Poszukuje kontaktu z osobami po operacji dyskopatii

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Poszukuje kontaktu z osobami po operacji dyskopatii

Post autor: DeMaDeS »

Od kilku dni pogorszyło się z moim kręgosłupem, mam zmiażdżony dysk w odcinku lędźwiowym który naciska na rdzeń kręgowy. Ledwo leżę, nie chodzę, nie mogę nawet usiąść na tronie. a tym bardziej mimo wolnego nie mogę pogrzebać w samochodach :(
Szanse na bezopercyjne odratowanie tego są minimalne, czas oczekiwania na operację 8 misięcy, prywatnie ... 7-12 tys :(
Jest kilka innych metod usunięcia problemu bez tradycyjnej operacji.
Czy jest na forum ktoś, kto uporał się z powyższym problemem ?
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

jakieś 1,5 roku temu ze szczecina wiozłem gościa karetką do kliniki chorób kręgosłupa [ jakas prywatna chyba ,ale nie jestem pewien] w okolicach chojnic miejscowośc KURANTY albo cospodobnie
gosc był w takim stanie że szybsza jazda konczyła się wołaniem ,,panie wolniej .. jechałem ze szczecina do tej kliniki 10 godzin [dla mnie to też był BóL
zasięgnij info może tam pomogą
pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia
kombi
Awatar użytkownika
budmen1
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2007-08-25, 20:40
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: budmen1 »

trzymaj sie rowniez zycze szybkiego powrotu do zdrowia
Awatar użytkownika
kochajmysyrenki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 397
Rejestracja: 2007-03-13, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kochajmysyrenki »

Hmm. Jakieś 6 lat temu mój ojciec mial coś takiego. Tyle że to nie była żadna choroba a silne nadwyrężenie i przeziębienie. Też nie mógł chodzić (leżał). Naszczęście i nieszczęście zamartwiona mama następnego dnia po wypadku taty spowodowała stłuczkę nowo kupionym samochodem i wiadomość o tym podniosła tatę na nogi.
No coż pozdrawiam i życzę zdrówka.
Citroen GS Club 1975
Trabant 601s 1989
Austin Mini Morris 1989
Awatar użytkownika
mac_kaw
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2008-04-01, 16:57
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Post autor: mac_kaw »

zyczę szybkiego powrotu do zdrowia ...
Gdańskie Ikarusy na zawsze żywe w sercach pasjonatów !

1981-2009 [*]
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

dziękuję wszystkim
dzieki temu że sporo osób jest chętnych do pomocy, dziś miałem tomografię kręgosłupa, na poniedziałek już mam wizytę u neurologa a w połowie tygodnia powinienem trafić na rezonans magnetyczny, pytanie co dalej ...
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

moja siostra miała/ma dyskopatię. Lekarz stwierdził, że potrzebna jest operacja, ale moja siostra nie skorzystała z tego. Leżała z miesiąc i to nie na materacu tylko na podłodze -podobnież lepiej i zapytana o sposoby przezwyciężenia stwierdziła, że na nogi postawiły ją ćwiczenia i rehabilitacja. Masaże też.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

w aktualnym stanie przy ciężkim zapaleniu mam zakaz masaży i ćwiczeń
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

Moja mama jakies 6 miesiecy temu przeszla operacje.Jej dolegalo tzw przepuklina rdzenia miazdzystego(chyba nie pomylilem) zwana rowniez dyskopatia.Zaczelo sie w zeszlym roku w kwietniu w ciagu kilku miesiecy mama ktora zawsze byla osoba aktywna, nie mogla wyjsc nawet do sklepu. Szukala jakis innyc metod typu zastrzyki, ale okazalo sie ze moze jej pomoc tylko operacja.Inne metody nie sa tak skuteczne.Wiadomo ze nie sa to latwe przypadki bo zawsze jest ryzyko.Udalo sie dostac w szybkim terminie do Szpitala Wojskowego na Wroclawawskiej w Krakowie. Na 2 dzien po operacji juz chodzila bez problemu.Wiem ze duzo osob z calej Polski sie tam leczy.Z takimi lekarzami sie nie spotkalem w innych szpitalach 0 lapowek, a lekarze bardzo przyjazni. Troche o tym czytalem w necie i choruje duzo osob, bardzo duzy procent to osoby w wieku 20 lat.Zycze powrotu do zdrowia!!
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

wyniki tomografii komputerowej obejzał specjalista, stwierdzil ze już żadna fizykoterapia nie pomoze, tylko operacja mi została i to szybko bo niedługo zaczną obumierać uciskane nerwy i paraliż od pasa w dół... :(

[ Dodano: 2008-05-17, 15:19 ]
tak więc operacja w Łodzi, w lipcu, a potem półtora miesiąca bez siedzenia, tylko na leżąco lub stojąco, zero grzebania w samochodach, koniec z rajdami.. szkoda gadać
Awatar użytkownika
deutschmeister
Posty: 12
Rejestracja: 2008-04-20, 13:40
Lokalizacja: Festung Krakau

Post autor: deutschmeister »

Uszy do góry! Mojej zonie wypadł dysk w czasie ciąży i żyje :) Nawet ma się bardzo dobrze :-P W razie czego mogę pomóc potem w załatwieniu dobrej rehabilitacji w ORNR w Krzeszowicach pod Krakowem.
ODPOWIEDZ