Wyrejestrowanie pojazdu

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Wyrejestrowanie pojazdu

Post autor: CypekM »

Rodzice chcieli wyrejestrowac samochod ale niestety na zlomie trzeba zaplacic 150 zl za zlom :) Moje pytanie brzmi Czy da sie ta oplate jakos ominac?? Ostatnio dowiedzialem sie ze mozna sprzedac samochod komus uwzgledniajac w umowie ze jest przeznaczony na czesci zamienne wtedy nie trzeba placic za zlomowanie tylko normalnie zaniesc do urzedu tablice z umowa Czy ktos mial juz z wyrejestrowywaniem do czynienia??
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ja zrobiłem tak, że sprzedałem same papiery razem z dowodem i tablicami z normalną umową kupna- sprzedaży,a auto zostało u mnie. Spisz sobie umowe z jakimś żulem i po sprawie
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

poszukaj innego złomu. u mnie oddajesz za friko albo Ci dopłacają jak to cos zachodniego.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Powiec co to za furka może coś schandlujesz :grinser
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie pojazdu

Post autor: eMO 1966 »

CypekM pisze:Ostatnio dowiedzialem sie ze mozna sprzedac samochod komus uwzgledniajac w umowie ze jest przeznaczony na czesci zamienne (...)
Przyłaczam sie do pytania - szczególnie w tej kwestii - czy jeśli napisze się w umowie, że auto idzie na części, to ma sie spokój z OC i funduszem gwarancyjnym?? Nie interesuje nas kwestia ewentualnego ponownego wprowadzenia pojazdu do ruchu.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

tak jal ktos pisal- zulowi na flaszke byleby mial dowod osobisty i podpisal umowe.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

jakie to autko???
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Marcinek 77 pisze:jakie to autko???
Też jestem ciekaw :>
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

Dzieki za odpowiedzi i sorki za zadkie przygladanie sie tematowi
Autko to polonez 92 juz caro z silnikiem 1,5 (ktory niestety padl) niestety nie syrena ktorej nie oddam i ktora pomalu koncze

W sprawie umowy z widniejacym napisem na czesci zamienne - Niestety to urzedu nie interesuje i niewazne co pisze czy na czesci czy na zlom czy inne tym podobne...

Pozdrawiam CypekM

PS ostatnio dowiedzialem sie kilku interesujacych rzeczy w sprawie oplat OC. Jak wiadomo zlikwidowano weterana a na to miejsce wstawiono unikalny samochod powyzej 25 lat i dla członków warszawskich klubow CAAR oraz Automobil klub przysluguja 70% znizki. Ostatnio na zebraniu kola samochodow zabytkowych automobilklubu kielce (do ktorego naleze) byl walkowany podobny temat Okazuje sie ze czlonkom innych klubow rowniez powinna przyslugiwac taka znizka za samochody zabytkowe (oczywiscie rzeczoznawca lub inni przedstawicele klubu musza okreslic czy samochod sie nadaje) Narazie sprawa jest w toku zobaczymy co z niej wyjdzie

[ Dodano: 2006-10-11, 18:46 ]
A tak przy okazji poszukuje dywanikow do krolowy szos bo moje po wzuceniu do pralki calo z niej nie wyszly :) zaostala z nich tylko sciec pozkrecanej nici i troche materialu o pieknym odnowionym kolorze
ODPOWIEDZ