Czy Opony I Felgi Od Zuka do SYRENKI Pasuja?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Mikołaj Poznań
Posty: 1
Rejestracja: 2005-06-23, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Czy Opony I Felgi Od Zuka do SYRENKI Pasuja?

Post autor: Mikołaj Poznań »

Witam mam problem chce zakupic syrenke ale ona ma opony i felgi zlom czy pasuja felgi z oponami od ZUKA>?Pozdro Mikołaj z Poznania
Mikołaj
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Felgi w Syrenie są 15" a w Żuku 16" więc to pierwsza różnica, a druga to całkowita średnica koła z oponą. Stosując felgi z Żuka musiałbyś szukać opon niskoprofilowych. 16-tki trudniej trafić i są droższe. Poza tym opony przeznaczone do Żuka są oponami o zwiększonej nośności.
Musiałbyś się zorientować które opony mogą Ci skombinować w jakiejś wulkanizacji i wtedy dobrać felgi. Felgi do Syreny jeśli nie nadają się do odnowienia to poszukaj używanych - np. daj ogłoszenie na forum.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jeżeli to syrena 100, to pasują :D

W nowszych modelach syreny koła są 15 calowe, a Żuczek ma 16

Pozdawiam
Awatar użytkownika
bubski
-#Junior
-#Junior
Posty: 106
Rejestracja: 2005-06-30, 18:27
Lokalizacja: Michigan

Post autor: bubski »

Jeden cal srednicy nie powinien nic szkodzic.
Pytanie czy te fajne kolpaki beda pasowac, w nich caly urok.

(mialem 16-stki a teraz mam 18-stki) Wiem wiem, nie to auto :roll:
taeda

Post autor: taeda »

Koła "warszawowskie" ==16 normalnie pasują, ale jeśli skarpeta ma stare resory to obciera opona o błotnik na zakrętach.
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

i rozprezacz przy skrecie w lewo
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
cypek

Post autor: cypek »

Ja rowniez poszukuje jakiegos zamiennika
opony od tarpana to rowniez 15 jedyny problem to szerokosc 185 a nie 155 u mnie juz przy orginalnych obcieraja przy skrecie o tlumik wiec szukam dalej pozatym w garbusach byly identyczen wymiarowo 155x15 lecz znalazlem kiedys tylko michelin za 350 zl sztuka
janosik

Post autor: janosik »

Witam,czy mógłby mi ktoś podać rozstaw śrub w feldze?
inzynier

Post autor: inzynier »

Jest 5 srub na srednicy 5.5 cala czyli 139.7mm
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

Sorki że wracam do tematu ale... dziś wychodząc z Castoramy spojrzałem na przyczepę Neptun Gama Heavy (siakoś tak tak tam pisało) i uwagę zwróciły mi koła tejże przyczepy. A mianowicie była to felga 14 (oznaczenie miała 14s197) i opona na której pisało 185 r 14c, ale nie było wysokości tej oponki( nie zmierzyłem mająć miarę w ręku :klnie ). Zmierzyłem miarką rozstaw śrub od osi felgi i było to około70 mm, rozstaw między śrubami to było około 82-4 mm. Wydaje mi się że rozstaw śrub pasuje do Syrenki, także taka 14 by może pasowała. Wiem, wiem, 185 jest przecież za szeroka, ale znalazłem taka oponkę: http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea ... e=99999999
ta pierwsza firmy Mabor.
JEŚLI by to pasowało to furka wiadomo była trochę bliżej gleby ale czy to nie jakaś alternatywa na przyszłość?
Proszę jak zwykle o wyrozumiałość i ewentualną weryfikację danych które tu zawarłem (mogę się mylić).
105B
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Do syreny najlepiej pasują opony/felgi od syreny.
tyle
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

aha no i było 5 śrub

[ Dodano: 2007-01-09, 22:59 ]
wiem, wiem ale ciężko z oponami
105B
Awatar użytkownika
dzik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-12-04, 13:50
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: dzik »

do syreny 100 i pierwszych 101 pasują felgi 16 ale są one węższe niz miałą warszawa czy żuk!
I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

105B
dawid_a
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-05, 08:55
Lokalizacja: płn Polska

Post autor: dawid_a »

Odgrzebię temat i podpytam tutaj.
Oś od syrenki w przyczepce typu SAM, opony strasznie drogie a czas wymienić. Walają się natomiast 165/70/r14.
Pytanie - od czego będzie pasowała felga na piastę od syrenki (tak aby tanio kupić) i założyć oponki 14 cali.
ODPOWIEDZ