Syrena Rajdówka

Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

Zuk ma w planach zrobic syrene "rajdówke" niby tez epokowo bo na starych podzespolach ale nie na bazie syrenowkiego silnika i napedu.. prawdopodobnie beda podzespoly poloneza/125p. i silnik turbo DOHC : FIATA lub Rovera

[ Dodano: 2012-11-13, 19:10 ]
Zuk ma w planach zrobic syrene "rajdówke" niby tez epokowo bo na starych podzespolach ale nie na bazie syrenowkiego silnika i napedu.. prawdopodobnie beda podzespoly poloneza/125p.z napedem na tyl i silnikiem turbo DOHC : FIATA lub Rovera
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jedna uchowała się w Toruniu i miała trafić do remontu ale co się dalej z nią dzieje nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jedna uchowała się w Toruniu i miała trafić do remontu ale co się dalej z nią dzieje nie wiadomo.
No tyle to też mi wiadomo ale właśnie chodzi mi o to czy może coś więcej słyszał/widział ktoś remontowaną byłą rajdówkę na rajdówkę do pokazu... o_O :P
Indy
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2010-11-01, 21:45
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Indy »

witam:)
podczepię sie pod dyskusję z takim pytaniem:
a czy ktoś coś wie, lub ma jakieś materiały odnośnie prawdziwych syren rajdówek?
nie pamiętam w którym odcinku ale w którychś legendach PRL była mowa że Syreny biorące udział w rajdach nie tylko MonteCarlo czy rajdzie akropolu, ale też np Rajdzie Polski były modyfikowane. dodaję takie ciekawe moim zdaniem zdjęcie jakie znalazłem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Jeszcze jeden art znaleziony w Auto Świecie, rok najprawdopodobniej 96/97 nie jestem pewny bo zostawiłem sobie tylko ten wycinek :devil3

Ciekawe co się stało z Syreną???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-11-14, 09:46 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

hmmm...... :] Chyba się zakochałem.. o_O :oops: :oops: :oops: :npowiem :piwo:
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dolicz sobie do tej Pani 17 lat, to wyjdzie około 38, tera pewnie cudów nie ma. :helm

A co do wyściegów, to w niegdysiejszym magazynie ,,ZOOM" na TV Nasza było o takich złomowych wyścigach Sytent.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

suchy, Ty to umiesz ludzi na ziemie sprowadzać.. ale chyba nie wiesz jak jest z kobietami ;) tj. z winem :D :helm :helm :devil3 :piwo:
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A znacie tę rajdówkę? :>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

coś okolice nienasze
to to a wodą chyba RAJDUJE :ok3
kombi
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

felgi Mengelsy h,,,
Bym powiedział. :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Ja tutaj byłbym ostrożny w słowach, a już na pewno nie nazywałbym tych pojazdów złomami ;) Faktycznie, z początku wyścigi Folkrace mogły przypominać bardziej destruction derby, jednak w późniejszym czasie, dla zawodników bardziej liczyło się to, aby być pierwszym na mecie, niż to, aby rozwalić swój wóz. No właśnie, apropo wozu.. Wiadomo, jak to w sporcie bywa. Były syrenki, które tylko z wyglądu przypominały rajdówki, a modyfikacje techniczne kończyły się tylko na planowanej głowicy..
Jednak bywały także całkiem dopieszczone Skarpety, z modyfikacjami dość daleko posuniętymi. Mam tutaj na myśli min Skarpetę p. Bogusława Kurtyki. Wiadomo, to były trochę inne czasy, nie było tak zaawansowanej technologi i elektroniki jak teraz. Nie było dostępnych programów, do liczenia wydechów i chyba mało kto słyszał wtedy o zaworach membranowych, jednak to nie przeszkodziło, aby wyciskać ze skarpety większą moc. Nie przeszkadzało to, aby posiadać 5 biegową -"krótką" skrzynię, 3 gaźniki z japońskiego motoru, przeguby kulowe, atestowaną klatkę wraz z kubłem, oraz zmienione wydechy ;)
Wspomniałem wcześniej o Bogusławie Kurtyce. Ci, którzy pamiętają zawody w Toruniu, na pewno pamiętają dźwięk tej 3 gaźnikowej Syreny ;) Ja niestety w tamtym okresie chodziłem jeszcze do przedszkola, więc na wyjazdy do Torunia byłem jeszcze za młody..To jednak nie przeszkadzało, bo w domu zawsze po zawodach miałem relację na kasetach VHS, które nagminnie zamiast bajek oglądałem. To trochę dziwne, bo w tym czasie powinienem interesować się i naśladować jakieś tam motywy z bajek, a ja, gdy znalazłem jakiegoś drewnianego "kija", to zanosiłem go mojemu tacie i mówiłem, że to drążek Panharda i żeby założył go do syreny ;) Oczywiście założyć się nie dało.. z tego względu, iż Panhard już siedział na miejscu, choć nie drewniany ;) No ale to tak trochę nie na temat.

Folkrace to na pewno fajna karta z historii Polskiego Sportu Motorowego, szkoda, że nie trwa to do dziś, gdzie technologia pozwala wycisnąć naprawdę bardzo dużo z Poczciwego S-31, a już płacz i lament współczesnych Syreniarzy- ortodoksów, byłby wisienką na torcie.
Pozdrawiam serdecznie :piwo:


Dodano:

Dzisiaj porobiłem jakieś zdjęcia, to tylko część, ale może ktoś chciałby oglądnąć:

https://picasaweb.google.com/1039509374 ... directlink

Mam jeszcze kupę filmów na kasetach VHS, ze startów na torze, różnych kręciołkach, a także jakieś Onboardy z mierzeniem prędkości maksymalnej ;) Jak uda mi się to zrzucić jakoś na komputer, to postaram się coś zamieścić na YT
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

młody94_105l pisze:
Mam jeszcze kupę filmów na kasetach VHS, ze startów na torze, różnych kręciołkach, a także jakieś Onboardy z mierzeniem prędkości maksymalnej ;) Jak uda mi się to zrzucić jakoś na komputer, to postaram się coś zamieścić na YT
No, no- zrzuć koniecznie, bardzo chętnie bym to zobaczyl. I pewnie nie tylko ja.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

młody94_105l pisze:może ktoś chciałby oglądnąć:
Koniecznie!
Doskonale się młody spisujesz. :ok3 A mógłbyś zamiast fot to wszystko zeskanować? Bo jednak na fotach to dużo słabiej wychodzi.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
ODPOWIEDZ