Syrena 101 z silnikiem VW z tyłu

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

to był ten zuy faszysta!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

a to są i dobrzy ?
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

KAZIO_ pisze:a to są i dobrzy ?
Z wiesci krazacych po Polsce to nie ma :smiech Gdziekolwiek tylko pojawia sie te lobuzy to zaraz probuja podkupywac od Polskiego chlopa autka bedace do dostania za grosze :devil3
Tydzien temu jak sie zesmy umawiali to oczywicie maszyna za tysiaca byla ale paaaanie tutaj Niemiec :helm byl i 5.000 eUro mi daje :zdziwko
To jakas zmowa czy co???
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Plewka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-17, 16:59
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Plewka »

z tego co zauważam to coraz więcej niemców przyjeżdża do polskich blacharzy robić renowacje, sam stałem się obiektem zainteresowania ale ze względu na to że przy aucie robił już inny restaurator a ja miałem poprawiać po nim to odmówiłem
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Co do samochodu ze zdjec to niewydaje mi sie, zeby to byla 101- patrz listwy boczne. Z tego co wiem w 101 byly tylko listwy progowe i to miedzy innymi odroznialo ja od Syreny 100. Listwy [ale w innym ksztalcie] wystepowaly tylko jesli samochod byl w dwukolorowym malowaniu ale osobiscie takiego nie widzialem :lol:
Czasami to zazdroszcze moim rodzicom, ze urodzili sie w roku 60 :ok3
Natomiast listwy na fotce sa listwami ewidentnie typu 102/103. Jak 63 rok to na stotrojke i to do tego jeszcze przerobiona cgyba troche za wczesnie a wiec obstawiam, ze to moze byc jedna z pierwszych 102.
To tak w ramach sprostowania :devil3
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syrena-101
-#Junior
-#Junior
Posty: 116
Rejestracja: 2006-07-06, 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post autor: syrena-101 »

Jest to 101, a dlatego że ma szybkę uchylną w drzwiach o zakończeniu okrągłym, póżniejsze 101 takie jak np w muzeum techniki miały szybkę już jak 102 czyli zakończoną ostro.
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Myślę, że mógł to być motor z rozbitego Karmana - bywały takie w Polsce, lekarze i prawnicy takowe mieli. Prawdopodobnie na podwozie od vw wstawili budę skarpety i tyle. Rzemiosło, ale tuning ciekawy...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

papieju pisze:Myślę, że mógł to być motor z rozbitego Karmana - bywały takie w Polsce, lekarze i prawnicy takowe mieli. Prawdopodobnie na podwozie od vw wstawili budę skarpety i tyle. Rzemiosło, ale tuning ciekawy...
Wersja, ktora przedstawil papieju moze byc jak najbardziej prawdziwa. Watpie, zeby w latach 60 ktos wstawial do nowej Syreny silnik z KDF-a albo Kubelwagena- wiekszosc z tych samochodow, ktore jeszcze jezdzily w tych czasach bylo juz bardzo dobitych i poprzerabianych. Jesli jeszcze wziac pod uwage brak odpowiednich materialow eksploatacyjnych w czasach zaraz powojennych to nietrudno zrozumiec dlaczego lata 60 to czas gwaltownego zlomowania zabytkowych samochodow. Po prostu w wielu przypadkach nie dalo sie juz ich reanimowac. Musial to zrobic jakis niezly magik co mial dostep zarowno do silnika/podwozia VW w dobrej kondycji no i do prawie nowej Syreny z powiedzmy zatartym silnikiem. Zarowno to i to nie bylo w tamtych czasach takie tanie, patrzac na dzisiejsze warunki to na pewno sam zakup materialow pod przerobki wynioslby go spokojnie z 10-15 tysiakow. Poza tym przygotowanie budy Syreny, zaslepienie niepotrzebnych otworow na przegrodzie czolowej, zrobienie szczelnej komory na bagaznik z przodu...
Szkoda, ze juz wlasciwie nigdy raczej sie nie dowiemy, kto zrobil to autko i z czego dokladnie powstalo. Scenariusz byl pewnie standardowy- pojezdzila pewnie normalnie do polowy lat 70, pozniej trafila gdzies na wies gdzie silnik VW zostal szybko zarzniety i zostala pocieta :cry:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syrena-101
-#Junior
-#Junior
Posty: 116
Rejestracja: 2006-07-06, 12:41
Lokalizacja: Będzin

Post autor: syrena-101 »

Akurat piszą, że wykonał ją Marian Mordwiński, mechanik z nadleśnictwa w Chyloni i wycenił na 70 tys zł (gazeta Motor kosztowała 3zł) i wystawił na giełdzie w Gdyni.
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

syrena-101 pisze:Akurat piszą, że wykonał ją Marian Mordwiński, mechanik z nadleśnictwa w Chyloni i wycenił na 70 tys zł (gazeta Motor kosztowała 3zł) i wystawił na giełdzie w Gdyni.


To kto ma najbliżej do warsztatu pana Mariana :> Ciekawa misja do wykonania, na 100% ktoś w tej miejscowości będzie coś wiedział, lub chociaż słyszał o takim wynalazku :grinser
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

trzeba uderzyc do Kemi zeby zbadala sprawe:D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

hehehe, no sereniarz(atom1), ma racje mam tam "rzut beretem", ale nadleśnictwo w Chyloni (nawiasem mówiąc Chylonia to dzielnica Gdyni, a nie odrębna miejscowość) zostało jakoś w latach 90tych przeniesione i mocno zmodernizowane, wątpię żeby któryś z obecnych leśników coś wiedział, tym bardziej, że biurokracja dotarła i tam, więc nie jest to zwykła budka w lesie, tylko normalny urząd :/ i nie bardzo będzie do kogo uderzyć w tej sprawie... jak znajdę chwilę to zapytam o pana Mariana może się czegoś dowiem...
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

No ale jak znamy miejscowosc i jeszcze nazwisko konstruktora to na bank musi sie ktos znalezc, co bedzie cos na ten temat wiedzial :>
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

zauważ tylko że od tamtego czasu minęło 40 lat... obiektywnie patrząc myślę że szanse na znalezienie twórcy tej syreny są małe... tym bardziej że nawet cała obsada nadleśnictwa już napewno się zmieniła... ciężko będzie :/
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Kemi, wierzymy w Ciebie:)
I w pana Mariana, że jeszcze żyje
syrena to nie samochód.
ODPOWIEDZ