CZYM SIĘ RÓŻNIŁA 101 OD 105?

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

CZYM SIĘ RÓŻNIŁA 101 OD 105?

Post autor: szczurpreriowy »

CZYM SIĘ RÓŻNIŁA 101 OD 105?
Zastanawiam się czy ciężko było by przerobić 105 żeby wyglądała jak 101?
Chodzi mi tylko żeby z zewnątrz wyglądała jak 101.
Jakie detale różnią te dwa modele?
Oprócz innego przodu, kierunkowskazy przód i tył i ramki świateł drogowych, inne drzwi i klamki
Brak wystającego wlewu paliwa dłuższa tylnia klapa i co jeszcze...
Ps.
Fajnie by takie cos zrobić
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Atrapa, błotniki, pas pzedni, kołpaki, hamulec ręczny, fotele, tapicery, lampka wewnętrzna, pas tylni, klapa bagażnika, wydech.

Nie ty jeden o tym myslałeś. ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Klitmen
Posty: 21
Rejestracja: 2005-06-05, 09:12
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Post autor: Klitmen »

mam przed sobą gazetke z syreną 100. hmmm duzo rzeczy się różni... z tyłu klapa jest połączona z pasem tylnym :)
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Panowie!!!!!!!!!!!
Interesuje mnie tylko zewnetrzne roznice nie srodek
o lampach, pasie to wiem bo sam o tym napisalem.
Pytam czym jeszcze sie rozni?
Przypomnialem sobie o jednej wycieraczce i o innych
listwach i znaczku.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Panowie!!!!!!!!!!!
Interesuje mnie tylko zewnetrzne roznice nie srodek
o lampach, pasie to wiem bo sam o tym napisalem.
Pytam czym jeszcze sie rozni?
Przypomnialem sobie o jednej wycieraczce i o innych
listwach i znaczku.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Gość

Post autor: Gość »

Oczywiscie silniki heheh :D

A poza tym wyposazenie wnetrza, inne boczki tapicerskie, biala kierownica, hamulec reczny umieszczony w podlodze na zewnetrznej krawedzi (widoczny po otwarciu drzwi) o konstrukcji podobnej jak w Zuku, oddzielne oparcia przednie, ale siedzisko wspolne dla kierowcy i pasazera, zbiornik zawieszony pod maska jak w trabancie, lusterko wewnetrzne male, prostakatne z biala uszczelka takie jak w Warszawie Garbusce, biale galki na tablicy rozdzielczej, kolpaki z logo FSO, kly na zderzaku :D

To tyle na razie 8) To bylem ja, KIEROWCA

Pozdro
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Jesli moge cos zasugerowac to 101 powinienes zrobic raczej ze 104 lub 103 a nie ze 105 :o Stopiatki maja calkiem inne niz w kurolapach drzwi, blotniki przednie i tylne oraz szyby i podszybia. Przerobka na 101 jest wiec prawie nie mozliwa, trzeba ciac i spawac cale nadwozie, slupki :!:

Co innego 104- przerobic nalezy wlasciwie tylko przedni i tylni pas i skompletowac detale (nie zapominaj o "okraglych" ramkach reflektorow starego typu :!: )

PS. Wyjasnij mi po co wlasciwie przerabiac nowszy model na starszy :?: Zwykla robi sie raczej odwrotnie. Widzialem np. dosc duzo 103 z silnikiem trzygarowym czy malucha 600 z silnikiem 650 itp, ale raczej nigdy na odwrot :wink:

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Jak to - "po co?".

Dla splendoru. :lol: Tzn nie wiem po co szczurpreriowy chce to robić, ale wg mnie te starsze syrenki mają ładniejsze "twarze" niż 104 i 105, więcej chromu, kierunkowskazy są bardziej proporcjonalne, dopiero później widać kryzys we wszystkim (kierunki z Nysy, atrapa z blachy perforowanej itd).
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

po to przerobic zeby roznic sie od zwyklych 105 :!: :!: :!:
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Cinek pisze:Jak to - "po co?".

Dla splendoru. :lol: Tzn nie wiem po co szczurpreriowy chce to robić, ale wg mnie te starsze syrenki mają ładniejsze "twarze" niż 104 i 105, więcej chromu, kierunkowskazy są bardziej proporcjonalne, dopiero później widać kryzys we wszystkim (kierunki z Nysy, atrapa z blachy perforowanej itd).
Wlasnie starsze sa ladniejsze!
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

wie ktoś coś na temat tej syreny ze zdjęć?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

W latach 70-tych i 80-tych robilo sie zwykle upgrade do nowszego modelu zeby byc na czasie ale jak juz auto jest zabytkiem to calkiem normalne jest robienie downgrade-ow do modeli starszych, rzadszych i ladniejszych.
Ja rozumiem szczurapreriowego tylko faktycznie lepiej za baze wziac Syrene 104. Nieporownalnie mniej roboty z nadwoziem.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

chyba rekord wykopu, blisko 5 lat :D syrena ze zdjęć robiła potem za reklame muzeum na Woli w Warszawie, czy coś w ten deseń, a obecnie jest piękna i gładka zapewne. Rok wykonania zdjęcia około 1999-2000...
ODPOWIEDZ