Ile miejsca na dłuższy silnik ?

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
ORMOwiec

Ile miejsca na dłuższy silnik ?

Post autor: ORMOwiec »

Mam taką prośbę-pytanie. Czy możecie zmierzyć i mi napisać ile jest centymetrów miejsca z przodu miedzy blokiem silnika a pasem przednim (albo zamkiem klapy jak on jest bliżej bloku). Chodzi mi o to ile jest dodatkowego wolnego miejsca na inny dluższy silnik. Rozmyślam o wstawieniu innego silnika a nie mam w tej chwili dostępu do samochodu i nie mogę sam zmierzyć.
Dzięki.
msws

miejsce

Post autor: msws »

460mm wejdzie bez przeróbek pasa przedniego. Jeśli zdecydujesz się na podcięcie maski i pasa przedniego i przesunięcie zamka maski troche na bok to uzyskasz nawet 520mm. pozdro zycze skucesu
msws

Re: miejsce

Post autor: msws »

msws pisze:460mm wejdzie bez przeróbek pasa przedniego. Jeśli zdecydujesz się na podcięcie maski i pasa przedniego i przesunięcie zamka maski troche na bok to uzyskasz nawet 520mm. pozdro zycze skucesu
Pomierzyłem dokładnie, pomiary powyższe to miejsce od lini resora. Natomiast jesli chcesz pozostawić skrzynie biegów to masz tylko 380mm a z przeróbką pasa przedniego 420mm
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Od jakiego auta masz zamiar wstawić silnik :?:
Pozdrawiam DanieL
ORMOwiec

ten sam

Post autor: ORMOwiec »

msws - dzięki, nareszcie ktoś odpowiedział.
DanieL - jeszcze nie wiem ale z pewnością musi to być krótki motor 3 garowy. Aby włożyć coś dłuższego trzeba przerabiać maske i pas przedni a ja tego nie chce.
A może jeszcze ktoś zmierzy odległość pomiędzy blokiem silnika syreny i zamkiem lub pasem przednim?
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Do ORMOwiec: Mam nowe materialy na temat wstawienia tego czterotakta do Syrenki... Zajrzyj na stronke http://www.autotuningswiat.pl/index.php ... 5&jezyk=pl, goraco polecam, chociaz moze to juz gdzies Widziales.. :D
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ORMOwiec

silnik

Post autor: ORMOwiec »

KIEROWCA - dzięki za info ale ja nie chce aż tak bardzo przerabiać. Czy możesz zmierzyć ile jest miejsca między blokiem (albo paskiem klinowym albo aparatem zapłonowym) a kratką? Czy kratka jest najbliżej silnika czy tam jeszcze coś bardziej wystaje w strone silnika? Dzięki.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Odleglosc od kratki do aparatu zaplonowego bedzie cos okolo 8cm.
Sa to wymiary orientacyjne, przy pomocy linijki, ale i tak chyba zanim Kupisz jakis silnik i zabierzesz sie do powaznych przerobek, to i tak chyba Zmierzysz dokladnie Sam.. :D :idea:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2005-05-26, 14:51 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ORMOwiec

cd

Post autor: ORMOwiec »

KIEROWCA dzięki. Czy do zapłonu to nie jest 40mm a nie 40cm? Ja chwilowo nie mam dostępu do samochodu i sam nie mogę sprawdzić.
A zameczek to wystaje od pasa przedniego w kierunku silnika te 8cm?
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

O Fak :), Moj blad. Podalem niewlasciwy wymiar. Od silnika do przedniego pasa jest niewiele ponad 10cm. Jesli chodzi o podwozie, to silniczek lezy przed przednia osia i raczej nie ma nic przed nim poza tubami klaksonu, ale i tak leza one poza obrysem silnika :o
W przypadku tego czterotakta do Syrenki to nie pozostaje chyba nic innego jak zamontowac silnik poprzecznie albo jakis V z VW. W czterotaktach moze sie cos orientowac PawDan, pisal, ze planowal kiedys wstawic silnik z Golfa do swojej Betsy :D
Silnik, jaki by nie byl i tak nie moze przeciez siegac ciasno az do przedniego pasa, musi byc troche rezerwy. Nie pozostaje zatem chyba nic innego, jak przekonstruowac zawieche i umiejscowienie chlodnicy.
Prosze wziac pod uwage jeszcze zameczek maski.

PS. Poprzednio zmierzylem silnik i dlatego tak wyszlo...
Sorki i pozdrawiam :D
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ORMOwiec

to samo cd

Post autor: ORMOwiec »

Czy ten pomiar 10 cm to jest od bloku silnika (czy od czegoś innego) do przedniego pasa? czy do kratki? czy do zamka? I jeszcze jakbyś to mógł zmierzyć do zameczka to o ile będzie mniej? bo zamek wystaje chyba troche do środka.
Dzięki za pomoc.
Ja jak będę wstawiał inny silnik to tylko bez przerabiania zawieszenia na to samo miejsce gdzie jest fabryczny motor.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Sproboj sie skontaktowac na syrena105lux@poczta.fm, syrena104@tlen.pl, paweldan1@wp.pl 0-501-257-558- pewni ludzie, sadze, ze moga duzo pomoc :D :idea:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-12-18, 14:25 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Wejdz na strone http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52483951
Pod spodem fotki Syrenki z silnikiem PASSATA :!:

Silnik jest włożony, zainstalowany i przetestowany w czasie jazdy - wszystko działa.

Półosie (skrócone) i przeguby zastosowano od Passata, natomiast zawieszenie jest oryginalne. Chłodnica pochodzi od Golfa :o


Pozdro 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

zalezy jaki motor chcesz wlozyc. a wartburkiem 353 nie powinno byc wiekszego problemu, ale polecam zrobic to razem ze skrzynia i polosiami. troche dlubania ale warto. jesli chcesz cos nowszego, to tylko dacia 1310 - do wartburga pasuje, kwestia kryzy na skrzynie. tez polecam skrzynie wartburga z oskami. ale 1310, nie 1410 - ten drugi jest wiekszy i juz niestety na orginalnej skrzyni wartburga nie da rady (przynajmniej w wartburgu). chlodnica moze byc z tylu, w wartburgu sie to wysmienicie sprawdza. chyba ze uda ci sie ja wcisnac na przod - nie wiem jak jest w syrenie z miejscem. w wratburgui tez sie da, ale wtedy masz tam 0 luzu, a alternator w tym silniku jest z przodu i w razie jego niedomagan moga byc problemy z dostaniem sie. i uwaga - jesli zdecydujesz sie na dacke, to obowiazkowo wczesniej rozbiorka silnika i remont, chyab ze kupisz nowy. Silniki te sa na tyle neitrwale, ze wsadzajac tam motor ktory ma 150tys narazasz sie na szybkie jego wyjmowanie. Polecam poszukac na sieci info, bo mozna robiac taki silnik stosowac zamienniki, np tolki od bisa chyba z pierscieniami, panweki od czegos tam - podobno lepiej to chodzi i dluzej. Poszukaj.
ORMOwiec

Post autor: ORMOwiec »

Mi chodziło i cały czas chodzi o to ile jest centymetrów luzu pomiędzy silnikiem i przednim pasem. Wiem że zamek maski wystaje w kierunku silnika ale go łatwo przesunąć więc go ignoruję.
Jeśli chodzi o motor to planuję wstawić 3-garowy 4-suwowy i zostawić skrzynię syreny tak jak jest na jej miejscu.
ODPOWIEDZ