Kilka pytań w sprawie ratowania Syrenki

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Kilka pytań w sprawie ratowania Syrenki

Post autor: hitman »

Witam

Mam taka sytuacje :

Podjołęm się ratowania syreny pewnej kwiaciarni w Gliwicach nie był to super samochód ale miał to coś postawiłem ją jakiś czas temu pod domem bo straciłem prace i musiałem zrezygnować z garażu.
Stała spokojnie kilka dni ale jakieś dupki w nocy zaczęli obdzierać ja z reklamy kwiaciarni wiec zacząłem z kolega na zminę w niej nocować bo nie miałem gdzie jej schować.
Pewnego dnia gdy poszedłem szukać pracy a kolega musiał pojechać do Krakowa było do niej włamanie zbili mi przednią szybę oraz tylnią i ukradli chłodnicę (za cholerę nie wiem po co im była).
W między czasie jak nad nią pracowałem straciła przegląd a teraz za kilka dni straci OC choć będę starł się je przedłużyć.
Właściciel tej kwiaciarni chce mi ja za symboliczna złotówkę sprzedać ale nie wiem jak teraz mam załatwić sprawę przerejestrowania jej na mnie proszę was o pomoc w wyjśnieniu tego jak załatwić rejestracje samochodu do remontu ??

Proszę to jest bardzo pilne

Julian Szychliński
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Wg mnie to: 1. Spisz umowe kupna-sprzedazy z wlascicielem kwiaciarni. 2. Zglos zakup samochodu w urzedzie skarbowym (chyba 14 dni jest na to, nie placisz za to zadnego podatku bo cena w umowie bedzie 1 zl). 3. Zaplac OC na swoje nazwisko (bo masz juz umowe), na numery rej. ktore sa na samochodzie. 4. Rob remont. 5. Jak zrobisz remont to musisz zrobic przeglad techniczny i pojsc do wydzialu komunikacji zeby przerejestrowac na siebie.

PS. Tak zalatwialem rejestracje mojej poprzedniej syreny.
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hitman »

Ona jest ubezpieczona i zostanie sprzedana z ubezpieczeniem
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

hitman pisze:Ona jest ubezpieczona i zostanie sprzedana z ubezpieczeniem
no ale sam napisalem w poprzednim poscie ze za kilka dni konczy jej sie ubezpieczenie a pozatym przy zarejestrowaniu jej potrzebujesz wykopiona polise oc ;)
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hitman »

No polise przedłużyli i ni ebedą z niej rezygnowacv bo mój koszt polisy to 930 zł a ich tylko 291 wiec poprostu sprzedadza ja z polisa tylko polise po zakupie musze przepisac na siebie oni sie jej nie zrzekna zebym nie musiał 1000 płacić
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

hitman pisze:bo mój koszt polisy to 930 zł
czyzby kolega mial zwyzke za wiek :?: i gdzie Cie tyle wynioslo oc jesli moge spytac :)
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hitman »

TAk tak zwyszka za wiek mam 20 lat a tyle mi w pzu pospiewali problem brzmi tak chocbym sobie miał żyły wypruć naprawie ten samochód bo tą syrenke sprzedał mój dziadek 15 lat temu a teraz ona jest zdewastowana i obawiam sie ze jedyny ratunekto zrobić z niej kabrio ale nie wiem jak sie dokładnie za to zabrać
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Tak jak napisał Marcin- spisz umowę kupna- sprzedaży, spisz na ok. 100-200 zł, bo obawiam sie, że urzędasy mogłby by się przyczepić do kwoty typu 1zł. Opłatę skarbową musisz tylko uiścić w przypadku, jeżeli umowa opiewa na sumę powyżej 1000zł. Chłodnicę Ci ukradli, bo na skupie złomu miedź chodzi za ładną kasę. Radzę Ci poprosić jakiegoś syreniarza z okolicy o pomoc(zdaje się Apatros jest z Twoich stron) i na pewno jakoś sobie poradzicie.
pozdrawiam i życzę powodzenia.
syrena to nie samochód.
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hitman »

Aparatos chyba wczoraj gdzieś na dłuższy czas wyjechał na razie moim priorytetem jest zdobycie garażu bo wolałbym żeby od września stała w garażu bo znajomy mówił ze 1 wrzesnia jak jej nie zabiorę to mi ją do sąsiada za płot zaiezie ( sąstad ma złomowisko )
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To jest rzeczywiście irytujące- jest gorzej niż w latach 90 nie można już spokojnie Syreny zostawić pod blokiem bo takie bezczelne gnoje w wieku 8-16 lat czy dresiarze od razu przyjmują, że "to pewnie już nie jeździ" i robią co się im podoba :klnie :klnie :x
Takim to tylko nogi z d... powyrywać i spieprzać póżniej zaszyć się gdzieś na Syberii bo nawet pały ich złapią na gorącym uczynku potrzymają jedną noc i wypuszczą, żeby znowu robili to samo :x "Mała szkodliwość czynu" się kłania. A komu to oceniać????
Ostatnio zmieniony 2021-01-17, 18:13 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Kiedys jak wyjechalem na wakacje to zostawilem opla kadetta kanciaka stylu za domem(bezczelnosc nie zna granic zeby sie wlamywac na teren prywatny ogrodzony)...Z wygladu byl jeszcze w miare Ladnie chodzil .Tyle ze nia mial oc przeg i podloga z przodu byla cakowicie zjedzona do tego stopnia ze siedzenie pasazera sie zapadlo..Zle byly spasowne tylne dzwi bo caly tyl byl na nowo wspawany..Chcialem go robic,choc z nudow.mialem dosc duzo czesci do kadetta.Jak przyjechzalem po ok 2 tyg z wakacji To mnie zmrozilo :F Przednia szybe UKRADLI?? zostawa tylko uszczelka..Reflektory przod wybili,ukradli akumulator,wylamali oba zamki,porysowali lakier..........Dowiedzialem sie kto to ale co??.Na policje nie bede chodzil,i tak nic nie zrobia :/ Coz olalem sprawe sprzedalem to auto...Dobrze ze to nie byla syrenka tylko stary kadett :ok3
hitman
Posty: 8
Rejestracja: 2007-05-11, 15:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hitman »

A oto zdjęcia tej nieszczęsnej syrenki,

Tylko nie mówcie, że sie jej nie uratuje bo jak większe wraki widziałem odratowane to ja moją dziadkową też uratuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

ratuj ratuj bo mysle ze kazda syrena jest warta ratowania :ok3 i ta wcale nie jest w takim tragicznym stanie :)
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Ta Syrenka nie wygląda aż tak źle :ok2 , lepiej odremontuj ją na oryginał i nie odcinaj dachu :grinser

Powracając do niszczenia samochodów, to z mojego Malucha pare razy kradziono tylne lampy lub boczne migacze. Ponad rok temu stał pod domem mniej używany bo wyjeżdżał może raz na tydzień, oczywiście musial ktoś odkręcić lewy klosz tylnej lampy. Później komuś chyba się nie spodobało, że zajmuje miejsce parkingowe pod blokiem (jest zbyt mała ilość miejsc w stosuknu do ilości samochodów) to specjalnie rozbił mi dla odmiany prawy klosz :klnie
Już nie pamiętam ile razy były kupowane nowe klosze, ale teraz je pomalowałem pod kolor nadwozia w jednym miejscu i jak narazie skończyło się :fire
Ostatnio zmieniony 2007-08-29, 21:55 przez Garbusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
KURU
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-01-21, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KURU »

dach sie wyklepie nie obcinaj go szkoda by bylo.
KOCHAM MOJE SYRENKI :*
ODPOWIEDZ