Uzasadniona obawa???;(

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Grzegorz syreni
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-28, 11:25
Lokalizacja: Łobez

Uzasadniona obawa???;(

Post autor: Grzegorz syreni »

Więc tak; ostatnio rozmawiałem z pewnym gościem który udziela się w organizacjach pozarządowych ekologicznych chyba... powiedział mi że jego stowarzyszenie chce wprowadzić ustawę która zakazuje poruszania się po naszych drogach pojazdów zasilanych mieszanką do których no bez wątpienia należy SYRENA,oznacza to mniej więcej tyle że jeżeli taka ustawa została by przyjęta przez sejm a następnie senat syrenki na białe tablice zarejstrować by nie można,zostaje ewentualnie rejstracja na zabytek co jak każdy wie jest dość kłopotliwe i raczej nie chętnie przyjmowane w naszym gronie,może słyszał ktoś coś o takiej ustawie bo powoli zaczynam się martwić???,jest jeszcze jedna sprawa czy konserwator zabytków może odmówić zarejestrowania syreny na zabytek np z powodu że jest ich już np sporo zarejstrowanych???
FSO POLONEZ 1500 1980r
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Re: Uzasadniona obawa???;(

Post autor: KAZIO_ »

Chyba sezon ogórkowy daje znać o sobie :grinser :grinser
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

ogórkowy jak ogórkowy ale słoneczny to napewno
a tak pozatym polska to piekny kraj tylko ustawy i inne poj....ne przepisy nie daja ludziom zyc
a ci z eekologi to moze juz innych zajeć nie maja i sukaja sobie zajecia
kombi
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

Miejmy nadzieję że nic takiego się nie stanie. W końcu ta liczba syren która jeździ po naszych drogach nie jest w końcu aż taka ogromna żeby można było powiedzieć: "że spaliny z Syrenek powodują już i tak istniejące zmiany w naszym środowisku i że trzeba zakazać poruszania sie takich pojazdów po drogach". Przecież to jest chore. LUDZIE, te samochody mają duszę i są najpiękniejsze na świecie, pozwólcie na to aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć oczy widokiem Syren na polskich drogach. Ustawa o której mówicie przyczyniłaby się do tego że na drogach nie widzielibyśmy i tak już rzadko spotykanych "królowych szos". Nie można do tego dopuścić.

Pozdrowienia. Miejmy nadzieję.....

P.S. Ci którzy uchwalają takie głupie przepisy chcą utrudniac nam życie w każdy możliwy sposób.
Grzegorz syreni
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-28, 11:25
Lokalizacja: Łobez

Post autor: Grzegorz syreni »

to że ustawa to jedno ale ten gość z którym rozmawiałem wogólje jest jakiś ten teges :fire poradził mi że najlepiej to jakbym sprzedał swoją syrenę razem z częściami które udało mi się poprzez spore trudy i koszty zgromadzić i zamienić je na zwierzęta o_O :smiech przecież żal to mało powiedziane :npowiem
FSO POLONEZ 1500 1980r
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

zamien lepiej na ogórki :smiech
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

taka ustawa to jest jedynie pobożne życzenie ekologów, i to tych, którzy najwidoczniej nie mają ważniejszych zmartwień na głowie... i mogę powiedzieć z niemal całkowitą pewnością, że nic takiego nie przeszłoby w sejmie - powód: partie zielonych (ekolodzy) nie mają realnej reprezentacji w sejmie, że o przewadze w senacie nie wspomnę! nie mają też skutecznego lobby, żeby oddziaływać na rządzące partie... więc projekty ustaw mogą sobie tworzyć, ale trafią one prędzej do kosza niż zostaną poddane głosowaniu :smiech
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Aut z silnikami 2t jest tak mało, że nie wiem, czy ustawodawca ma sobie czym 4 litery zawracać. A co ze skuterami, motorami, kosiarkami, motorówkami i innymi urządzeniami napędzanymi silnikami 2t? On się dobrze czuje?
Grzegorz syreni
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-28, 11:25
Lokalizacja: Łobez

Post autor: Grzegorz syreni »

MARCYS ja nic nie zamierzam zamieniać :F tylko relacjonuje przebieg rozmowy :grinser
FSO POLONEZ 1500 1980r
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Gdzieś dzwoniło... Od jakiegoś czasu się mówi o wprowadzeniu corocznej, uiszczanej przy badaniu technicznym opłaty ekologicznej, której wysokość byłaby powiązana z rzeczywistą emisją spalin. Projekt zakładał dla najstarszych pojazdów bez normy euro ok. 200~300zł. Projekt ten bardzo popiera eurokołchoz. Miałoby to wejść w życie (wg pierwotnego planu z przed chyba 2 czy 3 lat) gdzieś w okolicach 2010r.
Papieju, nie byłbym takim hura-optymistą. Wszakże nie od dziś wiadomo, że najlepiej zajmować się tym, o czym się nie ma zielonego pojęcia. Popełnią ustawę, nawet nie wiedząc czego dotyczy.
Pozdrawiam
www
PiotrB
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-30, 22:00
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: PiotrB »

A to wszystko chyba przez ,, ten gorąc,, :grinser Już kiedyś ludziska pocieszne opowiadały sobie takie tam pierdoły, że jak kto ma ,,zweitakta,, to za zezłomowanie Poloneza ( samochód-tej wódki wtedy jeszcze nie było) dostanie lub też innego 125 lub 126p.Tak więc ogórki kisić i w cieniu siedzieć może odpusci :D
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

PrzemekP pisze:Papieju, nie byłbym takim hura-optymistą. Wszakże nie od dziś wiadomo, że najlepiej zajmować się tym, o czym się nie ma zielonego pojęcia. Popełnią ustawę, nawet nie wiedząc czego dotyczy.
Ja wiem... trzeba wiedzieć, że gro naszych aut podchodzi już pod auta historyczne, więc...
Jeśli do przeglądu doliczą, to znaczy że pora rejestrować na żółto. Tam jest raz w życiu przegląd. Zresztą, jak wypali z tym czerwonym, to chyba powstałą hybrydę przygotuję pod żółte papiery. Co mi, i tak się jeździ tylko w lecie.
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

No właśnie też to z miesiąc temu usłyszałem od kolegi ale go wyśmiałem, ale ostatnio Radekk potwierdził że jezeli np Syrena albo inny 4 kołowy dwusów jest zarejestrowany to wszystko ok, ale jeśli jest wyrejestrowana to już nie ma możliwośći rejestracji, pozostaje zabytek.

Teraz już sam nie wiem :) jeszcze to słońce :>
ODPOWIEDZ