Elektroniczny zapłon - jazdy próbne

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Sir, proszę nie udostępniaj dokumentacji zapłonu. Jest duża ilość ludzi na tym forum, których z pewnością przerośnie zbudowanie takiego cuda samemu (sam do nich należę) więc i tak zmuszeni będziemy my wszyscy nieumiałki do dania komuś zarobić, aby taki sprawny zapłon mieć. Dla czego ktoś miałby czerpać profity z lat Twojej pracy?. Po stokroć wolałbym zlecić Tobie wykonanie takiego zapłonu a niżeli jakiemuś przedsiębiorczemu userowi.
Znając dobrze moje umiejętności elektroniczne może co najwyżej dałbym radę to wszystko polutować, jeśli instrukcja rozpisana by była w sposób zrozumiały dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym 😁
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Kozichwost pisze:Sir, proszę nie udostępniaj dokumentacji zapłonu. 😁
a może lepiej aby ktoś zaczął to produkować? poza polutowaniem, jeszcze trzeba zaprogramowac procesor
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

To byłoby najlepsze, jakby ten zapłon wreszcie można było użytkować, jednak dla czego miałby produkować go kto inny niż twórca?
qkiz
Posty: 22
Rejestracja: 2007-04-08, 11:12
Lokalizacja: Bydgoszcz Sienno
Kontakt:

Post autor: qkiz »

Kozichwost pisze:dla czego miałby produkować go kto inny niż twórca?
Może po to, żeby było TANIEJ?

Nie łapię tej dyskusji. Koleś wymyślił patent, chce go dać wszystkim za darmo, a tu jakiś opór?! Jak można wpaść na pomysł, żeby PROSIĆ twórcę o nie rozdawanie projektu w taki sposób, w jaki to sobie SAM TWÓRCA wymyślił? Czy to nie jest sprawa TWÓRCY? Jak będzie chciał, to sprzeda Mercedesowi, a jak będzie chciał, to zniszczy / spali / zmieli - JEGO SPRAWA!
Jeśli już o coś prosić, to właśnie, żeby rozdał za darmo!

Absurd. Albo... żart - jeśli tak, to przyznam niezły ;)
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sir »

Panowie, spokojnie. :piwo:

Mi chodzi głównie oto, że nie jestem przekonany do pchania się w produkowanie tego zapłonu i jego sprzedaż.

Z jednej strony zarobić na tym nie zarobię, chyba że bym sprzedawał "za pińćset", ale wtedy nikt nie kupi -- to raz.

Z drugiej strony to wytwór rzemieślniczy i w dodatku nadal prototyp. Wyobraźcie sobie taką na-ten-przykład sytuaNcje:

Jedzie sobie jedzie ziomek z tym moim zapłonem autostradą i zaczyna wyprzedzać rząd aut bo się 'fajnie' jedzie i w ogóle. Nagle w połowie wyprzedzania gaśnie silnik (dajmy na to złośliwość rzeczy martwych, no upaliło się coś, w końcu elektronika -- odpuśćmy sobie pytanie co i dlaczego). Za nim rząd aut również wyprzedzających, po prawej rząd aut ciężarowych -- nie ma gdzie uciec, gdzie zjechać. Kaplica. A tu skarpeta z elektronikiem nagle zwalnia -- idealne warunki do wypadku i problemów.

Wiem wiem, to syrena -- zawsze się może coś zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie, ale... teraz co -- ziom ma pretensje, bo kupił ode mnie ten zapłon -- dajmy na to -- za "pińćset" a teraz tu auto skasowane tu ten i tamten poszkodowany bo mu zapłon padł, dodajmy mojej konstrukcji. Pretensje, narzekania -- "nie zakładałby sir-owego zapłonu to by nadal jeździł" ;) W dodatku kolejne 3 osoby też jeżdżą z tym zapłonem i chcą zwrócić, bo może "paść".

Rozumiecie teraz? :) To już wolę dać schematy i oprogramowanie niech sobie ktoś to na własną odpowiedzialność zrobi, albo da komuś do zrobienia żeby ew. później pretensje mieć do niego :devil3

To że wpakowałem sporo pieniądza i czasu na kolejne prototypy... mi się raczej nie wróci.
km nawinięte na licznik | 2023: 22km (stan na 09.04.2023) | 2022: 7806km | 2021: 8580km | 2020: 4797km | 2019: 9730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

sir strasznie czarny scenariusz przedstawiłeś :) Aczkolwiek ten akapit o Syrenie wyprzedzając na autostradzie rząd aut przypadł mi do gustu :ok3
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

W elektronicznych zapłonach jedyne co może im zaszkodzić to temperatura. Jeśli zastosowane będą elementy które ją tolerują nic nie ma prawa się stać.
Reasumując - ja chcę ten zapłon, wiedząc, że to prototyp i wyrób rzemieślniczy że wszystkimi tego konsekwencjami. Jeśli nie będę miał Twojego zapłonu, pozostanie mi skonstruowanie bezstykowego na bazie 3 czujników halla i 3 modułów z golfa II. Bezstykkwego że stałym wyprzedzeniem, ale zawsze lepsze to niż platyny...
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Kozichwost pisze: Reasumując - ja chcę ten zapłon, wiedząc, że to prototyp i wyrób rzemieślniczy że wszystkimi tego konsekwencjami. Jeśli nie będę miał Twojego zapłonu, pozostanie mi skonstruowanie bezstykowego na bazie 3 czujników halla i 3 modułów z golfa II. Bezstykkwego że stałym wyprzedzeniem, ale zawsze lepsze to niż platyny...

Tu w linku jest elektroniczny współczesny z warba 353 2T z stałym wyprzedzeniem.

można szybko dostosować. ja na takim śmigam

http://www.ebay.ie/itm/Elektronische-Ko ... 2355234185
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Dobra opcja - dziękuję. Panie *SIR - nie było nam jeszcze dane się spotkać - mam kontakt z człowiekiem produkującym. Bardzo dobrej jakości zapłony do jaw cezet itp. Może Janek będzie zainteresowany pociągnięciem tematu zapłonu, bo szkoda, aby tyle pracy, prób i testów skończyło się na jednym jedynym egzemplarzu
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Wszystko zależy od ceny, ale jak była by przystępna to ja też był bym zainteresowany zakupem.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

biorąc pod uwagę, że elektronik do wsk kosztuje 300zł i idzie jak świeże bułeczki, obawiam się, że pińcet jest jak najbardziej realną ceną sir. Do jawy kosztuje 900zł...
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Pincet to ja dziś bez zająkniecia płacę z pocałowaniem ręki :grinser
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

To ja 500 wolę inaczej spożytkować do syreny.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Do jawy 900 kosztuje nie tylko zapłon ale całe prądy. Wywalasz alternator zakładasz cdi.
Bardzo dobry zapłon do jawy made in zakopane kosztuje 200. Co do ceny zapłonu do syreny - się nie wypowiadam. Sami ustaliliście sobie cenę i robicie już prawie dopisywajkę a twórca siedzi cicho.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

sir pisze:Rozumiecie teraz? :) To już wolę dać schematy i oprogramowanie niech sobie ktoś to na własną odpowiedzialność zrobi, albo da komuś do zrobienia żeby ew. później pretensje mieć do niego
Z jednej strony racja, z drugiej nie do końca.
Kwestia charakteru kLiJeNta. A wiadomo, że tępych roszczeniowców nie brakuje . .
Niestety.
ODPOWIEDZ