, że budzi emocje i nie ma drugiego takiego samochodu na całym świecie.
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 21:38 przez marcinm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Syrena.Sport
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-28, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Syrena.Sport »

"it's a great car looks better than any MG or Triumph!" - Ben Collins

projekt Syrena Sport ---► www.sportsyrena.pl ◄---
lukaszLBN
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-13, 22:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukaszLBN »

artiplast pisze::helm
coś mi się widzi , żę aktualne wcielenie , to transwestyta :lol:

to tak jak triumpha nakryc budą SS :lol: ale to i tak lepsze niż kawał mostu kolejowego nazywac ramą samochodu sportowego :shock:
Coś ci się chyba źle widzi i mylisz projekty, bo to inny projekt nakrywa triumpha budą SS.
Ta Syrena Sport jest i pierwszą i dokładniejszą z racji na odwzorowane podwozie, którego projekt Gorzkiej jak chciał napisać arti robi na podwoziu triumpha. Do tego silnik Panharda, a nie triumpha czy czegoś innego..
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

odrestaurowana syrena sport.

????

Wcześniej, około dwunastu zespołów próbowało odbudować ten samochód. Jednak wszyscy wycofali się tłumacząc, że nie ma odpowiedniej dokumentacji lub brakuje sponsorów by tego dokonać.

??????????????

Zwłaszcza, iż zachowały się tylko dwa szkice tego pojazdu, na dodatek bez żadnych wymiarów.

??????????????

Jej pierwszy i zarazem jedyny pokaz nastąpił w 1960 roku w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki.
???????????????????????????????


Nie zachowały się praktycznie żadne materiały związane z tym autem, dlatego tak trudno było je odbudować.

???????



Z mojej strony, no comment, tak jak pisałem - już nie mam siły.


Za to kolor w mocnym słońcu prezentuje się jeszcze lepiej, no i jest blacha nad cylindrami :D
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 20:28 przez aelfric, łącznie zmieniany 1 raz.
E’ la piu bella vettura costruita oltre cortina.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Bzdury wypisywane o SS mnożą się w postępie geometrycznym.
Pewien wysokonakładowy tabloid oprócz zestawu standardowych baśni tak oto napisał:
"W Lublinie zobaczyliśmy wierną w 100 procentach replikę Syreny Sport."
:rotfl:
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie.

Post artiplasta nie dotyczył samochodu Pana Mazura, a pojazdu wódeczki... a opis ramy odnosi się do jeszcze innego projektu...
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

nie wiem czy robicie to z zazdrosci, czy poprostu z jakiegos bananowego podejscia do sprawy czy z wieku gimnazjalisty...ale jest to samochod piekny i zrobiony od podstaw- PIERWSZY jaki ujrzal swiatlo w takim wcieleniu od juz X lat jak byla mowa ze wielcy fifarafa zrobia projekt- jakos robia i efekt albo mizerny albo wcale, zamiast czlowieka czcic zaraz po glince to jakies glupie komentarze, radzilbym sie zajac waszymi syrenami bo tez na pewno wiele im do org brakuje

najwiecej zamieszania oczywiscie robia ci ktorzy raczej srednio maja doczynienia z tematem wedle krowy ktora duzo muuuuuuuuuczy
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

atom i tu cię popieram :ok3
dużo muuuuuuuuuuuuuuczą a mleka [dokonań] własnych ŻADNYCH
ech szkoda gadać
kombi
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

kombi pisze:atom i tu cię popieram :ok3
dużo muuuuuuuuuuuuuuczą a mleka [dokonań] własnych ŻADNYCH
ech szkoda gadać
Tak? To wejdź na stronę chłopaków i mów dalej, że nic nie robią...
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

moze i robia- i niech robia 10 lat- kiedys sie pojawi i znow beda marudzic ze ta srubka pochodzi z 2012- a takich co powinny byc to juz nie produkuja dawno .. bla bla
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
kriz123
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-30, 21:06
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: kriz123 »

Witam was
dziś natknąłem się na takie foty, podobno niepublikowane wcześniej. to prawda,widzieliście już je wcześniej?
http://powrotlegendy.pl/sladami-syreny- ... y-sport,27
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Idąc tym tokiem myślenia to po co robić remonty generalne kamienic, przecież można je ocieplić styropianem i maznąć różem...
Chylę czoła przed panem Mazurem za to, że jako pierwszy stworzył replikę SS, ale opowiadanie bajek o Gomułce i cudownie odnalezionych częściach jest trochę nie na miejscu. Większość z Was wścieka się jak ludzie na widok syreny mówią że to trabant (albo odwrotnie), a pan Mazur poprzez opowiadanie tych niesamowitych historii z księżyca sprzyja tego typu zachowaniom gawiedzi.
lukaszLBN
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-13, 22:54
Lokalizacja: Lublin

Święto Syreny

Post autor: lukaszLBN »

Dziś ten dzień, święto Syreny Sport, wielu wątpiło, ale udało się, jeden człowiek dokonał po tylu latach tego, co na razie nie udało się żadnemu zastępowi - zatem do zobaczenia pod Pałacem Kultury i Nauki (Muzeum Techniki) od 10:30 a później przejazd na tor FSO na Żeraniu - wszyscy miłośnicy SS - sprawmy by ten dzień był prawdziwym świętem Syreny!!
Zablokowany