Syrena Rajdówka

Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

dla mnie temat jest skonczony ;-) i juz sie nie wypowiadam :D.
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

przecież pisałem o tym dokładnie parę postów wyżej, uważam że wszystko zależy od podejścia można zrobić rajdówke przez nalepienie nelepki tunink na przód, pionier na tył i jeździć po polach i uważać się za rajdowca...
Atom a co powiesz o Syrenach porsche? -grat, który nie wyprzedzi malucha, a przy zrywie rozsypią się przeguby? Ale i po części się zgodzę że szkoda już syren na takie przeróbki (chyba że zgniłek).
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

a wiecie jak taka syrena porsche jest zbudowana --??? to jest seryjny model porsche obudowany elementami od syreny, wogole to ona jest szersza i ma troche innne proporcje, tam z syreny sa tylko ksztalty i embvlematy

a propo jazdy, to ja tez ,moim syreno-quadem zapieprzam po polu i lesie , jestm zadowolony ale nie smiem twierdzic ze to ma cos wspolnego z off-roadem itp , jak juz to to jest wiejski off rołdzik i tyle temat skonczony
tabo
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-24, 11:17
Lokalizacja: B-B

Post autor: tabo »

marcys pisze:
sereniarz(atom1) pisze:chyba tylko trambanta i jego brata barburga z dojechanym silnikiem,,, daj spokoj z syreny nic sie nie ulepi smiesza mie takie gadki chcesz pan rajdowac to se kup rajdówkie albo cos co ma jakaś wytrzymalosc podzespolow
Coś ci powiem startowałem parę lat moim cinquecento (berg trophy) i znudziło mi się
Dlatego wpadłem na pomysł z syrena i wiesz co jak się nie chce to się nie da !!!! :ok3
A ja chcę i myśle że jest to wykonalne ale takie jest moje zdanie na ten temat. POZDRO
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Mateusz pisze:Z takim podejściem to kup mercedesa v170 i załóż mu gaz, żeby taniej było.
Jak powiedziałem komuś z przypadkowych oglądaczy, że Mikrus pali 7l to ten doradził mi montaż gazu......ech te ludziska
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Jack jest kilka syren porsche. Ta o której piszesz to ta błękitna metalik, to ona rzeczywiście mało przypomina syrenę, ale są takie jak np żółta która wygląda jak syrena, różni ją tylko kilka detali. Powrót do tematu:

zdjęcia Adama z galerii:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KURU
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-01-21, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KURU »

pamiętam ten Auto Świat spać po tym nie moglem .Co do ściągania syrena w Berg trophy ciekawy pomysł . Ale na te trasy to dobry motor i zwieszenie ja jechałem tam eNkowym sejem i było ciężko :faja w klasie historycznej zeszłym roku latały skody 1000mb i niektóre bardzo mocne. Ale zęby uratować honor syreny dziś wyjeżdżając z Słomczyna napotkaliśmy syrene co lekko szla 100 i za jednym razem wyprzedziła cztery auta nie wiem co za motor możne to ktoś z was bym blachy były WBR itd pełen szacunek :piwo: i lana syrena :)

jeśli chcesz sie popytać o regulaminy itp związane z berg trophy masz tu gg kolegi 1905982 on się orientuje w tym :) albo ta stonka http://www.slovackykopec.cz/ :)

pozdro
KOCHAM MOJE SYRENKI :*
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

wszystkim można zapierniczać, nawet na drzwiach od stodoły-tylko trzeba umieć :fire
Mon coeur- deux temp moteur!
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Zgodzę się z przedmówcą. Syrena to nie wóz drabiniasty. Można nią naprawdę dynamicznie jeździć. Ośmielę się stwierdzić że prowadzi się o niebo lepiej niż maluch :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

no... nie na zakretach ;)
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

jak sie geometrii zawiasu nie zmieni to i owszem :fire
zreszta musze moja przegonić, bo po 2 miesiacach jazdy only po mieście ledwo 130 przekracza :>
Mon coeur- deux temp moteur!
Awatar użytkownika
Sebastian
-#Junior
-#Junior
Posty: 152
Rejestracja: 2006-02-09, 21:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Sebastian »

Syrena prowadzi się lepiej niż maluch trabant 601 i trabant 1.1. Miałem, oprócz syrenki tamtymi to koszmar. Dojeżdżam do pracy i jak tylko Bóg dała ładną pogodę to wolałem syrenka niż którymś z tamtych aut. Ale teraz przed gwiazdka szykuje jej odnowę biologiczna. (Wymiana błotników, progów, podciagów, przewodów hamulcowych, toczenie bębnów, wymiana cylinderków, malowanie ramt, podwozia i nadwozia.
Syrenka 105L to moja miłość i młodość !!!
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

KURU pisze:pamiętam ten Auto Świat spać po tym nie moglem
::::Ja też wspomniany numer Auto Świata posiadam...
5 czerwca '96

...tylko, że lata 90 dawno się już skończyły. :???:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Lata '90 były dla Syrenek wyrokiem.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Czy ktoś już odrestaurował jakąś syrenę z epoki rajdów (rajdówkę) w stylu w jakim występowała w rajdach??? o_O :piwo:
ODPOWIEDZ