rejestracja motoroweru - jak najprościej???

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
tomek
-#Junior
-#Junior
Posty: 143
Rejestracja: 2005-06-20, 21:51
Lokalizacja: Świętochłowice

rejestracja motoroweru - jak najprościej???

Post autor: tomek »

Otóż : zakupiłem motorower marki żak z 1960r. Od nowości miał go jeden właściciel. Zmarł końcem lat 80 tych. Motorower stał jakiś czas, potem żona właściciela sprzedała motorower pewnemu gościowi. On go nigdy nie przerejestrował na siebie. I od niego ja go kupiłem.
Pytanko : w jaki sposób najprościej zarejestrować motorower na mnie???
Z dokumentów jakie posiadam : potwierdzenie zgłoszenia do rejestru z 1974 roku ważne do 1977 roku wystawione na pierwszego właściciela.
Czy wystarczy umowa kupna sprzedaży z gościem od którego go kupiłem? Czy potrzebna jest również umowa między żoną właściciela a drugim nabywcą.
Podpowiedzcie jak zrobić to najprościej i najsprawniej?
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

tomek pisze:Czy potrzebna jest również umowa między żoną właściciela a drugim nabywcą.
tak, oraz papier o sądownym nabyciu spadku.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Wartburg353
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-24, 00:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Wartburg353 »

da sie prosciej!! dzis sejm zatwierdzil poprawki do ustawy prawo o ruchu drogowym w mysl ktorych pojazd uzanany decyzja reczoznawcy za unikatowy lub posiadajcy wpis do krajowego rejestru dobr kultury mozna normalnie zarejestrowac bez papieroof tylko na skladajac oswiadczenie pod odpowiedzilnoscia karna iz jest sie wlascicielem . oczywiscie potrzebny przeglad lub tz przeglad wieczys ty w przypadku wpisu do rejestru zabytkoof

[ Dodano: 2008-11-23, 01:12 ]
jak bedzie wygladac to w praktyce sie zobaczy ale jasne podstawy prawne do tego sa, poprzednio zreszat tez byly podstawy ale ze znalomoscia ich w uzadach bywalo krucho i robili straszliwe schody.....

[ Dodano: 2008-12-09, 07:02 ]
poprawka senacka do ustawy wreszcei cos z sensem
http://moto.onet.pl/1521428,2217,artykul.html
ODPOWIEDZ