Ile miejsca na dłuższy silnik ?

patenty, przeróbki, ulepszenia
ORMOwiec

Post autor: ORMOwiec »

Ja już mam jeden samochód z motorem odrzutowym i dla odmiany chciałem zrobić coś innego.
A tak poważnie to dyskusja się pięknie rozpętała aż na 3 strony ale nikt nie odpowiedział na moje proste pytanie - ile jest cm pomiedzy silnikiem a przednim pasem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Nie no wydaje mi się że za mały jest ten sliniczek :D Przecierz to nawet kosiarki nie rozpędzi :lol: :lol: Musisz jeszcze dożucić folię na tylnych szybach i poważny wlot na masce wtedy będzie git :wink: :lol: :lol:
Ja Ci powiem że nie warto zmieniać silnika w Syrence na jakiś golfowski albo coś w tym stylu bo to już nie to samo i takie auto nie ma już tego charakteru :!: :!: :!:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

ORMOwiec pisze: A tak poważnie to dyskusja się pięknie rozpętała aż na 3 strony ale nikt nie odpowiedział na moje proste pytanie - ile jest cm pomiedzy silnikiem a przednim pasem.

Zmierzę dziś, jeśli będę pamiętał.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

Wiele miejsca to tam nie ma, syrena ma malutki 3 cylindrowy silniczek, jesli chcesz cos tam wcisnac to sie zastanow.
1. Czy zostawiasz orginalna skrzynie biegusiów
2. Czy zostawiasz w spokoju zawieszenie, bo resor ograniecza pole do popisu
3. Czy naprawde chcesz to zrobic biednej babci
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Wg. mnie jak się zmienia silnik w obojętnie jakim uacie to raczej powinno się zmienić i skrzynię a Syrena ma jeszcze takie piękne zawieszenie że też by je należało zmienić :!: Więc z przyczyn czysto ekonomicznych nie polecam takich zabiegó :!: :!: Poprostu się to nie opłaca i wogóle to po co niszczyć kolejny egzemplaż :?: :?:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Gość

Post autor: Gość »

Czy moze ktos to w koncu zmierzyc i przestac owijac w bawelne :?:
Chodzi o odleglosc aparatu zaplonowego od kraty wlotu powietrza :idea:
Bubski

Post autor: Bubski »

Silnik KL-ZE jest krotki, i ma 200Hp :roll:
Mazda pakowala go do 626, MX6, Ford Probe, Eunos 800, it innych.
Ale kto by tam pakowal silnik V6 do biednej babci.
Jak juz robic to z napedem na tylne kola.

Czy mozna miec turbosprezarke w dwutakcie ?? :?:


hej, niech ktos w koncu zmierzy temu gosciowi.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Bubski pisze:Czy mozna miec turbosprezarke w dwutakcie ??
Można, ale większość mieszanki pójdzie w wydech. Są silniki 2T przystosowane do sprężarek i to nie tyrbo, zwykle mają odmienną konstrukcję - poszukaj info choćby o silniku "Gagarina" (lokomotywy).
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Bubski pisze:Czy mozna miec turbosprezarke w dwutakcie ??
Oczywiscie że można i nitro też można i płyte na lusterko i
jeszcze wielki spojler na klape też można :evil: Wszystko można tylko po co :?: :?: Po to aby zniszczyć kolejny egzemplarz :?: :?:

Bubski pisze:Jak juz robic to z napedem na tylne kola.
Równierz się pytam po co :?: :?:
Jak chcesz mieć napęd na tylne koła to kup sobie BMW tam nie trzeba niczego przerabiać :!: :!: :!:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
XXX

Post autor: XXX »

A jak z silnikiem od Cinquecento??
Gość

Post autor: Gość »

Cinquecento jest zbyt słaby, ale silnik od takiego samochodu jak syrena bedzie pasował idealnie bez przeróbek, spróbuj ..... zostaw orginał
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

no, cc 1100 ma 54km, wiec taki slaby nie jest. przy tym gabarytowo maly i elektronika prosta w przekladce. alescie sie czepili. jak ma kaprys przerobki syreny to jego sprawa, nie trzeba go mieszac z blotem. moze chce miec syrenopodobne auto, ale z cenami paliwa wolalby miec auto w gazie i jezdzic nim na codzien a nie od swieta? i nie powiecie mi ze jezdzicie syrena ktora pali 10l na codzien i lejecie bajure po 4.15 ot tak bez zalu... sam nie tankowalem swojego warba od miesiaca i sie nie zanosi... po prostu przestalem jezdzic dla frajdy a czynie to gdy musze... jak jestescie tacy za orginalami to jak juz pisalem - po co macie alternator, zarowki h4 i inne ulepszacze? wszak syrena tego fabrycznie nie miala... jak byc konsekwentnym to do konca. jak was tak boli ze syreny tna to je odkupujcie i dbajcie, jak was nie stac to nie placzcie przyjamniej. on chce miec inny silnik i zamiast mu pomoc tylko utudniacie. a to byc moze jedyna szansa zeby uratowac jeszcze jedna syrene, moze nie do konca orginalna, ale zawsze - przynajmniej wizulanie bedzie syrene przypominac...
Gość

Post autor: Gość »

Koledzy mnie nie zrozumieli,

chcialbym uratowac jakas syrenke z ktorej zostaly same blachy, a jest takich pelno, zostawionych gdzies w krzakach za szopa.

Pomysl mam taki:
odnowic karoserie, ale tak zeby byla 100% orginalna, farba szara albo jajko, do tego felgi ktore wygladaja jak orginalne tylko szerokie zeby dalo sie jezdzic na lepszych oponach.

A co do mechaniki to bym przerobil rame, usztywnil, zrobil tunel na wal napedowy, zmienil zawieszenie, dal dyferencjal od starszego BMW, zeby kola byly niezalezne. Silnik V6 chyba nie wejdzie osiowo, szkoda bo fajnie brzmi, ale silnik i4 turbo powinien sie zmiescic, na przyklad SR20DET kumpel ma w starym 240SX i przy 300Hp ciagnie calkie dobrze, taki silnik latwo sprowadzic bo z moda na "Drifring" wszyscy chca taki w swoim Nissanie.

I palic tez bedzie orginalnie 10l na setke ;)

Oczywiscie to podchodzi do ceny nowego auta.
Ja na razie moge sie tylko pochwalic przerobionym Fordem Probe GT okolo 200Hp, wykreca 14.8s 1/4 ale nie zawsze. Jest mniej niezawodny niz wiekszosc Syren na tym forum. :? Ja nie zartuje.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Lajer105l pisze:
Bubski pisze:Czy mozna miec turbosprezarke w dwutakcie ??
Oczywiscie że można i nitro też można i płyte na lusterko i
jeszcze wielki spojler na klape też można :evil: Wszystko można tylko po co :?: :?: Po to aby zniszczyć kolejny egzemplarz :?: :?:

Bubski pisze:Jak juz robic to z napedem na tylne kola.
Równierz się pytam po co :?: :?:
Jak chcesz mieć napęd na tylne koła to kup sobie BMW tam nie trzeba niczego przerabiać :!: :!: :!:

Pozdro :!:
No, jak ktos chce tylny naped to pozostaje tylko Duzy Fiat przerobiony na auto-gaz- TANI- KLASYK- POJEMNY- ZA NIEWIELKIE PIENIADZE :idea: Co sie czepiacie do biednej Syrenki :?:

Ale tak powaznie to z silnikiem od CC, jak wspominal papiej to moze byc nie taki zly pomysl, oczywiscie, jesli sie nie bedzie zbytnio ingerowac w rame i zawieszenie przy tym, ja za bardzo sie nie znam na az tak zaawansowanych przerobkach, ale biorac pod uwage, ze taka Syrenke bedzie mozna "zagazowac" to calkiem niezla alternatywa, przy dzisiejszych cenach paliw...

Pzdr 8)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Gość

Post autor: Gość »

jestescie niezbyt serdeczni...jak ktos chce zmienic silnik to ok,co w tym zlego???????????? jak ktos wspomnial moze to jedyny sposob na odratowanie nie jednej syreny! syreny z innymi silnikami zwiekszaja ich popularnosc i moze dzieki temu ktos zajmie sie wreszcie produkcja czesci do niej...pomyslcie o tym
ODPOWIEDZ