Lakierowanie nadwozi...

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Lakierowanie nadwozi...

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
W tym poscie pragne poruszyc problem lakierowania nadwozi Syrenek, temat od dluzszego czasu wzbudza spore kontrowersje a wiec moze od razu przejde do rzeczy.
Moim zdaniem trzeba Syrenki lakierowac na kolory jak najbrdziej oryginalne, czyli pobrac komputerowo fabryczny odcien z jakiejs jak najmniej narazonej na slonce czesci np. z wnetrza, albo scianki za tylnym oparciem i na taki kolor wlasnie malowac. Syrenka jest najpiekniejsza w swojej prostocie tak naprawde i jakies czerwone czy metaliki nie robia na mnie ZADNEGO wrazenia.
Z tego, co wiem to Syreny byly fabrycznie w nastepujacych kolorach:
104:
- jasno niebieski (szybko blaknacy w zetknieciu ze sloncem na prawie bialy, podobnie zreszta jak kierunkowskazy stoczworek, co widac porownujac odcienie we wnetrzu i na nadwoziu)
- bialy
- berzowy
- mocno szary i jasno szary
105/105L:
- zolty
- pelny zolty wpadajacy prawie w pomaranczowy
- szary
- bialy
- kosc sloniowa
- kawa z mlekiem (jasno berzowy)
Pierwsze Syreny 105 i 105L do roku ok. 75-76 byly takze czesto w kolorze stalowo- niebieskim podobnym do stosowanego w 104 i WSM 105. Pierwsze 105LUX z przelomu 74/75 byly dosc czesto w kolorze pelnym zoltym, takim wpadajacym prawie w jasny pomaranczowy, mozna latwo poznac z ktorego to roku egzemplarze po lusterku wewnetrznym szarym starego typu i chromowanej kracie wlotu powietrza ze 104.
Bosto:
- szary
- bialy
R20/R20L:
- jasno niebieski
- berzowy
- szary
- bialy
Osobiscie marze o komputerowym odtworzeniu wszystkich odcieni jakie kiedykolwiek znajdowaly sie w produkcji Syreny od roku 72 do 83 czyli do zakonczenia produkcji, takze jesli ktos dysponuje jakimis dokladnymi, katalogowymi numerami lub nazwami odcieni to prosze o kontakt.

Pozdrawiam 8)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
inżynier (nie Glinka)

Post autor: inżynier (nie Glinka) »

Moim fachowym zdaniem oryginalne kolory to totalne badziewie. Trzeba Syreny malować na takie kolory których jeszcze świat nie widział. A już szczytem elegancji są dwu-kolorowe, jasny dach i jakiś ciemny dół.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Fiszki z numerami lakierów są wszędzie tam, gdzie dorabia się lakiery. Czyli w firmach sprzedających lakiery oraz wielu lakierniach.

Po drugie, ktoś ma takie fiszki i zgadnij kto. ;D

Po trzecie Syreny, Maluchy i kredensy były lakierowane syntetykiem. To znaczny postęp w stosunku do wcześniejszych lakierów, ALE - syntetyk płowieje, i nie da się go spolerować. Jakieś kilkanaście lat temu zastanawiałem się, dlaczego polskie samochody wyglądają tak brzydko przy zachodnich. Nawet jeśli obydwa są czerwone, lakier malucha wyglądał gorzej niż lakier audi. Po prostu nasi stosowali syntetyk. Druga wada syntetyku to znaczny czas schnięcia, liczony w dniach. Lakier pod wpływem ciepła mięknie....Jest na to sposób, czyli użycie katalizatora, lecz mimo to nie spolerujesz samochodu za kilka lat. Chcesz mieć spokój? Machnij auto akrylem.

Po czwarte, i tu zgadzam się z poprzednikiem, oryginalne lakiery mają nudny wygląd. Może dorobienie ich odpowiedników w akrylu nadałoby kolorom nieco blasku... No i skromna paleta samych barw, nie byłoby czego oglądać na zlotach - tuzin niebieskich, tuzin żółtych, itd...

Dla swojej srutki już wybrałem lakier. Kolor zbliżony do oryginału ale nie z oryginalnej palety, w akrylu. Może kiedyś sami zobaczycie. ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Właśnie juz nieraz słyszałem że Syreny w oryginalnych kolorach są nieładne i na zlotach jest nudno jak wszystkie sa takie same. Moze i tak, ale moim zdaniem Kierowca ma całkowitą racje. Syrenki w oryginalnych kolorach są najpiękniejsze!! :wink: :D No chyba ze ktos sie napalił na jakiś nedzny "tjunink" o lepiej niech sie wyszaleje i pomaluje Syrene na jakais egzotico kolorek i sprawa załatwiona :wink:
Mateusz

Post autor: Mateusz »

osobiscie jestem zwolennikiem kolorow standardowych, to jak to slusznie zauwazyl Cobra, kolor syreny jest kwestia gustu, a o gustach sie nie rozmawia.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Maateusz pisze:Właśnie juz nieraz słyszałem że Syreny w oryginalnych kolorach są nieładne i na zlotach jest nudno jak wszystkie sa takie same.
Może nie są nie ładne ale właśnie co druga jest w fabrycznym kolorze :!:
Dlatego swoją właśnie maluje na jasny niebieski kolorek i nie uważam aby to był "tjunink" :!: :!:
A już szczytem elegancji są dwu-kolorowe, jasny dach i jakiś ciemny dół.
Myślałem równierz o tym ale do 105L to jakoś nie pasuje .......... i dlatego będzie jednokolorowa :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Lajer ja nie twierdze w żadnym wypadku że pomalowanie Syreny na fajny kolor to jest "tjunink" :!: :!: :!: Chodziło mi o to że jeśli ktos chce żeby jego Królowa wyrożniała się spośród innych to niech lepiej pomaluje ją na jakiś fajny kolorek niż żeby robił "tjunink" :wink: :idea:
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Noooo i tu się z Tobą zgodzę :!: :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
bubski

Post autor: bubski »

Gdybym mial Syrenke to by byl aCzarna + nowy chrom na zderzaku i kolpakach.
Tak zwany "zewnetrzny tuning" syrenki jest idiotyczny. Nic mnie tak nie smuci jak Syrenka na aluminiowych 18 stkach, skrzydlem z tylu i oblepiona jakimis nalepkami.
mateusz

Post autor: mateusz »

tak, brakuje tylko naklejki nike na cala tylna szybe:>
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

bubski pisze:Gdybym mial Syrenke to by byl aCzarna + nowy chrom na zderzaku i kolpakach
Syrenki w ciemnych kolorach źle wyglądają :!: Najładniej wyglądają w jasnych barwach :D A co do chromów to ostatnio odebrałem swoje ramki i popielniczke i powiem ci szczerze że zderzaka nie dal bym pochromować :? Ramka atrapy wygląda przepieknie i cała reszta też ale za to cena już nie jest taka super :? Udało mi się za to "wydębić" wypolerowanie listew bocznych za darmo :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
DAN-CTT

Post autor: DAN-CTT »

Jeśli możesz to podaj cenę chromowania tych elementów.
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

czy 104 też były malowane dwukolorowo?
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

DAN-CTT pisze:Jeśli możesz to podaj cenę chromowania tych elementów.
Sama atrapa to 200 zł :? Ramka na kierunkowskaz to 20 zł, są dwie więc 2 x 20 zł + popielniczka kolejne 20 zł :? :? Dlatego wcześniej napisałem że jak bym miał zdeżak chromować to chyba by to przeroslo wartość auta :wink: :wink: :wink: :wink:

Kaa pisze:czy 104 też były malowane dwukolorowo?
Z tego co wiem to nie były, były jednokolorowe :!:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Komar

Post autor: Komar »

A mam takie pytanko, jak sie ma stare chromy które w jednych miejscach odchodzą jak cholera, a w innych sie nawet trzymają, to jak sie chce element pochromować to trzeba stare chromy ździerać ?? Czy to zrobią mechanicy którzy chromuja ?? Dzięki za odp. :lol:
ODPOWIEDZ