Widziane przejazdem-przypadkowe spotkania z ciekawymi wozami

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ

Czy jesteś zdania, że wśród "rozsianych" po Polsce wraków trafi się-zdatny do odbudowy-Żubr, Bałtyk, samonośne Sany (H01, H25/27) lub inne unikaty polskiej myśli technicznej?

Zdecydowanie nie.
18
5%
Wątpię.
30
8%
Być może...
102
27%
Chyba tak.
74
20%
Oczywiście, że tak!
149
40%
 
Liczba głosów: 373

Awatar użytkownika
Berliet
-#Junior
-#Junior
Posty: 138
Rejestracja: 2006-06-10, 19:05
Lokalizacja: Warszawa, KMKM
Kontakt:

Widziane przejazdem-przypadkowe spotkania z ciekawymi wozami

Post autor: Berliet »

Czy zdarzyło się, że podczas podróży autobusem lub pociągiem mignął Wam za oknem pojazd, na widok którego stwierdziliście: "Jeszcze tu wrócę" (w przypadku, kiedy ów autobus/pociąg nie zatrzymywał się w danym miejscu) lub nieplanowo wysiadaliście, kiedy taka możliwość istniała? Na pewno-w ten przecież sposób upatrzone zostały wraki, których część-po wielu roboczogodzinach-uzupełnia obecnie szeregi samochodów zabytkowych. Jakie są Wasze wspomnienia z tym związane?
Ja w takiej sytuacji byłem na przykład dziś, w drodze powrotnej Płocka do Warszawy. Na jednym z wyszogrodzkich parkingów (trasa Wyszogród-Chmielewo, odcinek Dworzec PKS Wyszogród - stary, murowany młyn(?) w tymże mieście) zobaczyłem, prawdopodobnie opuszczoną, Syrenę "kurołapkę". Stan jej oceniam na dopuszczający-wyglądała na w miarę kompletną, ale lakier miała dość mocno wyblakły (zielonkawa), szyby sare od brudu. Samochód stał na własnych kołach. Pech chciał, że miałem dość ciężki bagaż i niewiele czasu, więc nie cofałem się z Chmielewa... :F W związku z powyższym żadnych zdjęć nie posiadam, ale w wolnej chwili skoczę do Wyszogrodu i ją zweryfikuję :D
Parę miesięcy temu znaleziono z kolei niewykończoną Syrenę Laminat wraz z formami produkcyjnymi.
Ostatnio zmieniony 2007-06-08, 02:01 przez Berliet, łącznie zmieniany 1 raz.
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

na trasie łódz-łęczyca lub łeczyca kutno ( dokladnie nie pamietam ale jest to wąska droga na której 2 stary sie nie miną ) stoi przy drodze stare auto z lat 60/70 opel kapitan moze ford 17m nie wiem cos podobnego.

po płocku jeżdzi jeszcze wołga m21 z silnikiem diesla - stan bdb

oraz pod płockiem jezdzi humber snipe rok ok 1965 - z tego co wiem na sprzedaż
125p/126p/ŻukA03/Isuzu Gemini/Ford A-Series
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

a ja ostatnio w przypadkiem na trasie gdansk-lodz spotkalam takie o to cudenko :D chcialabym zobaczyc to autko po odrestaurowaniu... ach amerykance to jednak maja czym jezdzic :)

[ Dodano: 2006-10-21, 09:19 ]
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

a moze namiarybtakie jak z ta syrenką 104 byśmy wrzucali do NAMIARÓW http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 340b#33762

a tutaj tylko coś w stylu tego co napisała Kemi, i odnosnie tego to mi się syrena sport przypomniała zwłaszcza na zdjeciu "z boku"
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Troche tak bo to te lata pewnie. Zauwazcie ze stary zapuszczony a blacha dalej zdrowa.
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

To autko hamerykanskie jest wystawione od pewnego czasu na allegro .
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Nie hamerykańskie tylko jenieckie. Nazwa producenta na boku, model z tyłu.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Jacek B. pisze:Nie hamerykańskie tylko jenieckie
za to tablice amerykanskie wiec tak czy siak autko przyjechalo zza wielkiej wody :)
arturromarr pisze:stary zapuszczony a blacha dalej zdrowa
nie tak zdrowa jak widac po zdjeciach :(
do tego srodek w stanie dramatycznie zlym ktos musial tego autka mocno nie lubic
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
(L)
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-21, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: (L) »

warszawa odolany zaraz jak sie zjezdza z ordona w te zawswiaty do lokomotywowni jest zlom, stoi i tam pare autek dosyc starych ale wlasciciel jest jakis o_O taki bo za fele od 104 chcial 200 zeta a za calosc 15 000 plnow za stojacy na jakims innym samochodzie nie jezdzacy pojazd, na bielanach przy ksiegarni na zeromoskiego stoi 105 troche zapuszczona nie wiem czyja i w ursusie jadac na piastow (nie pamietam nazwy ulicy) stoi 104, silnik w czesciach laminowane blotniki takie tam za 1000 i opelek kadett na ursynowie stoklosy bodajze, ale biale blachy wiec czyjs hmmm po ozarowie jezdzi stary taunus koloru jasno niebieskiego, na ochocie stoi zastava 850 za 2800 calkiem dobry stan... jakbym sie zastanowil to jeszcze bym jakies przypomnial sobie cuda techniki :)
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

Berliet pisze:Na jednym z wyszogrodzkich parkingów (trasa Wyszogród-Chmielewo, odcinek Dworzec PKS Wyszogród - stary, murowany młyn(?) w tymże mieście) zobaczyłem, prawdopodobnie opuszczoną, Syrenę "kurołapkę". Stan jej oceniam na dopuszczający-wyglądała na w miarę kompletną, ale lakier miała dość mocno wyblakły (zielonkawa), szyby sare od brudu. Samochód stał na własnych kołach. Chyba był to model 104, ale głowy nie dam ze względu na prędkość autobusu.
Byłem tam i pomimo trudnośc wybadałem...niestety strena tam juz nie stoi, właścicela ma nowego, który bedzie ją robił, nie na sprzedaż niestety, no i to była 102...a teraz na miejscu syreny na tym parkingu stoi Wartburg 312, który z reszta jest teraz na allegro.

[ Dodano: 2006-10-29, 17:51 ]
(L) pisze:w ursusie jadac na piastow (nie pamietam nazwy ulicy) stoi 104
Władysława Jagiełły

A jeśli chodzi o samochodowe perełki to ja od kilku lat jestem pod wrażeniem pieknego, niebieskiego Trabanta 500, czasem przemykającego, z wrodzonym wdziękiem po pruszkowskich ulicach :D
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Gaz cena 3tysiace

Obrazek

Obrazek

Kawałek bosto po cenie złomu:

Obrazek

Cena 1000zł moim zdaniem nie warta tej ceny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

!!!!!

Post autor: waja »

okolo 10km od inowroclawia od kilku lat stoi syrena 105 w oryginalnym lakierze ale juz pokryta mchem-dziwi mnie fakt ze jeszcze stoi:) stan na 3-.okolo 25km od inowroclawia stoi wrak warszawy garbus ale bardzo zniszczony przez zab czasu-rozmawialem z wlascicielem,mowil ze stoi tak 20 lat nieuzywana bo on jezdzi sedanka a bidula tak zgnila ta garbuska ze nic juz praktycznie z niej nie bedzie-stoi na klockach bez tapicerki,oswietlenia,szyb i innych ozdobnych elementoe-zostal w niej silnik,skrzynia,zawieszenie itp.okolo 5km stal mercedes w115 z 1974 roku,niestety juz sprzedany.9 km od Inowroclawia stoi ciagnik ursus odpalany jeszcze za pomoca kierownicy:) na chodzie!!!!!!!silnik jednocylindrowy!!!!!!! oraz wiem oryginalna przyczepe,wywrotke do ciagnika z 1938 roku w stanie bdb.

[ Dodano: 2006-11-12, 08:22 ]
aha o ile sie nie myle to moj kolega jeszcze ma za stodola syrene 105 ale puknal nia przodem w cos i tak stoi-musze go odwiedzic:)
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Grzesiek pisze: no i to była 102...
i co syrena 102 za 1000zł? Chyba że rzeczywiście wygladała jak 104ka...
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Przypadkiem napotkałem w górach na tekie cuda ...... jedno to 2CV a drugie :?: :?

Pozdro :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szukam Syrenki na sprzedaż
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

a to drugie to VW Karmann Ghia (czy jak to tam sie pisze :P )
ODPOWIEDZ