Syrena 101

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
pavulon
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 254
Rejestracja: 2006-05-20, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pavulon »

Kolega chyba albo wypil sobie cos pod święta :grinser :piwo albo ktoś sobie zażartował z jego profilu :P bo raczej sam takiego belkotu by nie napisal :lol:


A i gratuluje Sarny, bo chyba tego nie robiłem :piwo: No kolego, taki okaz...fiu fiu... Mam nadzieje że kiedyś ją zobacze na Warszawskiej drodze :majk

Pozdr i wesolych świąt :piwo: :faja
..."kup SYRENKE, SYRENKA będzie twoim wiernym przyjacielem...":)
Awatar użytkownika
Lizard
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2007-02-10, 12:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizard »

To był inteligenty dowcip, jak sądzę
PF 126p '85
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Co do małej Glinki to okazuje się że ja mam wydanie drugie. Napisali że w drugim jest to samo co w pierwszym o 101, 102, 103 plus dodane wiadomości o 104. Sprawdziłem i faktycznie są tam dane i rysunki dotyczące najstarszych modeli. Co do dużej Glinki to mam tylko najnowsze wydanie 9 (drukowane w ZSRR) i tam już nic nie ma o 101.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Harcerz
-#Junior
-#Junior
Posty: 110
Rejestracja: 2007-12-22, 08:23
Lokalizacja: w-wa Bemowo

Post autor: Harcerz »

Gieroy pisze:Co do małej Glinki to okazuje się że ja mam wydanie drugie. Napisali że w drugim jest to samo co w pierwszym o 101, 102, 103 plus dodane wiadomości o 104. Sprawdziłem i faktycznie są tam dane i rysunki dotyczące najstarszych modeli. Co do dużej Glinki to mam tylko najnowsze wydanie 9 (drukowane w ZSRR) i tam już nic nie ma o 101.
..uśmiecham się !...po Sylwku może bym wdepnął for you i poczytał trochę?... :lol:

A Maet0...szukam wszystkiego aby zapoznać się dokładnie coi jak! Nie miałem nigdydo czynienia z tymi wozami, silnikami wiec jest to nowosć...a teoria jest ważna..no nide zawsze najważniejsza ale! ...co bym nie popsuł Syrenki przy pracach... :grinser
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

harcerzu mam ksiazke do elektryki do 101
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Harcerz
-#Junior
-#Junior
Posty: 110
Rejestracja: 2007-12-22, 08:23
Lokalizacja: w-wa Bemowo

Post autor: Harcerz »

...normalnie jestem w szoku jak to przez interek można wszystko dograć! Dzięki wszystkim za odzew...mam nadzieję że za jakiś czas "obryty" teorią ruszę na podbój praktyczny SYRENKI!...

...w piątek dalsza eksploracja garażu...tym razem zagłebię się do bagażnika i pod samochód...o ile uda mi się w tym bałaganiku twórczym wciśnąc pod nią! .. :lol: ...szczypiorkiem to nie jestem jak mi to powiedział kumpel z Olesna...ale może się uda!
...z tego co się uda zrobic fotki zapodam!!!...

... :lol: :ok3

[ Dodano: 2008-01-04, 09:52 ]
...po "kniżki" do wszystkich się zgłoszę...DZIĘKI! :lol:

...a teraz kilka zdjątek z ponownego zagłębienia się w czeluściach historii z lat 60'...
Tym razem znalazłem rzeczy pierwszej pomocy kierowcy czyli apteczkę i ksiażkę poradnik!...
Pomyslałem nawet ze warto pokazać światu zdjęcia z tej ksiażki więc w najbliższym czasie założę watek pt.: Jedź ostrożnie - ze zdjatkami i poradami własnie z tej ksiażki!...

A apteczka...zostaje w oryginale...to się zdziwią policjanci w razie kontroli :> (...a dodatkowo będę woził "normalną" apteczkę)...

[ Dodano: 2008-01-04, 09:55 ]
...i jeszcze kilka zdjatek...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syrena-101
-#Junior
-#Junior
Posty: 116
Rejestracja: 2006-07-06, 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post autor: syrena-101 »

Fajna Syrenaka, jaki ma przebieg?
Rok z dokładnością +-1 w oryginale to rok nabity na tabliczce znamionowej silnika widocznej z przodu, o ile silnik jest oryginalny. A może odczytałeś już nr nadwozia i wiesz jaki to rocznik? Wygląda na 1960r.
Awatar użytkownika
Harcerz
-#Junior
-#Junior
Posty: 110
Rejestracja: 2007-12-22, 08:23
Lokalizacja: w-wa Bemowo

Post autor: Harcerz »

...na liczniku ma wyjechane 60 000 tys. Co do numerów i tabliczki to jeszcze trochę...nim się przecisnę i dokopię! Co do roku to wydaje mi się że 101 "klepano" od 1961! ... :)
Awatar użytkownika
syrena-101
-#Junior
-#Junior
Posty: 116
Rejestracja: 2006-07-06, 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post autor: syrena-101 »

wg danych fabrycznych:
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 5&start=45
od 1960 i ta wygląda na taki egzemplarz.
Jak na ten przebieg to wygląda nieźle.

[ Dodano: 2008-01-11, 08:41 ]
przepraszam pomyliłem linki, to właściwy:
http://www.syrena.nekla.pl/historia/index.php
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

dobrze że kolega z Warszawy :)
ja też mam podobną, orginalną apteczke w metalowym pudełku ale niestety chyba do środka dostało sie kilka kropek wody i nie jest w takim dobrym stanie jej zawartość (moge pokazać na paradzie wośpu)

szczęście szczęściem ale ile pracy, poświęcenia i cierpliwości to kosztuje :P
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

...nic sobie nie dam uciąć :wink: , ale myślę że po podpompowaniu paliwa ta syrena odpali od "pierwszego". Moja warszawa tak zapaliła po ponad 15latach stania. To dobre wozy były :ok3


Zaraz...zaraz :???: tylko chyba 101 nie miała pompki paliwa.... :???:
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Wydaje mi sie, że tylko 100 nie miały pompy.
syrena to nie samochód.
walus90.pl
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 76
Rejestracja: 2007-06-07, 18:08
Lokalizacja: Kazala Stara

Post autor: walus90.pl »

Master?????
kto śpiewa i jaki ma tytuł piosenka w Twoim filmiku???? chodzi mi o tą starszą piosenke.. czy to nie jest czasem Czesław Niemen???
nie uważałeś jak robisz to rób jak uważasz !!! ;P
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

walus90.pl pisze:Master?????
kto śpiewa i jaki ma tytuł piosenka w Twoim filmiku???? chodzi mi o tą starszą piosenke.. czy to nie jest czasem Czesław Niemen???
lil jon?;]

to śpiewa Czesław Niemen, a raczej śpiewał.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
klysek1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 401
Rejestracja: 2007-05-06, 10:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klysek1 »

Harcerz pisze:A apteczka...zostaje w oryginale...to się zdziwią policjanci w razie kontroli :>
apteczka nie jest obowiązkowa, więc nikt nie będzie jej sprawdzał :P chyba, że sam im pokażesz :P
Zablokowany