Cała historia mojej syreny 105 z 1972 roku

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

pomysłow na poszerzenie jest kilka, tak jak napisaleś. mozna znależć nawet reperaturkę błotnika od innego auta i dopasować. laminat, czemu nie. zabawy trochę, od smrodu żywicy fajne efekty-można zobaczyć nawet smoka jak się za dużo nawąchasz :faja . jest też taki sposób jak opisany w tym linku: http://www.renowacja-nadwozia.prv.pl/ wejdź w artukuły. ale jest trochę za dużo jak na mój gust kombinacji alpejskich w tej akurat metodzie. w sumie w każdej jest. cóż wszystko zalezy od twych chęci, CZASU i sprzętu jaki posiadasz. koszta niewielkie.pozdro :piwo:

[ Dodano: 2007-11-25, 08:09 ]
a może jeszcze poszerzenie w stylu tej m3 o_O . spójrz na kształt tylniego błotnika jak płynnie jest poszerzony, jak prosto. to oczywiście extremum ale też jakiś pomysł. wszystko zalezy od Ciebie. :devil3

[ Dodano: 2007-11-25, 08:10 ]
link: http://www.autogaleria.pl/tapety/img/bm ... 6_01_s.jpg

[ Dodano: 2007-11-25, 08:12 ]
nie wchodzi zdjęcie mi z tego linku, moze z tego wejdzie: http://www.autogaleria.pl/tapety/bmw.php?page=7 zdjęcie z 31 maja 2005
105B
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Tocz... i właśnie o coś takiego mi chodzi :D przykład kaszlaka odpada bo tył by nie był podobny do przodu, kiedyś gdzieś na stronie widziałem czarną matową podobnie zrobioną przy zachowaniu oryginalnej linii i ładnie to nie wyglądało więc odpada jak robić to po całości czyli podobne jak w M3 :D
Raczej będę się bawił w laminacie ale jak to sam za dobrze nie wiem, jeszcze nim się nigdy nie bawiłem, nie wiem nawet jakie są koszta :/ wpadł mi pomysł nakładania warstw, które później ładnie do prostej linii by się wyprowadziło szpachlą itp
Szybko zrobiłem to w paincie bardzo niedbale ale widać o co mi chodzi :D
Obrazek
bardzo bym chciał aby tylnie miały linie taką samą jak przednie ale to już aż tak wielki kłopot by nie był gdybym bawił się w laminacie, po wyschnięciu bym się dopadł do szlifierki i nadmiaru od wewnętrznej strony się pozbył, za dużo tez tego nie może być bo po paru km mi odpadnie :D . Można tez zrobić jakieś mocowania pod błotniki nadkole wyciąć włożyć felgę i matę od razu wyprofilować tak jak mi pasuje, coś teraz nie mam wizji :lol: więc tak jak pisałem każda rada mi się przyda.

Tomasz, syreny z błotnikami tak mają :D prosta syrena to już nie oryginalna syrena :ok3
Jak masz jakieś zdjęcia z ta rurą to możesz mi podesłać na PW
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

właśnie sobie tak myślałem że prościej by było zrobić to na metalowych błotnikach dospawując do orginalnych żadanego kształtu a potem (bądź nawet na początku) odcięcie orginalnego rantu. prosto, szybko i bez problemu. do laminatów byś musiał zrobić formę (kopyto) na której dopiero byś musiał oklejać kolejne warstwy żywicy. cztery formy bo na każdy błotnik. dla wzmocnienia laminatu można dać między warstwę siateczkę matalową ( nierdzewną oczywiście) wzmocni to znacząco żadany kształt. problem to jest Ci powiem. czasochłonne. prościej metal błotnik + migomat. koszt podobny , bo maty i żywicy też parę metrów i kilogramów pójdzie. zrób z blachy i dospawaj, taka moja rada.
105B
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Kurcze gdzieś po necie na stronie trabanciarskiej był opis poszerzania nadkoli ze zdjęciami, al e nie mogę znaleźć. Mniej więcej polega to na tym, że musisz naciąć rant błotnika pionowo, później odpowiednio dogiąć odstające kawałki, zespawać i jest poszerzenie. Rysunek machnę w wolnej chwili, żeby w ogóle ktokolwiek wiedział o co mi chodzi.
Pozdr
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Haker
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2007-11-11, 21:20
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Haker »

Nie wiem czemu wydaję mi się że te fely aluminiowe są mniejsze od oryginalnych... :zdziwko :zdziwko :zdziwko :zdziwko :zdziwko :zdziwko :zdziwko :zdziwko
Ostatnio zmieniony 2007-11-29, 13:38 przez Haker, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Mateusz ja chyba wiem o co ci chodzi, ale jak znajdziesz czas to możesz narysować :D
Haker felgi to 15” wydają się mniejsze przez niski profil opony 195/45 :ok3
Awatar użytkownika
Haker
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2007-11-11, 21:20
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Haker »

Ostatnio zmieniony 2008-01-31, 11:49 przez Haker, łącznie zmieniany 2 razy.
FSO POLONEZ GLI
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Wystają ponieważ mają szerokość aż 8cali, na zdjęciu widać jakie są szerokie...

Obrazek

...felga oryginalna ma wymiary 4,5x15” a tą która posiadam 8x15” różnią się szerokością i oponami :ok3 jak chcesz to jutro zrobię zdjęcie z wymiarem opony i ci podeśle
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Próbowałem coś wymodzić w paincie, ale nie jestem pewnien, czy dobrze to zoobrazuję- nie chce Ciebie wprowadzić w błąd. Najlepiej, żebyś zapytał się Niedźwiedzia (forum lowrider.pl) jak wygląda sprawa poszerzaniem, bo on ostatnio coś rzeźbił w warszawie.
pozdr
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Propozycją na poszerzenie Dinki było coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
PRL_Driver
Posty: 17
Rejestracja: 2007-10-02, 23:17
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: PRL_Driver »

Cześc Danek, Czym polerki dokonałeś? Ja potrzebuje zderzaki... w sumie Wszystko ;-)

pozdrawiam

:majk
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

PRL_Driver pisze:Cześc Danek, Czym polerki dokonałeś? Ja potrzebuje zderzaki... w sumie Wszystko ;-)

pozdrawiam

:majk
Wszystko robiłem ręcznie, czasami na wiertarkę założyłem flis, ale to jest do dupy, lepiej jest jak wykona się ręcznie jest bardziej dokładnie, fakt że dłużej ale według mnie lepiej, polerowałem pastą automax według mnie jest najlepsza, miałem pasty „tempo” „autosoul” „aluchrom” wszystkie sprawdziłem są do bani i z własnego doświadczenia mogę polecić „automax” dla mnie do tej pory jest najlepsza. Bardzo dobrze działa też na zderzaki i inne elementy chromowane, po przepolerowaniu wyglądają prawie jak nowe :D :D :D

Mam auto 6 lat i dopiero teraz zauważyłem że na kluczyku jest logo FSO :D

Obrazek

W aucie chwilo nic się nie zmienia waham się nad założeniem listw… tak wygląda teraz nic się nie zmieniło

Obrazek

Ale zmieniło się nieco pod maską nie jest to coś świetnego, ale lepiej niż było

Obrazek

Mój plan to ponowny remont, zrzucenie budy i pomalowania tego normalnie z dopieszczeniem każdego detalu : - ) zobaczymy jak będzie z czasem i $$$
Awatar użytkownika
Haker
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2007-11-11, 21:20
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Haker »

Bo ty masz jeszcze 105 z FSO...Nawet już to wcześniej napisałem. :helm :helm :helm
FSO POLONEZ GLI
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Danek__105 pisze:...Mój plan to ponowny remont, zrzucenie budy i pomalowania tego normalnie z dopieszczeniem każdego detalu : - ) zobaczymy jak będzie z czasem i $$$
Czekam na relacje. I najważniejsze, życzę dużo pieniędzy i czasu na remont.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
sadoxxl
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-03-16, 17:24
Lokalizacja: Sośno/Bydgoszcz

Post autor: sadoxxl »

a ja mam takie male pytanko : jak sie obniza syene?? :D
ODPOWIEDZ