SYRENA 103 z 1966 i co dalej?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

SYRENA 103 z 1966 i co dalej?

Post autor: J0zEk »

Witam wszystkich miłośników Syreny.

Mam pytanko. W skutek nieprzewidziany okoliczności stałem się posiadaczem Syreny 103 z 1966 roku. Garażowana, jaki stan to ciężko mi powiedzieć gdyż nie było jeszcze dokładnych oględzin, ale na pewno jest cała masa częsci zamiennych.

I teraz pytanie do Was.
Co dalej? Sprzedać? Zaznaczam, że nie jestem dobrym, a nawet nie jestem słabym mechanikiem więc jeżeli jakiś remont to będę musiał zlecić. Czy są ludzie, którzy się tym zajmują? Poradzcie co robić.
A może remont i wożenie ludzie do ślubów?
Czekam na "pomoc" :)
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Syrena 103 z 1966 i co dalej?

Post autor: AMPIR »

Witam,
temat sam w sobie jak i autko - interesujące. Problem jednak jest w tym jak n a p r a w d ę
wygląda zewnętrznie to autko w jakim jest stanie technicznym Czy jest jeżdżące czy stojące?
Cz wystarczy kosmetyka, czy też potrzebny będzie generalny remont?
Pytań jest tak wiele, że właściwie udzielenie jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi jest praktycznie niemożliwe...
Stąd prośba o minimum kilka fotek jak ten spadkowy nabytek wygląda?!

Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Podlacze sie pod temat bo szykuje sie inetersujaca rozmowa. tym bardziej ze masz samochod co najwyzej pare miesiecy starszy niz moja Syrena 104 z 1966
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

J0zEk pisze:stałem się posiadaczem Syreny 103 z 1966 roku

masz może jakieś ciekawe fotki tej Syrki ? :helm
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: J0zEk »

Dzięki za zainteresowanie.

Teraz wiem na co zwrócić uwagę przy oględzinach.

Z tego co mi wiadomo to samochód jeżdzący i blacha powinna być zdrowa.

Jak będę znał szczegóły i będę miał kilka fotek to na pewno przedstawie jak sytuacja wygląda. Niestety z przyczyn technicznych odgruzowanie garażu trochę potrwa więc nie jestem w stanie określić jak szybko to nastąpi, ale tak jak pisałem jak tylko będę wiedział coś więcej dorzuce garść informacji.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

byle szybko jestem ciekawy kolejnego znaleziska :ok3
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

J0zEk pisze:technicznych odgruzowanie garażu trochę potrwa
Syrena stoi zasypana? Ciekawa historia się szykuje napisz coś więcej :)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

najlepiej całą historię podtrzymując ją fotkami :helm
Czekamy czekamy :faja
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: J0zEk »

Widzę, że was wciągnęło.

Na zachęte napisze to co wiem, jednak część informacji niestety może nie być do końca prawdziwa.

Samochód był nagrodą w jakieś loterii/konkursie. Na początku była troszkę jeżdzona (nie znam dokładnego przebiegu) Prze kolejne lata była głównie odpalana i dopieszcza przez właściciela, wymiana płynów itp, Cały czas była garażowana, zabezpieczna przez warunkami atomosferycznimi itp. W ostatnim czasie nie była odpalana, ale z tym raczej nie powinno być problemów. Oczywiście w garażu podobno jest cała masa "nowych" części zamiennych. To tyle co wiem na obecną chwilę.

Po kolejne szczegóły zapraszam za jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

zapowiada się bardzo ciekawy temat

FOTKI FOTKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :devil3
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Syrena 103 z 1966 i co dalej?

Post autor: AMPIR »

No i...
...są dwie możliwości:
1. Kolega nie bardzo wie co ma, ba nawet tego cuda chyba nie oglądał w realu....
2. ... albo sonduje temat pod kątem jak wielką kasiorę można by wytrzepać od napalonych w temacie,
3. ... albo to początek striptizu w socrealistycznym stylu: wywołać szczytowanie u klientów niewiele pokazując!
Pozdrawiam
AMPiR

PS. Będąc zaś optymistą z natury spokojnie oczekuję na jakieś fotki...
(zachowując wiarę w Kolegę).
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

AMPIR pisze:wywołać szczytowanie u klientów niewiele pokazując!
może wiekrzość chce tylko popatrzeć a nie od razu kupować 8)
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: J0zEk »

AMPIR pisze:No i...
...są dwie możliwości:
1. Kolega nie bardzo wie co ma, ba nawet tego cuda chyba nie oglądał w realu....
2. ... albo sonduje temat pod kątem jak wielką kasiorę można by wytrzepać od napalonych w temacie,
3. ... albo to początek striptizu w socrealistycznym stylu: wywołać szczytowanie u klientów niewiele pokazując!
Pozdrawiam
AMPiR
Ponieważ jestem laikiem w tym temacie czego nie ukrywam, zanim zacząłem cokolwiek robić postanowiłem zapytać.
"cudo" w realu widziałem tylko, że obecnie garaż jest zawalony "śmieciami", a zanim się wezmę za porządki muszę dokończyć inne sprawy, a nie na wszysto jest czas. Postaram się cyknąć chociaż pare poglądowych fotek, aby nie posądzano mnie o bajkopisarstwo. Sprzedawać raczej nie będę, bo nie wykluczam, że wciągnie mnie dźwięk dwusuwu. Nie chodzi mi o wzbudzenie sensacji, a raczej o poradę ludzi, którzy w tym temacie mają 100 razy więcej do powiedzenia niż ja.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Syrena 103 z 1966 i co dalej?

Post autor: AMPIR »

Witam Kolego,
ie chciałem Cie urazić, ale to całe zamieszanie jest raczej wydarzeniem, które można potraktować z przymrużeniem oka - trudno cokolwiek radzić, czy wrażać opinię na temat autka póki co takiego bardziej wirtualnego....
Zrób porządek w garażu, wyciągnij ten skarb, zrób kilka czy kilkanaście fotek, pokaż nam - a wtedy wszystko nabierze sensu...
Jako ż na Allegro i na zlotach pojawiają się ostatnio naprawdę interesujące auta "po dziadku" - to te wstępne opowieści traktuję poważnie, takie przypadki się zdarzają.
Pozdrawiam
AMPiR

PS. Co zaś do reakcji co poniektórych powyżej, to niestety (nikogo znowu nie obrażając) jest ona zbliżoną do szczytowania bez oglądania nawet na obrazku, nie mówiąc już absolutnie o chęci kupowania kota w worku, bo ten przynajmniej miauczy, a tu charakterystycznego dźwięku S-31 nawet nie słychać...
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Troche to trwało, ale się udało ;)

Post autor: J0zEk »

Po dłuższym okresie przerwy udało się "odgruzować" cudo więc zgodnie z obietnicą wrzucam fotki, które udało się zrobić i z niecierpliwością czekam na opinie i cenne rady :)

[ Dodano: 2009-05-31, 19:45 ]
Dalsza część fotek....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ